חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
תרבות ופנאי

איזה ספורט ימי פופולרי יותר בארץ- גלישת גלים או גלישת סאפ?

מערכת שורש  ג אדר ב, תשעט  10/03/2019

במידה ואתם מעוניינים בדרך יצירתית להתאמן ולעשת כושר, שווה לשקול רכישה של גלשני גלים למתחילים, על מנת לראות מה מרגיש לכם טבעי יותר ולאן הספורט הימי ייקח אתכם

תגיות:
ישראל היא מדינה אידיאלית עבור חובבי הספורט הימי, כאשר אנחנו נהנים מקיץ ארוך מאוד ומזג אוויר חם שגורם לרובנו לרצות לזנק לבריכה קרירה. בנוסף, גלישת גלים היא גם כן מראה פופולרי שהתרגלנו לחזות בו כאשר אנחנו לוקחים את המשפחה לבילוי בחוף הים, למרות שכיום ישנם חידושים מעניינים גם בתחום זה. על גלישת סאפ כבר שמעתם?

מהי גלישת סאפ?
נתחיל מלהבהיר שהסאפ הוא למעשה גלשן גלים, אבל בניגוד לגלישה הקלאסית כמו שרובנו מדמיינים, פה מדובר בגלשן שעומדים עליו ומשתמשים במשוט על מנת לתמרן בין הגלים. לחלקכם הסאפ עשוי להזכיר גם חסקה, רק שהוא בדרך כלל קטן יותר ממה שתצפו. מדובר בספורט שכולם יכולים לנסות, החל מגיל יחסית צעיר וכל עוד אתם מסוגלים לעמוד על הרגליים ולשמור על יציבות. ישנם גלשני גלים למתחילים שכל אחד יכול לרכוש על מנת ללמוד כיצד ליהנות כמו שצריך מגלישת סאפ.

הספורט הימי הפך ללהיט בכל העולם, כאשר רק לפני שנתיים מגזין טיים הנחשב ציין שמדובר בספורט ימי שצמיחתו נמצאת בתנופה משמעותית. גלישת סאפ למעשה מוכרת כבר משלהי שנות ה-2000, אבל לארץ היא הגיעה לפני בערך עשור. כיום, בכל ביקור בחוף תוכלו לראות אנשים גולשים על גלשני גלים למתחילים ועד למקצוענים ששולטים בגלים ויודעים איך ליהנות מהים.
דבר נוסף שניתן לשים לב אליו, זו העובדה שגלישת סאפ מאוד פופולרית בקרב נשים. נשים נמשכות לספורט הימי, בין השאר כי מדובר בגלישה ששמה פחות דגש על ה"אקסטרים" שבעניין, ויותר מדגישה את האימונים לשמירה על יציבות. ים שטוח ולא ממש גלי זו לא מילה גסה בקרב גולשי וגולשות סאפ, כאשר זה אפילו עדיף ואידיאלי אם החלטתם לקחת גלשני גלים למתחילים ולנסות את הגלישה הייחודית בעצמכם.

למי מיועדת גלישת גלים
אין תשובה חד משמעית לשאלה שנשאלת בכותרת, אבל ביקור קצר לחוף יראה לכם שגלישת גלים היא אחד מסוגי הספורט הימי האתגרי הפופולריים ביותר. ישנם שפע של אתרים ברחבי העולם שמוקדשים רק לתחום זה, כולל שלל בתי ספר לגלישה. עבור מי שנמשך לסיכון ולאדרנלין, ייתכן שסוג גלישה זה יתאים יותר, אבל חשוב לזכור שזה דורש אימונים ותרגולים ולא כדאי לגשת לזה מיידית ללא שום הכנה.

במידה ואתם מעוניינים בדרך יצירתית להתאמן ולעשת כושר, שווה לשקול רכישה של גלשני גלים למתחילים, על מנת לראות מה מרגיש לכם טבעי יותר ולאן הספורט הימי ייקח אתכם.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
למה כדאי ללמוד תואר ראשון בחינוך?מערכת שורשתואר ראשון החינוך הוא הזדמנות לקריירה משנת חיים. מה צריך לדעת?
אסף שפר- אל האורמערכת שורשבעיצומו של החורף הסגרירי אסף שפר מכוון "אל האור".סינגל חדש
טוב השם לכל- הראל טל בסינגל אחרון לפני האלבוםמערכת שורשהראל טל בסינגל חדש, אחרון לפני האלבום. טוב השם לכל ורחמיו על כל מעשיו
שם השולח
תוכן ההודעה