חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

כל מה שצריך לדעת על הלבנת שיניים

מערכת שורש  ב סיוון, תשפב  01/06/2022

בניגוד להליכים ביתיים, הדרך הבטוחה והיעילה ביותר להלבין שיניים הינה הלבנת שיניים מקצועית

תגיות:
מאז ומתמיד, שיניים לבנות נחשבות דבר שיש לשאוף אליו – משום שהן מקרינות ניקיון, בריאות וטיפוח עצמי. לאור התדירות הגוברת בה אנשים מצטלמים, הן עצמאית והן לצרכים מקצועיים, אנשים רבים יותר מעוניינים בחיוך המושלם. בטקסט הבא ננסה לפרוש את מה שצריך לדעת על הליך הלבנת השיניים.

מדוע ישנן שיניים צהובות?
השיניים של רוב בני האדם מצהיבות באופן טבעי בעודם מתבגרים. השן שלנו מורכבת משתי שכבות, הפנימית – דנטין, והחיצונית – אמייל. הדנטין שצבעו צהוב, מתעבה עם השנים, בעוד שעם השימוש בשיניים, האמייל החיצוני נשחק ונעשה דק יותר. לכן השן נראית צהובה יותר.

ישנן סיבות נוספות אשר תלויות בהתנהלות שלנו אשר עשויות לגרום להצהבת השיניים, כגון:
• אכילת מזון חומצי ועישון סיגריות
• שתיית משקה אשר מכיל פיגמנט כמו קפה או קולה – הפיגמנט אמנם לא צובע את האמייל כפי שנהוג לחשוב, אבל החיידקים שעליו תופסים את הפיגמנט וגורמים למראה של שינוי צבע.
• שימוש בתרופות מקבוצת טטראציקלין החל מגיל צעיר עשויות לגרום לשינוי בצבע השן עוד לפי שהיא צומחת.
• מחלות שונות אשר חלק מתסמיניהן הוא שינוי בצבע השן.
• חום גבוה – כאשר ילד סובל מחום גבוה הדבר יכול לגרום לחוסר מינרלים בשן ולפיכך להיווצרות כתמים על השן וצבע לא אחיד. אפילו חום גבוה של אישה בהריון יכול לגרום לאותו אפקט בשיני הוולד.

מיתוסים לגבי הלבנת השיניים
הלבנות שיניים הינה תהליך אשר קיים בתצורות שונות שנים רבות. שנים רבות לפני ההתפתחות הטכנולוגית אשר אפשרה את הלבנת השיניים המקצועית הייתה שאיפה לחיוך המושלם, לפיכך נוצרו מספר שיטות ביתיות, "תרופות סבתא", אשר משומשות עד היום. חשוב לציין כי תרופות אלו אינן מוכחות ויעילותן אינן מגובה במחקר. כגון:
• צחצוח שיניים עם סודה לשתיים ומי חמצן
• מריחת חומץ תפוחים
• שמן קוקוס

הלבנת שיניים מקצועית
ברבות השנים הליכים קוסמטיים נעשים מקובלים ופופולריים יותר. אנשים רבים שואפים אחר היפה והמושלם – ויחד עם ההתפתחות הטכנולוגית המואצת בעת האחרונה, הליכים אלו נעשים נגישים ורווחים בהרבה.
בניגוד להליכים הביתיים אותם ציינו לעיל, הדרך הבטוחה והיעילה ביותר להלבין שיניים הינה הלבנת שיניים מקצועית.

ישנן שלוש שיטות פופולריות להלבנת שיניים מקצועית –
• הלבנה באמצעות לייזר: שיטה זו מתבצעת במרפאה על ידי רופא. תחילה, הרופא מניח סכר גומי אשר ימנע תנועה של חומר הטיפול. לאחר מכן ימרח שכבה של תמיסת "פרוקסיד" שנועדה לחמצן את השיניים. את הפרוקסיד עליו להתסיס באמצעות קרן לייזר או לד למשך דקות בודדות. לאחר שאיבת החומר התהליך יחזור על עצמו בהתאם לשיקול הדעת של הרופא אשר נובע מחומרת מצב השן המקורי והתגובה שלה לטיפול.
היתרון בטיפול זה, הוא שמשום שמדובר בטיפול עוצמתי, הוא חודר עד לשכבת הדנטין הפנימית ומבהיר אותה, כך שההליך מחזיק מים לאורך זמן.
• הלבנה ביתית בהשגחת רופא: בהליך זה הרופא ימדוד את השיניים שלכם ויזמין סדים ביתיים מתאימים. את סדים אלו עליכם למלא בחומר הפעיל אותו תקבלו מהרופא, ולהרכיב על השיניים במשך שעתיים או שלוש ביום. את תהליך זה יש לבצע שישה ימים ולאחריהם יום הפסקה, במשך חודשיים. לאחר חודשיים אלו בהתייעצות רופא יש להפסיק את הטיפול והתוצאה יכולה להחזיק שנים רבות.
• ציפוי השיניים בחרסינה: שיטה נוספת אשר אינה כרוכה בהלבנה הינה הנחת לוחיות חרסינה דקות בצבע לבן על השיניים. אלו משנות את מראה השיניים באופן מידי והינן עמידות במשך כמה שנים. נדרשת תחזוקה תדירה בשל הפוטנציאל להתפתחות בעיות שיניים תחתן.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מהי נטורופתיה?מערכת שורשבהתאם לכל סוגיה רפואית, הרי שאין להסתמך על המענה הקיים ברחבי הרשת, ויש להתייעץ עם איש או אשת מקצוע המוסמכים בנטורופתיה באופן אישי
כל מה שאתם צריכים לדעת על השתלות שיניים ולא העזתם לשאולמערכת שורשכאשר מדובר בהליכים שאנחנו חייבים לעבור כדוגמת השתלות שיניים, אין לנו יותר מדי ברירה. עלינו להיות ערוכים ומוכנים לכך מאחר שמדובר בפרוצדורה ארוכת-טווח
הכול על רכישת מיטות זוגיותמערכת שורשמה בוחרים ואיך? והאם כל מיטה זוגית תהיה איכותית וטובה? האמת היא, שאם עברו כבר לא מעט שנים מאז הפעם האחרונה שבה קניתם לעצמכם מיטה
שם השולח
תוכן ההודעה