חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

טיפים לבחירת מכשירי שמיעה

מערכת שורש  יד טבת, תשפא  29/12/2020

במידה ואובחנה אצלכם לקות שמיעה, עליכם לבחור מכשיר שמיעה המתאים לצרכים שלכם. יש מספר גורמים אותם כדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים מכשיר שמיעה, הנה הם לפניכם

תגיות:

חוש השמיעה הוא אחד החושים החשובים שלנו, מהרגע שאנו מגיחים לאוויר העולם אנו שומעים צלילים, מגיבים אליהם ולומדים אותם. חוש השמיעה מהווה מרכיב מרכזי בהתפתחות תקינה של הדיבור, התמצאות וכיוון, תחושות, רגשות וכו'. עכשיו נסו לדמיין עולם שקט, ללא צלילים, ללא קולות או רעשים, עולם שתמיד נמצא על השתק, זהו למעשה עולמם של לקויי השמיעה. על פי הערכות שונות, אחד מכל עשרה ישראלים סובל מירידה בשמיעה, קרוב ל-700 אלף מוכרים כליקוי שמיעה, מתוכם רק 2 אחוז מרכיבים מכשירי שמיעה, רובם קשישים ומבוגרים. 

אם בזמן האחרון, שמתם לב כי אינכם שומעים טוב במהלך שיחת טלפון, מגבירים את עוצמת הקול במהלך תוכנית טלוויזיה או סובלים מעוצמת הרעש באירועים המוניים, ייתכן מאוד שאתם חווים ירידה בשמיעה מסיבה זו או אחרת, זה בדיוק הזמן לשקול התאמת מכשיר שמיעה עבורכם בהתאם לרמת הירידה בשמיעה שלכם.

מכשיר שמיעה מגביר את צלילי הסביבה השונים ומסייע למשתמש לתקשר טוב יותר עם הסביבה. כיום קיימים מכשירי שמיעה מגוונים מבחינת הגודל, הצורה ורמת הטכנולוגיה. לאחר שיתברר כי קיימת ירידה בשמיעה אשר מצריכה שימוש במכשיר, תתבצע התאמה במכון שמיעה ע"י קלינאי תקשורת של כמה סוגים של מכשירי שמיעה מומלצים עבורך.

טיפים לבחירת מכשירי שמיעה מומלצים:

  • התאמה מקצועית - השיקול המרכזי בבחירת מכשיר שמיעה הוא השיקול הפונקציונלי (הרפואי). כלומר, המלצתו של קלינאי התקשורת. על סמך בדיקה שערך קלינאי התקשורת הוא יכול להמליץ על מכשיר שמיעה המתאים בדיוק למצבכם.
  • העדפה אישית - קיימות גם העדפות אישיות של המשתמש, והדרך בה המכשיר ישמש אותו בחייו. מי שמרבה לשהות או לטייל בחוץ, יעדיף מכשיר בעל הגנה מרוח. מי שעובד במקום בו קיימים רעשי רקע רבים, המפריעים לעבודתו, יעדיף מכשיר שמסנן רעשי רקע. לבעלי אובדן שמיעת תדר גבוה מומלץ להיעזר במכשיר שמיעה דיגיטלי, שמגבירים בעיקר צלילים בתדרים גבוהים.
  • נוחות התפעול - תפעול המכשיר גם הוא שיקול חשוב. מכשירי השמיעה הזעירים ביותר הם גם הדיסקרטים ביותר, אולם הם קטנים ומורכבים יותר לתפעול (החלפת סוללות, ניקוי, תפעול פונקציות). אם הראייה שלכם או מידת המיומנות שלכם אינה כמו בעבר, ייתכן וגודלו של המכשיר יהווה שיקול בבחירת סוג המכשיר.
  • מכשיר מתקדם - מכשירי השמיעה של היום, הם הרבה מעבר למכשירי שמיעה בלבד, הם מתחברים למכשיר הנייד משמשים כאוזנייה עבור שיחות, ויש מכשירים שניתן לתפעל באמצעות אפליקציה מתקדמת המותקנת במכשיר הנייד עצמו ועוד. חשבו על הצרכים שלכם כשאתם בוחרים את מכשיר השמיעה שלכם, הוא יכול לשמש עבורכם הרבה מעבר למכשיר שמיעה.
  • תקופת ניסיון ואחריות - את רוב מכשירי השמיעה ניתן לקבל לתקופת ניסיון, ללא כל תשלום וללא התחייבות מצדכם. תקופת ניסיון שכזו מאפשרת לכם לבחון באופן שקול האם מכשיר השמיעה מתאים לכם באופן מוחלט. כל מכשיר שמיעה שתרכשו חייב להגיע עם אחריות, הכוללת החלפת חלקים ותיקונים, לתקופה מוגדרת. האחריות יכולה גם לכלול ביקורים של נציגי השירות על מנת לבדוק ולכוון את המכשיר כמו כן מרבית המכונים דואגים למכשירים חלופיים במקרה של מכשיר מקולקל.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
פיסול אף ללא ניתוח – כל מה שחשוב לדעתמערכת שורשפיסול אף ללא ניתוח יכולת להיות פתרון מצויין למי שרוצה שיפור במראה האף בלי סיבוכי ניתוח
האם מומלץ בשר במזון של כלבים?מערכת שורשתזונת כלבכם יכולה להיות מגוונת ועשירה וחשוב לשמור על האיזון במאכלים השונים
אמבט פראפין – כל מה שצריך לדעתמערכת שורשמהו טיפול בשעוות פראפין? ומה השימושים שלה...
שם השולח
תוכן ההודעה