חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

מהו המועד המומלץ להזמין מהנדס בדק בית?

מערכת שורש  ב אייר, תשפב  03/05/2022

לפני כניסה לבית- על מנת להקדים תרופה למכה, כדאי להזמין חברת בדק בית אשר תוכלו לבחון את המצב לעומק

תגיות:

לא נעים להיכנס לדירה חדשה שקניתם לא מזמן ולגלות ליקויים שונים כמו פיצוצים בצנרת או בעיות איטום שונות. מבעיות אלה ואחרות אפשר בהחלט להימנע אם מזמינים שירותי בדק בית. את הבדיקה מבצע על פי רוב מהנדס מקצועי שיש לו הכשרה מיוחדת בתחום. הוא בודק היטב את המבנה ואת הליקויים שבו, על מנת שהרוכשים החדשים של הדירה יוכלו להיכנס לדירה ללא חשש.

לא רק בעלי בתים, גם שוכרים צריכים לבצע בדק בית
הסברה הרווחת בקרב אנשים לא מעטים היא שרק מי שקונה בית או דירה צריך לבצע בדק בית, כאשר בדיקה זו לא תזיק גם לשוכרים. למעשה, היא רלוונטית לכל מי שנכנס לדירה גם אם היא אינה בבעלותו. העניין הוא שלא תמיד ניתן לסמוך על האנשים המשכירים את הדירה או שפשוט בעלי הדירה לא שמו לב לליקויים השונים הקיימים בה. על מנת להקדים תרופה למכה, כדאי להזמין חברת בדק בית אשר תוכלו לבחון את המצב לעומק.

אילו בדיקות נעשות על ידי חברת בדק בית
חברת בדק בית מבצעת מגוון רחב של בדיקות בדירה או בבית הפרטי על מנת לאתר את הליקויים השונים. אלה כמה מן הבדיקות הנפוצות שכדאי להכיר:

  • בדיקת קרינה – לעתים רמות הקרינה בבית הן מעבר למותר. לפיכך, חשוב שמהנדס בדק בית יבחן את רמת הקרינה ויתריע במקרה שבו קיימת סכנה לתושבים.
  • בדיקת גז ראדון – זהו גז המצטבר באדמה, ועלול לסכן את מי ששוהה כל הזמן במקלט או במחסן הקרובים אל הקרקע. בדיקת רמות גז ראדון מסייעת לבטח את המבנה.
  • בדיקת מערכת החשמל – מערכת חשמל לקוייה עלולה לגרום לקצר, לשריפה ולפגיעות שונות. לפיכך, חשוב לבדוק אותה ולוודא שאין סכנה.
  • בדיקת אינסטלציה – חשוב לבדוק את הצנרת ומערכת האינסטצליה כדי לבדוק אם אין בה דליפות, נזילות וליקויים נוספים.
  • בדיקת איטום – קבלני הבניין לא תמיד מקפידים על איטום בניין נכון, וזה מתבטא בליקויים שעלולים לגרום לעוגמת נפש כמו דליפות והצפות בחורף. המהנדס בודק את הליקויים האלה ומצביע על הדרוש תיקון.
  • בדיקה תכנונית – פעמים רבות מבצע מהנדס בדק בית בדיקה תכנונית של כל הנכס ומשווה בין הנכנון של הבניין לבית תכנון הבנייה העירונית והחוקים שלה.
freepik

בסיום הבדיקה עורך המהנדס דוח המצביע על כל הליקויים שיש לתקן באופן מיידי. לפעמים הליקויים האלה מסכני חיים, ויש דחיפות גדולה יותר לתקן אותם במטרה ליצור סביבה בטוחה יותר עבור כולם.

אז מי בעצם עושה את בדק הבית
את בדק הבית צריכה לבצע חברה מקצועית המעסיקה מהנדסים איכותיים. למעשה, פעמים רבות בראש החברה עומדים מהנדסים שעברו הכשרה מיוחדת בתחום. דוגמה לחברה כזו היא חברת מבנים בדק בית שיש לה ניסיון רב בתחום. בראש החברה עומד מהנדס בכיר שסיים את לימודיו באוניברסיטת DREXEL, שהיא אחת האוניברסיטאות היוקרתיות יותר המצויות בפילדלפיה. כך שאם אתם רוצים ללכת על בטוח ולהיכנס לתוך מבנה לאחר שיתוקנו כל הליקויים, כדאי לגלות את הליקויים האלה קודם. חברה מקצועית כמו מבנים נכונה לתת לכם מענה בכל רגע, לבדוק לעומק את הנכס ולתת דוח מסודר שיאפשר לכם לתקן את כל הליקויים בטרם הכניסה לבית או הדירה.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
המכשור שכל אינסטלטור חייב להכירמערכת שורשחברת ב.פ. פתרונות טכנולוגיים בע"מ מספקת מגוון רחב של פתרונות משוכללים עבור האינסטלטורים
מעקות ופרגולות למרפסת – ההתקנים שאי אפשר בלעדיהםמערכת שורשמעקות זכוכית ופרגולות הם הטרנד האחרון בעולם המרפסות...
מהו תפקידו של עורך דין מקרקעין?מערכת שורשההוצאות בעסקת מקרקעין הן רבות. אין מדובר בהוצאות ספורות כי אם במאות אלפי ואף מיליוני שקלים המונחים על הכף. עורך הדין יבחן את התשלום
שם השולח
תוכן ההודעה