חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

טיפים למעבר דירה מוצלח

מערכת שורש  כד טבת, תשעט  01/01/2019

המפתחות לדירת החלומות החדשה כבר ביד שלכם, אז מה יכול להשתבש? ובכן, מעבר דירה יכול להיות די מעצבן. כדי להפוך את המעבר חופשי ממתחים, ליקטנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע מעבר דירה מוצלח ונוח

תגיות:
1. לשכור הובלה
מומלץ לשכור הובלה כחודש לפני המעבר. המלצה זו מתאימה גם לאנשים שזקוקים להובלת תכולת דירה לא לדירה חדשה אלא לאחד מאותם שירותי אחסון תכולת דירה.
בכל מקרה, נסו להישאר צמודים לתקציב שלכם, והקפידו להתקשר למספר חברות הובלה כדי להבטיח שתקבלו את המחיר הטוב ביותר. לפני שאתם מזמינים הובלה, קראו ביקורות באינטרנט כדי לוודא ששכרתם חברה טובה.
אם אין לכם זמן, כוח או חשק, אבל יש לכם מספיק כסף, תוכלו גם לשכור את שירותיה של חברה שתארוז עבורכם את כל תכולת הבית ואחר כך תפרוק ותסדר הכול בדירה החדשה. ובמקרה שהתכולה תאוחסן במתקן לאחסון דירות, הכל כבר יהיה ארוז ומוכן לאחסנה.

2. הזדמנות לרענן את הארונות
מעבר דירה הוא התירוץ המושלם לרוקן קצת את הארונות. צרו ערימה של בגדים שאף פעם לא תלבשו, של כלי בית שבהם לא תשתמשו, רהיט שלא ימצא את מקומו בדירה החדשה, ואפילו ספרים שהגיע זמנם לעבור הלאה. היום, אפשר לפרסם הכול בקבוצת הפייסבוק או הווטסאפ השכונתית, ולהיפטר מחפצים מיותרים, אם במחירים זולים או כתרומה לנצרכים.

3. קופסאות אריזה
לפני שאתם מתחילים לארוז, הצטיידו בגדלים שונים של קרטונים. תוכלו למצוא קרטונים באזור האשפה של הסופרמרקט המקומי; לבקש קרטונים לאריזה מחברת ההובלה, או מחברים שעברו לאחרונה דירה. רק וודאו שכל הקרטונים חסינים וסגורים היטב, כך שלא יפלו מהם פריטים כשהם יועברו ממקום למקום.

אם אתם הולכים לכיוון של אחסנת דירה, כלומר אחסון לאורך זמן, עדיף לבחור באריזות טובות ואיכותיות.
מה עוד צריך חוץ מקרטונים? סרט הדבקה, מספריים, נייר אריזה ועטיפת בועות (פצפצים) לחפצם שבירים. או לחילופין, השתמשו בעיתונים ישנים, וכך תוכלו לחסוך בחומרי אריזה. אם אתם מתכננים לפרק כמה מהרהיטים לצורך ההובלה, הצטיידו בערכה עם מברגים וציוד אחר שמתאים לפירוק רהיטים.

4. לארוז
לארוז זה לא כיף. אבל, אם תתחילו מוקדם מספיק, זה יעבור בקלי קלות. מומלץ להתחיל במלאכת האריזה לפחות שבועיים מראש. ארזו קופסה אחת או שתיים ביום, והימים האלה שנראים לכם כעת כמו כאב ראש אחד גדול, יעברו בקלילות. התחילו באריזת קישוטים וספרים. הבאים אחריהם הם בגדים וציוד מטבח שאתם לא צריכים בזמן הקרוב. הנה כמה טיפים שיבטיחו לכם אריזה יעילה:
- השתמשו בקופסאות קטנות יותר עבור הפריטים הכבדים יותר, כמו מכשירי מטבח וספרים. כך שלא יהיו כבדים מדי לנשיאה. השתמשו בקרטונים גדולים יותר עבור פריטים קלים יותר כמו בגדים, קופסאות פלסטיק ומצעים.
- ארזו צלחות באופן אנכי, במקום להניחן שטוחות בתוך הקופסה. כך יש סיכוי גדול יותר שלא יישברו.
- חשבו על חומרי מגן. בנוסף לעטיפת הפריטים השבירים בנייר עיתון או פצפצים, השתמשו בגרביים כדי להגן על כלי זכוכית, ועטפו רהיטים בשמיכות.
- כסו מוצרי טואלט פתוחים ומוצרי מזון שאינם יבשים. אתם לא רוצים לפרוק את הקרטון ולמגלות שמיכל הקטשופ נשפך בתוך הקרטון.
- תייגו כל קרטון וקרטון. כך תוכלו להתמצא בקלות כשהקופסאות יגיעו לדירה החדשה. לא תצטרכו לחפש נואשות, איפה קרש החיתוך? או איפה הגרביים שלי?
- שונאים לקפל בגדים? השאירו את הבגדים בארון כשהם ארוזים בקרטונים, כדי שבינתיים יישמרו במקום אחד ולא ייצרו בלגן.
- ארזו את הקולבים בקרטון נפרד. אתם לא רוצים לפרק את כל הקרטונים כדי למצוא קולבים לבגדים שתכננתם ללבוש בימים הקרובים.
- לפני שאתם מפרקים את החוטים ממכשירי האלקטרוניקה השונים, צלמו אותם, כדי שתוכלו לחבר אותם בחזרה.
- וודאו שהכול ארוז ומוכן למעבר, עוד לפני שפועלי חברת ההובלה יגיעו אליכם. שימו את כל הקרטונים הארוזים באזור אחד בבית, כדי להאיץ את תהליך ההנעה ולא להתעכב בדירה הישנה.
- את חומרי הניקוי שימו במקום נגיש. לאחר שכל הקרטונים יועמסו על המשאית, בוודאי תרצו לנקות את הדירה הישנה, או לנקות את הדירה החדשה לפני שתפרקו את תכולת הבית.

אל תשכחו – חפצים ובגדים שתצטרכו בימים הראשונים לאחר מעבר הבית, הניחו במקום נגיש. למשל, במזוודה או בקופסת פלסטיק שקופה. בנוסף לבגדים ולמוצרי טואלט, ארזו בקופסה זו גם את הניירת החיונית, את מוצרי האלקטרוניקה, חטפים ומטענים לטלפונים ולמחשבים. כמו כן, הקפידו להשאיר נייר טואלט במקום נגיש.


הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
תריסי גלילה חשמליים לעסק כאמצעי מיגון ואבטחהמערכת שורשתריסי גלילה אינם מוצר חדש בשוק, בעבר הלא רחוק עסקים רבים רכשו תריסי גלילה ידניים, אך כיום רוב הלקוחות בוחרים תריס חשמלי נגלל בגלל נוחות התפעול והמיגון האפקטיבי
על פרויקט רובע הנחל באשדוד כבר שמעתם??מערכת שורשמשקיעים בתחום הנדל"ן! על פרויקט רובע הנחל באשדוד כבר שמעתם??
מסלול משכנתא משתנה צמודה– האם היא יכולה להתאים לכם?מערכת שורשלווים המעוניינים לבחור בתמהיל הלוואה יחסית סולידי יכולים לקחת מסלול משכנתא בריבית קבועה במקום מסלול בריבית משתנה צמודה למדד
שם השולח
תוכן ההודעה