חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

מה חשוב לדעת כאשר ממלאים דוח שנתי של חברה פרטית?

מערכת שורש  א אלול, תשעט  01/09/2019

החוק בישראל מחייב בעלי עסקים למלא ולהגיש בזמן דו"ח שנתי למס הכנסה, הדו"ח כולל דיווח על ההכנסות וההוצאות של העסק לשנת המס הנוכחית

תגיות:
החוק בישראל מחייב בעלי עסקים למלא ולהגיש בזמן דו"ח שנתי למס הכנסה, הדו"ח כולל דיווח על ההכנסות וההוצאות של העסק לשנת המס הנוכחית. תקנות מס הכנסה קובעות במפורש מי חייב להגיש את הדוח השנתי, הרשימה ארוכה ומונה בין היתר עוסקים מורשים, עוסקים פטורים, חברות פרטיות, בעלי מניות בחברות פרטיות וגם שכירים בעלי הכנסות גבוהות.

באופן כללי יש להגיש את הדוח השנתי עד לתאריך 30 באפריל בשנה שלאחר תום שנת המס הנוכחית, אך יש מקרים בהם החברה יכולה להגיש את הדוח במועד מאוחר יותר. אם לא מצליחים לאסוף את הנתונים ולהשלים את מילוי הדוח במועד הנדרש, יש לפנות לפקיד השומה בסניף מס הכנסה בהתאם למיקום העסק ולהגיש בקשה מסודרת כדי לקבל הארכת זמן להגשת הדוח.

הליך הגשת הדוח השנתי למס הכנסה
רשות המסים בישראל מנסה להקל על בעלי עסקים וחברות לכן היא מציעה סיוע בסניפי מס הכנסה בתקופה שלפני הגשת הדוח, כמו כן לאחרונה החלו במס הכנסה בעידן חדש של "רשות ללא נייר", וכיום יש להגיש את הדוח באופן מקוון.

ישנם מספר שלבים להגשת דוח שנתי, אפשר להכין את הדוח לבד אך בדרך כלל משאירים את הפעולה לרואה חשבון מקצועי ומנוסה. שלבי הגשת הדוח הם:
? כניסה לאתר האינטרנט של מס הכנסה לצורך מילוי טופס 1301 בצורה מקוונת. יש להירשם במערכת כדי למלא את הדוח, כאשר לקוחות קיימים הרשומים במערכת נדרשים להזדהות באמצעות מילוי שדות כמו תעודת זהות וקוד משתמש קבוע.
? את הטופס יש למלא בצורה מקוונת, בהתאם לצורך ניתן לקבל סיוע אונליין על ידי אשפי הדרכה במערכת. חשוב למלא נכון ולבדוק שאין טעויות הקלדה בעת מילוי השדות הרלוונטיים בדוח.
? בסיום מילוי השדות השונים בדוח, המערכת תציג בפניכם את חישוב המס בהתאם לנתונים שהוזנו בדוח.
? בסיום שלב זה יש לשגר את הדוח והנתונים למערכת המחשוב של רשות המסים, נתוני הדוח יעודכנו באופן אוטומטי ברשומות, ולאחר מכן המערכת מפיקה שני עותקים להצגת הנתונים כפי שהוזנו בדוח המקוון.
? יש להדפיס את הקלט כדי לחתום עליו, לאחר החתימה יש להגיש את הדוח באופן ידני, חשוב לצרף לדוח מסמכים, אישורים ונספחים שונים בהתאם לדרישת פקיד השומה, ויש להמתין לאישור הגשה.
? ללא קבלת אישור הגשה באופן ידני ולפקיד שומה, וכל עוד לא חתמתם על הדוח השנתי, הוא אינו נחשב כמוגש ואתם חשופים לקנס.

כאשר ממלאים דוח שנתי חשוב לוודא כי אין טעויות הקלדה וכי רושמים את הנתונים הנכונים, על הדוח של חברת פרטית חייב לחתום דירקטור החברה, ויש לצרף חתימה נוספת לצורך אימות חתימת הדירקטור, בדרך כלל המאמת יהיה עורך דין או רואה חשבון. כמובן שהנתונים בדוח שייכים לשנת המס שהסתיימה ולא נתוני שנת המס הנוכחית שהחלה.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
כיצד בעלי דרכון אירופאי יכולים ללמוד בחינם באירופה?מערכת שורשהאפשרות ללמוד בחינם באירופה קוסמת לצעירים רבים בישראל, זו הטבה משתלמת שכדאי לנצל כיוון שניתן לחסוך את שכר הלימוד הגבוה באוניברסיטאות ובמכללות בארץ
רעיונות לפעילות לסוף השנה בפעוטוןמערכת שורשלמרות הגיל הצעיר של הילדים הקטנים, נהוג לערוך מסיבת סוף שנה בהשתתפות ההורים, הצוות החינוכי, אורחים נוספים וכמובן הילדים הקטנטנים לוקחים חלק פעיל ומככבים בחגיג
מחפשים לקנות דירה בירושלים?מערכת שורשמעוניינים לקנות דירה בירושלים למגורים או להשקעה? מחפשים דירה חדשה מקבלן באזור מרכזי ואטרקטיבי בירושלים ובמחיר משתלם?
שם השולח
תוכן ההודעה