חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

מה זה התנגדות לקיום צוואה ומהם התנאים להגשת ההתנגדות?

מערכת שורש  כט אב, תשעט  30/08/2019

לאחר הפרסום ברשומות של בקשה לצו קיום צוואה החוק מאפשר לכל אדם בעל אינטרס לגיטימי להגיש התנגדות למתן הצו לקיום צוואת המנוח

תגיות:
לאחר הפרסום ברשומות של בקשה לצו קיום צוואה החוק מאפשר לכל אדם בעל אינטרס לגיטימי להגיש התנגדות למתן הצו לקיום צוואת המנוח. את הבקשה יש להגיש בתוך 14 ימים ממועד פרסום הבקשה למתן צו קיום צוואה בעיתונות וברשומות. במקרים מסוימים אפשר להגיש את ההתנגדות לצו קיום צוואה גם לאחר שחלפו 14 ימים, אך כדי להגיש את ההתנגדות נדרש אישור מבית המשפט או מהרשם לענייני ירושה.

נימוקים וסיבות להגשת התנגדות לקיום צוואה
כאמור, לכל אדם בעל אינטרס לגיטימי קיימת הזכות להגיש התנגדות לצו קום צוואה, את הבקשה יש להגיש באופן מסודר ללשכת הרשם לענייני ירושה, חשוב להקפיד על הגשת הבקשה במספר עותקים, בהתאמה מדויקת למספר הצדדים המעורבים בתיק, כמו כן יש להגיש עותק נוסף לבית המשפט. לאחר הגשת בקשת ההתנגדות תפקידו של הרשם לענייני ירושה להעביר את התיק לדיון בבית המשפט לענייני משפחה.

את בקשת ההתנגדות כדאי להגיש רק בעזרת עורך דין ירושות וצוואות המתמחה בכך. הבקשה חייבת לכלול טיעונים משפטיים ועילות מוצדקות להגשת ההתנגדות לצוואה. החוק מפרט מהן העילות המוצדקות להגשת בקשת התנגדות לקיום צוואה, אך מעבר לסיבות הכלולות בחוק, יש טיעונים נוספים שבית המשפט יכול להכיר בהם ולהורות על ביטול הצוואה במלואה או בחלקה.
הטיעונים העיקריים להגשת ההתנגדות לצו קיום צוואה הם:
• המנוח הותיר אחריו צוואה מאוחרת מזו שהוגשה עבורה בקשה למתן צו קיום.
• נמצאו פגמים בנוסח הצוואה.
• הצוואה שהותיר המנוח אינה משקפת את רצונו הכנה והאמיתי.
• צוואת המנוח נערכה תחת השפעה בלתי הוגנת, תחת איום, אונס או לחץ.
• אחד הנהנים המופיע בצוואה לקח חלק בעשייתה או היה עד לחתימת המנוח על הצוואה.

חשוב לציין שהטיעון המרכז להגשת ההתנגדות לקיום הצוואה הוא לרוב בגלל עילת אי כשרות לצוות. יחד עם זאת, זהו טיעון שקשה מאוד להוכיח בבית המשפט לענייני משפחה, לכן מומלץ לפנות לעורך דין מנוסה לצורך קבלת ייעוץ מקצועי וייצוג משפטי בבית המשפט ומול הגורמים המעורבים בתיק.

בנוסף, ישנם מקרים בהם ניתן להגיש בקשת התנגדות לקיום הצוואה בגלל תנאים בעייתיים שנוסחו על ידי המנוח, או עקב הוראות לבצע פעולה מסוימת. כמו כן, יש המגישים התנגדות לצוואה בגלל קושי לפרש את כוונת המנוח, לכן במקרה של צוואה סתומה ניתן להגיש התנגדות וכך בית המשפט ינסה להבין ולפרש את כוונת המצווה.

כדי להגיש התנגדות לקיום צוואה הנכם מוזמנים לפנות למשרד עורך דין ונוטריון יוסי ברקוביץ. עורך הדין מתמחה בעולם המשפטי המורכב של צוואות וירושות, בין היתר הוא מספק שירות להגשת התנגדות לצוואה לאחר איסוף חומרים, ניסוח טיעונים מוצדקים והוא מייצג את הלקוח בבית המשפט בהתאם לצורך.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
תחומים ב- 2019 שכדאי להיכנס אליהםמערכת שורשמחפשים תחום להשקעה, ומודעים לעובדה שמדובר על השקעה אשר לעיתים מוגדרת כהשקעה בסיכון גבוה, מאמר זה מיועד לכם
7 טיפים למציאת עבודה בהייטקמערכת שורשמעוניינים למצוא עבודה בהייטק? אותו תחום נחשק ומאתגר אשר מתגמל את העובדים שלו כראוי? במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל אותם הטיפים החשובים ביותר אשר יובילו אתכם בסופו של דבר לתוצאה המיוחלת – עבודה נחשקת בתחום אותו למדתם. הבה נתחיל...
כיצד מומלץ לנקות צמנט לאחר השיפוץ בבית?מערכת שורשבמהלך עבודות השיפוצים והבנייה בביתכם הקבלן משתמש בחומרים רבים שונים, ביניהם כמובן גם צמנט. הצמנט הוא חומר מליטה נפוץ ונעשה בו שימוש רב בעבודות הבנייה
שם השולח
תוכן ההודעה