חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

עגורני צריח – התקנות שצריך להכיר

מערכת שורש  יח אדר, תשפא  02/03/2021

חברת סקייליין הינה חברה מובילה ומנוסה המתמחה במתן מגוון שירותים, כלים ופתרונות בענף הבנייה. לרשות חברת סקייליין עומד צי הכולל למעלה מ-200 עגורנים ומנופים מתקדמים

תגיות:

עגורני צריח משמשים באופן תדיר ונרחב בענף, אתרי ותעשיית הבנייה והם נועדו לסייע ולייעל את מלאכת הבנייה באמצעות הנגשת ציוד וחומרים, הרמתם ונשיאתם לגובה רב. בחירה נכונה של עגורני צריח צריכה להתבסס על כמה פרמטרים חשובים ורלוונטיים: משקל התכולה המיועדת להרמה, הגובה שיש להרימה, אופי פעילות הבנייה ועוד. ישנם כמה דגמים של עגורני צריח המשמשים בענף הבנייה, מה שמאפשר התאמה לצרכים הספציפיים שלכם. עגורני צריח מופעלים באמצעות מנגנון חשמלי, כאשר אתם בוחרים את דגם העגורן המתאים ביותר לתנאים באתר הבנייה ולדרישות הפונקציונליות. הפעלה של עגורני צריח מחייבת ידע, מיומנות וניסיון מקצועיים. מפעיל עגורן עובר הכשרה והסמכה מקצועיות שנועדו להבטיח כי יתפעל את המנוף בצורה מיטבית, יעילה ובטיחותית וזאת מבלי לסכן את עצמו, את העובדים באתר הבנייה, את העוברים והשבים ומבלי לגרום לנזקים סביבתיים.

freepik

ציוד ואמצעים נלווים הנדרשים על מנת להבטיח בטיחות בעבודה

פעולותיו השונות של עגורן צריח עשויות להיות מורכבות, מסובכות ולעתים קרובות הן מתבצעות בתנאים לא נוחים. על מנת להבטיח בטיחות מרבית באתר הבנייה, חשוב להקפיד ולעבוד על פי ובהתאם לתקנות ולנהלי הבטיחות בעבודה ולעשות שימוש באביזרים ייעודים מתאימים:

  • מסלקי מכשולים – מרכב בסיס עגורן הצריח צריך להיות מצויד במסלקי מכשולים המיועדים לפינוי מכשולים שונים העלולים להפריע ולשבש את תנועתו של העגורן.
  • ידיות ההפעלה – את ידיות ההפעלה יש לצייד בקפיץ מחזור ל- 0 המיועד למנוע הפעלה לא מכוונת או מקרית, כאשר על גבי כל ידית יש להתקין שילוט מתאים.
  • מכוון אוטומטי לעומסים בטוחים – יש להקפיד לצייד את עגורני הצריח במכוון אוטומטי שיאפשר למפעיל העגורן לראות בבהירות ובצורה ברורה את עומס העבודה הבטוח בזמן מסוים.
  • גובלים – עגורן צריח צריך להיות מצויד במתגים גובלים לנטייה של הזרוע וכאשר מדובר בעגורן צריח בעל זרוע אופקית עליו להיות מצויד במתגים גובלים המותאמים לתנועת העגלה על גבי הזרוע או בהתקנים אחרים המבטיחים הגבלה של תנועת העגלה בנקודות מסוימות בזרוע בהתאם לנדרש.
  • בלמים למנועים –עגורני צריח כוללים מנועים שונים האחראים על התנועות והפעולות השונות: נסיעה, סיבוב הזרוע, סיבוב הצריח או הנעה של העגלה על גבי הזרוע. בכל מנוע כזה יש להתקין בלמים ייעודיים המותאמים לסוג המנוע ולאופייה של מלאכת הבנייה.

בטיחות טרם ביצוע העבודה

על מנת לצמצם למינימום את הסיכונים הבטיחותיים בעבודות הבנייה השונות עם עגורנים, יש לתכנן נכונה את העבודה מראש ולהקפיד על כמה נושאים והיבטים שחשוב לתת עליהם את הדעת:

  • תנאי השטח – עוד לפני תחילת העבודה חשוב לבדוק את סוג הקרקע באזור המיועד לבנייה וזאת על מנת לוודא כי לא קיימת סכנה לשקיעת קרקע כתוצאה מהעומס שמפעיל העגורן.
  • קרבה לקווי חשמל או מתקני חשמל – תאונות רבות נגרמות בשל התחשמלות הנובעת מקרבה למתקני חשמל. בהתאם לתקנות הבטיחות בעבודה חל איסור להפעיל עגורן בכל מצב שחלק ממנו חשוף לסכנת חשמל. בנוסף, יש להקפיד לשמור על מרחק של 2 מטרים לכל הפחות מקווי חשמל עיליים במתח גבוה.
  • בהתאם לתקנות הבטיחות חלה חובה לגדר חלקים בולטים בעגורן. גידור שהוסר לצורכי תחזוקה, חייב להיות מוחזר למקומו בסיום העבודה. חשוב ליצור מיגון בנקודות החיבור של הגלגלת והכבל וזאת על מנת שהעובדים על גבי העגורן לא יהיו בסיכון להיתפס בשרשרת.
  • לפני תחילת העבודה יש לוודא שהכבל מלופף כך שאין סכנה שחלקיו השונים יסתבכו זה בזה.

מומחים בהתאמת מנופים ועגורנים לפרויקטים בתחום הבנייה

חברת סקייליין הינה חברה מובילה ומנוסה המתמחה במתן מגוון שירותים, כלים ופתרונות בענף הבנייה. לרשות חברת סקייליין עומד צי הכולל למעלה מ-200 עגורנים ומנופים מתקדמים העומדים בכל תקני ונהלי הבטיחות והאיכות המחמירים ביותר. צוות המומחים והיועצים שלנו יידע להתאים עבורכם את סוג ודגם העגורן על פי הדרישה ואופי פרויקט הבנייה. בין שירותי החברה תוכלו למצוא: השכרת מנופים, תכנון הנדסי לעגורנים, טיפול בתקלות, תחזוקה, תכנון הנדסי ועוד. אנו עומדים לשירותכם בזמינות מלאה ונשמח להעניק לכם שירות ומענה מקצועיים ופתרונות מתקדמים בהתאמה אישית לכל פרויקט ולכל עבודת בנייה בגובה.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
7 פתרונות מעולים לסגירת מרפסת ב-2021מערכת שורשיש לכם בית, או עסק עם מרפסת? הרווחתם בגדול! המרפסת היא אחד המקומות הנעימים ביותר לשהות בהם, להסתכל על הנוף, ולהירגע…
דברים שכדאי על עיצוב פנים בתי יוקרהמערכת שורשעיצוב בתי יוקרה אינו דבר של מה בכך לכן חשוב לבחור היטב את המעצבת או אדריכלית פנים...
הצורך במנעולן מקצועימערכת שורשהמנעולן הוא איש מקצוע שלמד את תחום המנעולנות ובשל כך הוא מכיר היטב את כל סוגי המנעולים...
שם השולח
תוכן ההודעה