חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

מהו ייעוץ משפחתי ומתי צריך אחד כזה?

מערכת שורש  יז תמוז, תשפא  27/06/2021

חשוב לזכור שבכל בעיה, גם זו הקטנה ביותר, נכון לטפל כמה שיותר מהר...

תגיות:

בכל משפחה יש דינמיקה שנוצרת על ידי כל אחד מהפרטים שמרכיבים אותה. לכל אחד אחריות על האווירה, לכל אחד השפעה על החיים של הכלל. לכן כל בעיה, כל קושי וכל אתגר מצריך התבוננות מעמיקה וראייה של המכלול כולו, על מנת לגלות מה מפריע לחיים לפכות במסלול הנעים והנוח שלהם, וכיצד ניתן להחזיר את החיים היפים אל בין כתלי הבית.

משהו מפריע, מה עושים?
כאשר מתברר שיש גורם מפריע שעוצר את האושר מלהיכנס פנימה אל תוך הבית. ובמקום אושר, שביעות רצון ושמחה, יש תסכולים, חיכוכים ומריבות – חובה למצוא את הפתרון. צריך לדעת איך עוצרים את המצב הזה ומחזירים את חיי המשפחה אל דרך המלך. כי בבית אנחנו רוצים להשרות אווירה נעימה ולקיים חיי שגרה תקינים ונעימים לכל אחד מבני המשפחה. כאשר ברור שיש קושי מסוים ויש דבר מה שלא מתנהל כראוי, חשוב לפנות לייעוץ משפחתי.

מיהו היועץ המשפחתי?
יועץ משפחתי הינו איש מקצוע מוסמך שלמד על המורכבות של המשפחה, על התפקיד של כל אחד מבני הזוג ועל מקומם של הילדים בכל התמונה הזו. ייעוץ משפחתי יבחן את התמונה הנוכחית בהתאם לנסיבות ולהרגשה של כל אחד מהנוגעים בדבר. זאת כדי להבין מה המצב ומה במערכת המשפחתית אינו תקין. הזיהוי הינו כידוע שלב ראשון אך משמעותי כל כך בכל בעיה. גם לעניין קושי במשפחה הזיהוי המקצועי יאפשר לכם וליועץ להבין איפה הנקודה הבעייתית ומה ניתן לעשות כדי לפתור אותה.

האחריות המשפחתית על שני בני הזוג
חשוב להזכיר כי גם אם הבעיה מקורה אצל אחד משני בני הזוג, האחריות לטפל בדבר מוטלת על שני בני הזוג גם יחד. זה אומר ששניהם צריכים לעבור תהליך של בדיקה והבנה ביחס למה שצריך לשנות בחיים שלהם. שניהם צריכים להגיע למצב של תמימות דעים לגבי הדרך שצריך לצעוד יחד. אמנם מקור הבעיה לא תמיד קשור לשניהם, אך בגלל מערכת היחסים הקרובה שהם מנהלים כבני זוג יש לכל אחד יכולת להצעיד את המערכת המשפחתית למקום טוב יותר.

איך אדע אם אנו צריכים ייעוץ משפחתי?
יש מצבים שונים בחיים. לא תמיד ברור לנו האם מדובר על מצב זמני, על ירידה מקומית במוטיבציה, במשיכה או באווירה הכללית. חשוב לזכור שבכל בעיה, גם זו הקטנה ביותר, נכון לטפל כמה שיותר מהר. כי כך הפתרון נגיש וזמין יותר. ככל שעובר הזמן בעיות קטנות תופחות לענקיות, מועקה רגשית קטנה הופכת לנכות אמיתית – וכל המסע נעשה למפרך הרבה יותר. כדי להבין מה קורה ומה לא נכון במערכת הנוכחית שלכם, כדי לבדוק כיצד ייעוץ משפחתי יכול להועיל לכם, והאם זה הצעד שמתאים לכם – כדאי לבדוק ולברר. לפרטים נוספים לחצו וגלו כיצד ניתן לחיות חיים מאושרים יותר בחיק המשפחה.

shutterstock
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
שיטות לעיצוב הגבות המושלמותמערכת שורשהגבות נמצאות במרכז הפנים שלנו והן חלק אינטגרלי וחשוב מהם. הן נותנות לנו מסגרת לפנים וכשמביטים למישהו בעיניים, מיד רואים גם את הגבות שלו, שבולטות ומהוות חלק מהבעות הפנים
ניתוח אוברול אחרי לידה – מה זה אומר ולמי זה מיועד?מערכת שורשמהו ניתוח אוברול אחרי לידה ולמי הוא מיועד בכלל? את כל התשובות תוכלו לקבל בהמשך מאמר זה!
כל מה שרציתם לדעת על תזונת חלבוניםמערכת שורשלא כל סוגי המזון מכילים חלבונים ולא כל הסוגים נחשבים לטובים באותה המידה
שם השולח
תוכן ההודעה