חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

מהי נטורופתיה?

מערכת שורש  ב סיוון, תשפב  01/06/2022

בהתאם לכל סוגיה רפואית, הרי שאין להסתמך על המענה הקיים ברחבי הרשת, ויש להתייעץ עם איש או אשת מקצוע המוסמכים בנטורופתיה באופן אישי

תגיות:

בשונה ממקצועות טיפוליים רבים ברפואה האלטרנטיבית המשלימה, הנטורופתיה מציגה השקפת עולם המשיקה עם מחקרים מדעיים רפואיים רבים המצביעים על חשיבותה של התזונה לקידום אורח חיים בריא ואיתן.

היבט זה, משתקף גם בהסמכתם של הנטורופתים בישראל. בניגוד לקורסי רפואה משלימה האורכים כמספר חודשים עד שנה, המסלול להסמכתו של נטורופת מתפרש על גבי 4 שנים, וכיום ישנה מגמה הולכת וגוברת להכיר בכך כתואר אקדמי לכל דבר ועניין.

מענה למגוון רחב של סוגיות בריאותיות
החל מסוגיות רפואיות פיזיות ועד לרגשיות, לתזונה שלנו ישנה השפעה עמוקה על בריאותנו.

האמרה המוכרת 'מה שאנחנו אוכלים זה מה שאנחנו מקבלים' בהחלט מקבלת משנה תוקף בטיפולים, כאשר התפריט הנטורופתי מותאם לכל מטופל ומטופלת באופן אישי, ובהתאם לבעיה הרפואית עמם הם מתמודדים.

לנטורופת וכן לנטורופתית מוסמכים, היכולת לסייע במגוון רחב של מסוגיות רגשיות כגון דיכאון, מתח נפשי וחרדה, ועד לסוגיות פיזיות ותחלואות כגון אקנה, קנדידה, דלקות פרקים, הרפס, מעי רגיז ועוד.

כיצד הטיפול נראה?
אופיו של הטיפול יכול להשתנות בין מטפל/ת למטפל/ת, אולם ישנם מאפיינים קבועים כגון: תשאול מקדים ומעמיק עם המטופל/ת במטרה להבין את אופייה של התלונה והסוגיה ממנה סובלים המטופלים. כבר במעמד השיחה הטלפונית הראשונית, נטורופתים רבים מבקשים לבחון מסמכים רפואיים קודמים כגון בדיקות דם.

הטיפול עצמו מותאם באופן אישי לצורכי המטופל/ת, ונובע ממסמכים רפואיים קודמים, תשאול ואבחון עצמאי המתבצע יחד עם הנטורופת/ית.

לצד יצירת תפריט תזונתי מותאם אישית, נטורופתים רבים מנחים לאורח חיים בריא ומשלבים גם מגוון המלצות נוספות כגון פעילות ספורטיבית, טכניקות הרפיה לשחרור מתחים ועוד. חלק מן הנטורופתים מביאים עמם ידע מקיף בצמחי מרפא ופרחי באך ומשלבים זאת יחד עם התפריט התזונתי.

מקורותיה של הנטורופתיה
השימוש המוקדם ביותר בעקרונות הנטורופתיים מוזכר בבית הספר לרפואה של היפוקרטס בשנת 400 לפני הספירה.

הפילוסוף היווני, האמין כי בהסתכלות על האדם כמכלול המשלב בין גוף לנפש, יש למצוא את הגורם השורשי למחלה, ולהשתמש במה שהטבע מציע לאדם, כדי לחזק את יכולת הריפוי הפנימית.

מאסכולה זו, הלכה והתפתחה הנטורופתיה עם עקרונות הנשענים על כוח הריפוי המולד של הגוף. כוח שלעתים נחלש כתוצאה מאורח חיים שאיננו מיטיב עם המערכת, אורח חיים שלעתים פוגם באופן ניכר באיזון הפנימי של גופנו.

האם הנטורופתיה יכולה לסייע לי?
בכללותו, הנטורופתיה יכולה לסייע במגוון רחב ומקיף של מחלות וסוגיות בריאותיות שונות.

עם זאת, בהתאם לכל סוגיה רפואית, הרי שאין להסתמך על המענה הקיים ברחבי הרשת, ויש להתייעץ עם איש או אשת מקצוע המוסמכים בנטורופתיה באופן אישי.

בירור אל מול איש מקצוע, יוכל לסייע רבות במתן הכוונה ודיוק לאנשי המקצוע שיסייעו באופן הניכר ביותר להתמודדות עם הסוגיה הרפואית, ובמציאת מרפא.

freepik
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
כל מה שאתם צריכים לדעת על השתלות שיניים ולא העזתם לשאולמערכת שורשכאשר מדובר בהליכים שאנחנו חייבים לעבור כדוגמת השתלות שיניים, אין לנו יותר מדי ברירה. עלינו להיות ערוכים ומוכנים לכך מאחר שמדובר בפרוצדורה ארוכת-טווח
הכול על רכישת מיטות זוגיותמערכת שורשמה בוחרים ואיך? והאם כל מיטה זוגית תהיה איכותית וטובה? האמת היא, שאם עברו כבר לא מעט שנים מאז הפעם האחרונה שבה קניתם לעצמכם מיטה
מה הגורמים המשפיעים על מחיר המזרוןמערכת שורשהמזרון עולה לפעמים אלפי שקלים ועבור רבים זו הוצאה לא קטנה, אבל תחשבו על היתרונות הרבים שאתם מקבלים בתמורה למזרון
שם השולח
תוכן ההודעה