חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

טיפים לניהול אפקטיבי בעבודה

מערכת שורש  יא ניסן, תשעט  16/04/2019

מגוון טיפים רחב על ניהול נכון ואפקטיבי. מנהלים משהו? זה בשבילכם...

תגיות:
אם אתם כמנהלים מרגישים שלא הספקתם כלום בעבודה ושהזמן כאילו נזל מבין האצבעות – אתם חייבים ליישם כמה טיפים בתחום הניהול האפקטיבי בעבודה. אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא ולהפוך את השעון לידיד במקום לאויב. והערה אחרונה לפני שמתחילים – הטיפים עושים שימוש בלשון זכר אבל כמובן למנהלים באשר הם בלי קשר למינם.

טיפ ראשון – אל תשתמשו בדואר אלקטרוני
במקום לשלוח מייל עם משימה לביצוע לאחד העובדים ולחכות לתשובה – פשוט עשו שימוש בטלפון או בתקשורת פנים אל פנים מסיבה אחת - הזמן שחולף בהמתנה לתשובה לא יחזור והוא כידוע שווה הרבה כסף. עם זאת, כדאי לתעד את האצלת הסמכויות באמצעי כלשהו (למשל לוח מגנטי).

טיפ שני- אל תעשו מולטיטסקינג
אמנם כולנו כמנהלים רוצים להספיק כמה שיותר ומתפתים לבצע כמה משימות בו-זמנית, אבל לרוב מדובר בדרך בטוחה להפחתת היעילות הניהולית. מחקרים מראים שעבודה אפקטיבית נעשית רק כאשר מתרכזים במשימה אחת בכל פעם, כך שמומלץ לתעדף משימות ואם אפשר גם להאציל אותם לעובדים רלוונטיים.

טיפ שלישי – כבו טלפונים
כיום הטלפונים החכמים כוללים כל מה שמנהל זקוק לו: דואר אלקטרוני, אינטרנט, פייסבוק, וואטספ ועוד. המשמעות היא שהם מהווים מצד אחד כלי ניהולי אפקטיבי, אבל מצד שני יש בכוחם להוציא מריכוז גם את המפוקסים ביותר.

טיפ רביעי – אל תכבו שריפות
ניהול יעיל הוא כזה שתואם עד כמה שניתן את התכנון הראשוני – מה שאומר שצריך למזער עד כמה שניתן את האופציה של כיבוי שריפות. מומלץ לרכוש שימוש בלוח מגנטי כדי לרשום עליו את המשימות שמתוכננות לאותו יום/שבוע/חודש. וכמובן – לא לשכוח למחוק משימות שהושלמו בהצלחה.

טיפ חמישי – חלקו את הזמן
ניהול הוא אמנם מקצוע שמתחיל בעלות החמה ונגמר במקרה הטוב בצאת הנשמה, אבל אפשר גם אחרת באמצעות חלוקת העבודה לפרקי זמן קבועים והפסקות ביניהם. הפסקות אלו מאפשרות לכם להתרענן, לבדוק מה חדש עם המשימות שהטלתם על העובדים ולחדש מצברים לקראת המשימות הבאות.

טיפ שישי – התייעצו עם העובדים
נכון שאתם המנהלים והעובדים הם אלו שכפופים לכם, אבל לפעמים הרעיונות הטובים ביותר מגיעים מהמקומות הכי לא צפויים. לכן, מומלץ בכל פעם שאתם נתקלים בבעיה ולא מצליחים לפתור אותה – לכנס ישיבת צוות ולבצע סיעור מוחות. גם כאן לוח מגנטי יכול להיות אלמנט מצוין שיעזור לכם ולעובדים שלכם. לקבלת פרטים נוספים אודות הלוחות המגנטיים, היכנסו לכאן
https://www.shivoky.co.il/category/לוחות-מגנטיים

טיפ שביעי – הגידו לא
לפעמים ניהול לא אפקטיבי נובע ממשימות לא הגיוניות ולא ריאליות שמפילים עליכם הבוסים שלכם. הפתרון לסוגיה הזו היא פשוט להגיד לא בצורה אלגנטית ולהסביר את הצד שלכם, למשל: הזמן שניתן לפרויקט לא סביר, אין מספיק כוח אדם שמיומן בביצוע העבודה הנדרשת וכו'.

בנוסף, זו ההזדמנות שלכם לתרגל אסרטיביות שבטוח תקנה לכם נקודות זכות בעתיד – מה שאומר שמדובר בפתרון שיעבוד בשבילכם גם בטווח המידי וגם בטווח הארוך. ממש שתי ציפורים במכה אחת.
pixabay
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
המדריך למשקיע המתחילמערכת שורשהשקעות בנדל״ן הן שדה מרגש זרוע ברמת סיכון גבוהה, בתמורה נדיבה ובהמון שיקולים שצריך לקחת בחשבון.
3 ערוצי שיווק באינטרנט שכדאי להכירמערכת שורשפרסום באינטרנט הוא מקצוע במצריך ידע והבנה. כמה טיפים בעניין...
הצעדים החשובים הנוספים למסחר אונליין הםמערכת שורשמסחר און ליין הוא די טרנד בזמן האחרון. האם זה מתאים לכם ואיך עושים את זה?
שם השולח
תוכן ההודעה