חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

מה התהליך שעוברים במעבר לספק חשמל חדש

מערכת שורש  ז כסליו, תשפד  20/11/2023

היום, כמו בתחומים אחרים, אפשר לקנות את החשמל גם מספקים פרטיים שאינם חברת החשמל

תגיות:

בשנה האחרונה מגלים יותר ויותר ישראלים כי חברת החשמל אינה הגורם היחיד שאצלו אפשר לקנות חשמל. כן, למרות מה שהתרגלנו לחשוב עליו חשמל הוא מוצר כמו כל מוצר אחד. הוא אינו שונה מהגז שאנו קונים, מחיבור האינטרנט או הסלולר או מהמים שאנו צורכים. והיום, כמו בתחומים אחרים, אפשר לקנות את החשמל גם מספקים פרטיים שאינם חברת החשמל. בשורות הבאות נסביר על התהליך הקצר והפשוט של מעבר לספק חשמל חדש, ומדוע בכלל משתלם לעשות זאת.

אז איך מחליפים ספק חשמל

קודם כל, אם אתם שוקלים להחליף ספק חשמל סימן שאתם צרכנים נבונים שמעוניינים לחסוך. אז באותו הקו, וכמו עם מוצרים אחרים, התחילו בבדיקה של החברות השונות בתחום שקיבלו אישור לקנות חשמל. מה שצריך להבין לגבי החברות האלו, הוא שהן אינן מייצרות את החשמל. הן קונות את החשמל שמייצרת חברת החשמל דרך חברה ממשלתית מתווכת שנקראת "נוגה", ולאחר מכן מוכרות את החשמל לכם. לכאורה, מדובר בתהליך מסורבל יותר מקנייה ישירות מהיצרנית, עם גורם מתווכים באמצע. למעשה, כל התכלית של השינוי הוא לפתוח את משק החשמל לתחרות, ובהתאם לכך, תעריפי החשמל שגובות הספקיות הפרטיות הינם נמוכים יותר משל חברת החשמל.

freepik

איך זה ייתכן? חברת החשמל מחייבת את לקוחותיה בתעריפים מקסימאליים, למרות שמבחינת עלויות הייצור והאספקה דווקא יש הבדלים. כעת, דרך חברת נוגה, הספקיות קונות את החשמל בתעריפים מוזלים, ולאחר מכן מוכרות אותו לצרכנים בתעריפים נמוכים יותר, שלא פעם הולכים יד ביד עם השינויים בשעות צריכת החשמל במשק.

אז מה שאתם צריכים לעשות הוא קודם כל לבדוק את ההצעה של כל חברה. למשל, יש חברות שמציעות הנחה כללית לכל השנה על תעריף החשמל, ויש כאלו שמציעות הנחות גדולות יותר בשעות צריכה משתנות. בנוסף, יש כאלו שמציעות מבצעים מגוונים על פי תחומי עיסוקן, למשל הנחה על החשמל ועל הגז הביתי ביחד, על החשמל ועל האינטרנט וכן הלאה. אז השוו בין ההצעות ובדקו אותן מול הצרכים וההעדפות שלכם.

בדקנו – מה עושים עכשיו?

עכשיו, מה שנשאר לעשות הוא לפנות לחברת החשמל ולבקש שיתקינו אצלכם מונה דיגיטלי חכם. עד חודשיים לכל היותר יגיע אליכם טכנאי של חברת החשמל, ואתם תשלמו על החלפת המונה כמאתיים עשרים ₪. וזהו, עכשיו רק צריך להתקשר לחברה שבחרתם ולהצטרף כמנויים. בתוך זמן קצר כבר תתחילו לקבל ממנה את החשמל לפי המסלול המועדף עליכם, בלי שום צורך בשינויים בתשתית החשמל או אפילו בביקור של טכנאי. 

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מדריך לרכישת צמיגים איכותיים לרכבמערכת שורשבחירת סט צמיגים נכון יכולה להיות משימה לא פשוטה. למרבה המזל, עם הידע וההכוונה הנכונים, תוכלו להבטיח שתקבלו את צמיגי הרכב האיכותיים ביותר מבלי לשבור את הכיס
מטבחים מודרניים מעוצבים: כשהסטייל פוגש את הפרקטיותמערכת שורשכחלק בלתי נפרד מהסלון, המטבח המודרני הוא חלק משמעותי מהפנים של הבית. כך תהפכו את המטבח שלכם למרשים יותר, יעיל יותר, מזמין יותר וחכם יותר. כל מה שרציתם לדעת על המטבח המודרני
המדריך המלא לייבוש נזקי מים: כל מה שאתה צריך לדעתמערכת שורשחשוב לציין כי בעוד שחלק מבעיות נזקי מים קלות ניתנות לניהול בעצמך, אירועים גדולים וחמורים יותר דורשים מומחיות של חברה מקצועית לשיקום נזקי מים
שם השולח
תוכן ההודעה