חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

טרגו – בונים את התוכנית העסקית שלכם

מערכת שורש  יב ניסן, תשפב  13/04/2022

כשם שלא אופים עוגת שכבות ללא מתכון מסודר, כך גם לא בונים חברת סטארט אפ ללא תוכנית עסקית מאורגנת...

תגיות:

יש לכם רעיון לחברת סטארט אפ איכותית שהולכת לשנות את החברה הישראלית, ואולי אפילו את העולם. אתם רוצים לעבוד על אפליקציה, תוכנת מחשב או כל פיתוח טכנולוגי אחר שיעזור לאחרים להתקדם ולהתפתח. אבל לפני הכול, אתם צריכים להקים את הסניף הראשון שלכם שיתן את כל השירותים שאתם מציעים. וכדי לעשות זאת, נדרש לא רק תקציב, אלא גם תוכנית עסקית מסודרת.

מדוע התוכנית העסקית חשובה כל כך וכיצד היא בנויה?
כשם שלא אופים עוגת שכבות ללא מתכון מסודר, כך גם לא בונים חברת סטארט אפ ללא תוכנית עסקית מאורגנת. התוכנית נועדה לכוון את בעלי הסטארט אפ כדי שיוכלו להתארגן לקראת השנה המצפה להם, להגדיר מטרות ולעשות כל שביכולתם כדי להשיג אותן. כמו כן, אתוכנית העסקית קריטית במצב שבו אתם צריכים לגייס משקיעים לחברה שלכם, שכן היא נועדה לשכנע אותם להשקיע בפרויקט שלכם. לרוב, התוכנית העסקית נכתבת לפי פורמט מסוים הכולל את הסעיפים הבולטים הבאים:

  • תמצית מנהלים – אחד החלקים הבולטים יותר של התוכנית הוא תמצית מנהלים. פעמים רבות, משקיעים ושותפים לעסק אינם קוראים את כל התוכנית העסקית, אלא פונים רק לתמצית מנהלים. לפיכך, החלק הזה צריך להיות מושקע מאוד. התכנית צריכה לכלול נושאים כמו מטרות התוכנית, היתרונות התחרותיים של החברה, אסטרטגיות שיווק ועוד.
  • תיאור היזמות שלכם – חלק זה כולל את תיאורה של החברה. ניתן להכניס לסעיף זה פעילויות עסקיות קודמות אם היו, פרויקטים בעבר, ניסיון העובדים וכדומה.
  • אילו מוצרים אתם משיקים – החלק הזה כולל את הפירוט של המוצרים שאתם מציעים. ככה תוכלו להרחיב על כל מוצר, לציין את יתרונותיו ולתאר כיצד הוא תורם לחברה.
  • ניתוח השוק והמתחרים שלכם – כאשר יוצאים אל השוק עם מוצר חדש, חשוב לבחון את המתחרים שיש לכם בשטח. על איזו נישה אתם מתחרים? אילו מתחרים יש לכם בשוק? מהי הייחודיות שלכם על פני המתחרים? את כל אלה ועוד כדאי לבחון בתוכנית העסקית.
  • ניתוח S.W.O.T- כלומר, הניתוח של העסק שלכם: מהן החוזקות שלו? מהן החולשות שלו? אילו דברים הייתם רוצים לשפר? אילו אתגרים אתם רוצים להציב לעצמכם כדי לקדם את חברת הסטאר אפ?
  • מהי התחזית הפיננסית שלכם – כיצד אתם מתכוונים לעקוב אחר התזרים? כמה מוצרים אתם מתכוונים למכור? איך תיראה התחזית הפיננסית שלכם?
freepik

טרגו – החברה שבונה לכם את התוכנית
יש לכם רעיון לחברת סטארט אפ אבל אינכם יודעים היכן להתחיל כדי לבנות את התוכנית העסקית שלכם ולקדם את העסק?

טרגו בניית תוכנית עסקית היא החברה אשר כדאי לפנות אליה. החברה פועלת החל מ-2012 והיא מלווה חברות סטארט אפ מתחילות ואנשי עסקים בדרך אל ההצלחה שלהם. בטרגו מאמינים שהדרך מתחילה בתוכנית העסקית. הצוות המקצועי של טרגו מלווה כל לקוח ולקוח באופן אישי ומתאים עבורו את התוכנית העסקית שלו.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מהו ייעוץ BI ומהם יתרונותיומערכת שורשבארגונים נאסף המון דאטה עקב השימוש באפליקציות מחשב- מלאי, מכירות, לקוחות, אנשים, וכמובן גם דאטה מחוץ לארגון – רשתות חברתיות וכדומה
רוצה לעבוד כברמן? הכנס לאתר שהכי קל למצוא בו עבודה כברמןמערכת שורשפורטל ג'וב קיטשן שמאגד ומציע את המשרות הכי טובות וחמות בתחום המסעדנות והאירוח
מה אפשר לעשות במקרה של דחייה של תביעה סיעודית?מערכת שורשלפעמים ברגע האמת חברת הביטוח עשויה לדחות את התביעה הסיעודית שלכם
שם השולח
תוכן ההודעה