חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דת ויהדות

בר מצווה בכותל הדרומי - למי זה מתאים

מערכת שורש  ב שבט, תשפג  24/01/2023

בר מצווה בכותל הדרומי מתאימה למשפחות שמחפשות לחגוג מקום אינטימי בירושלים, ללא צורך בהפרדה בין גברים לנשים. עם זאת, אינה מתאימה לכל אחד

תגיות:

הכותל הדרומי הוא חומה התומכת ברחבת הר הבית, וממשיכו של הכותל המערבי. הוא משמש כחומה הדרומית לעיר העתיקה כולה. הכותל הדרומי נמצא בגובה, והוא מתצפת לכותל המערבי וחלק בלתי נפרד ממנו. 

הכותל הדרומי התגלה לאחר מלחמת ששת הימים והוא כיום חלק מהגן הארכיאולוגי ומרכז דווידסון.

שמות רבים לכותל הדרומי, כגון: רחבת עזרת ישראל, כותל המשפחות, הכותל הקטן, והוא מתופעל על ידי התנועה המסורתית שמעניקה במקום שירותי דת לציבור היהודי מכלל הזרמים וההשקפות.

כמו בתפילתה בכותל המערבי, גם בכותל הדרומי התנועה המסורתית מספקת סידורי תפילה וספרי תורה, ללא עלות כספית.

הכניסה לכותל הדרומי נמצאת מימין לשער הכניסה הראשית לכותל, שער האשפות, ישנה אבטחה במקום, ובידוק בטחוני והן בידוק אישי מכיוון שאין להכניס דברי מזון וסוכריות לרחבה מכיוון שיש איסור זריקת סוכריות במתחם.

יתרונות חגיגת בר מצווה בכותל הדרומי
משפחות רבות בוחרות לקיים טקס בר מצווה בכותל הדרומי. ישנה עלייה חדה במשפחות המבקשות לחגוג טקס בר מצווה שוויוני, והוא נותן מענה לדרישותיהם.

התפילה בכותל הדרומי אינה דורשת הפרדה בין גברים לנשים, והמקום כולו מיועד למשפחות. קיימים במקום מקומות ישיבה לרווחת המתפללים והחוגגים.

נוסף על תושבי הארץ, תיירים רבים בוחרים לערוך בכותל הדרומי את טקס בר המצווה של בנם, היות ויש להם זיקה לדת, אך מנגד הם רוצים לחוות את האירוע עלייה לתורה מקרוב ושכל המשתתפים ייקחו חלק בחגיגה.

כמו כן, אם אתם מחפשים מקום אינטימי לערוך בו טקס בר מצווה - הכותל הדרומי הוא אופציה מעניינת מאוד, שכן רק ארבע משפחות בו-זמנית יכולות לערוך בר מצווה במתחם, מה שנותן תחושה של אינטימיות ואווירה משפחתית ומלוכדת 

סיבה נוספת היא אם אתם רוצים טקס בר מצווה רפורמי - הכותל הדרומי ייתן לכם מענה הולם, שכן נשות המשפחה יכולות לחגוג עם נער בר המצווה, ולהיות שותפות בחגיגה מקרוב ללא הפרדה ולקחת חלק בטקס.

אם אתם רוצים מקום שקט ורגוע לחגוג בו טקס בר מצווה - הכותל הדרומי הוא המענה האולטימטיבי שכן אין מתפללים רבים במתחם.

pexels

לסיכום, היתרונות המרכזיים בקיום טקס בר המצווה ברחבת הכותל הדרומי, הם החיבור למסורת, לשורשי היהדות, לדת ולהיסטוריה היהודית, לצד ביטוי אישי, חיבור למשפחתיות ולאינטימיות המשפחתית.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
האם הווטס אפ מחליף את אתרי השו"תמערכת שורשטרנד חדש- פחות שאלות באתרי השו"ת ויותר שאלות דרך הווטס אפ
המתכונים לליל הסדר שאתם צריכים להכיר מבית סוויט דולימערכת שורשכאשר אנו מגיעים לליל הסדר אחרי הכנות מרובות וניקיונות, אנו מעוניינים להרשים את כולם עם מתכונים מושלמים...
ארון לספרי קודש – איזה סוגים יש ומה חשוב לדעת לפני רכישהמערכת שורשאחד הפריטים החשובים ביותר בבתי כנסת הוא ארון ספרי קודש. נהוג להתבלבל בין ארון ספרי קודש לספריות הקודש. בכתבה הבאה נסביר את ההבדלים בין השניים, נסביר אלו סגנונות של ארונות קודש קיימים ומה חשוב לדעת לפני רכישה
שם השולח
תוכן ההודעה