חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

תאונות עבודה והזכויות שלכם

מערכת שורש  ל סיוון, תשפ  22/06/2020

תאונת עבודה זה אף פעם לא דבר נעים, בטח כאשר היא משאירה אתכם באוויר בכל מה שקשור להמשך התעסוקה. מהסיבה הזאת אתם צריכים להיות בטוחים שאתם מקבלים את כל הזכויות המגיעות לכם מתוקף החוק במדינת ישראל

תגיות:

אם נפגעתם בזמן עבודה או בדרך לעבודה ניתן להגיד באופן חד משמעי כי מדובר על תאונת עבודה. אך לא מעט אנשים נוטים שלא להבין לעומק את הזכויות המגיעות להם במסגרת תאונת עבודה, ובאופן טבעי הם גם לא נלחמים על הזכויות הללו. ברוב המקרים על מנת שתוכלו לקבל את הזכויות המגיעות לכם תצטרכו להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונות עבודה.

אך רגע לפני שאתם פונים לעורך דין, אנו כאן ננסה לעשות לכם מעט סדר בבלגן. כך שעוד לפני הפגישה עם אותו עורך דין תאונות עבודה תוכלו להבין פחות או יותר מהן הזכויות שלכם ואילו מסמכים אתם צריכים להכין על מנת שתוכלו לקבל כל שקל שמגיע לכם.

זכויות - נפגעי תאונת עבודה
הפרוצדורה הקשה באמת היא לקבל את ההכרה מטעם ביטוח לאומי כנפגע תאונת עבודה, בשלב הזה תצטרכו להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונות עבודה על מנת שיסייע לכם לעמוד בכל הדרישות. אך לאחר שתקבלו את הזכאות המיוחלת, כעת אתם תוכלו ליהנות משלל זכויות שמגיעות לכם מהביטוח הלאומי.

הזכות הראשונה והבסיסית ביותר שכל נפגע תאונות עבודה זכאי לה זוהי הזכות לקבלת דמי פגיעה. מדובר על תשלום חודשי קבוע למשך שלושה חודשים בגובה של 75% מהשכר הממוצע בשלושת החודשים האחרונים. לאחר שלושה חודשים יופסק תשלום דמי הפגיעה.

במקרה שלאותו אדם אין עוד הכנסה ממקור נוסף, והוא איננו יכול לחזור לעבודה לאחר שלושה חודשים הוא יהיה זכאי לקבל גמלה בגובה של 75% מהשכר הממוצע בשלושת החודשים האחרונים. כלומר במילים אחרות דמי הפגיעה ימשיכו להיות משולמים עבורו.

ישנה סיטואציה נוספת שבה הנפגע זכאי לאחוזי נכות כתוצאה מאותה פגיעה. במקרה כזה גובה התשלום החודשי יקבע על סמך אחוזי הנכות שאותם קיבל הנפגע מביטוח לאומי. באופן טבעי ככל שאחוזי הנכות יהיו גבוהים יותר כך התשלום החודשי יהיה גבוה גם הוא. כאן מדובר על קצבה חודשית קבועה שלרוב תהיה משולמת כל עוד אחוזי הנכות נשארים בעינם.

איך תוכלו לדעת אילו זכויות מגיעות לכם?
תאונת עבודה זה אף פעם לא דבר נעים, בטח כאשר היא משאירה אתכם באוויר בכל מה שקשור להמשך התעסוקה. מהסיבה הזאת אתם צריכים להיות בטוחים שאתם מקבלים את כל הזכויות המגיעות לכם מתוקף החוק במדינת ישראל, אך מה לעשות שלא תמיד יהיה לכם זמן או כוח להתעסק עם הנושא הזה.

הדרך היעילה ביותר שעומדת לרשותכם היא לפנות לעורך דין לתאונות עבודה על מנת שיבדוק בדיוק אילו זכויות מגיעות לכם. הוא ילווה אתכם לאורך כל הדרך ויספק לכם את כל המידע הדרוש לכם, כך תוכלו להיות בטוחים שאתם לא מפספסים אף זכות. לעיתים בגלל חוסר ההבנה שלכם בתחום אתם עלולים למצוא את עצמכם מפספסים אלפי שקלים בכל חודש.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
הכנות לראיון עבודה – כך תעשו זאת נכוןמערכת שורשככל שתגיעו יותר מוכנים לראיון עבודה, כך תוכלו לשחות עם כל השאלות בצורה טובה
לא מפסיקים לפרסם...רחמים אלמלםאלו מוצרים מתאימים לפרסום בזמן הזה? ימי הקורונה העליזים?
כלים ותוכנות שנבנו בכלי B4Xמערכת שורשרשימה של כלים שפותחו עם מערכת B4X
שם השולח
תוכן ההודעה