חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

דברים שכדאי לדעת על יבוא טקסטיל לישראל

מערכת שורש  כה סיוון, תשעט  28/06/2019

עלויות הייצור בישראל גבוהות, לכן היקפי היבוא של מוצרי טקסטיל ובדים הולכים וגדלים עם השנים. יבואני הטקסטיל בישראל נאלצים לאתר ספקי טקסטיל אמינים, איכותיים ומקצועיים בסין

תגיות:
בעבר היו מפעלי טקסטיל רבים שפעלו בארץ, אך במשך השנים מפעלים רבים נסגרו וחברות העבירו את הייצור שלהן למפעלים בסין, בנגלדש, וייטנאם ובמדינות נוספות במזרח הרחוק. עלויות הייצור בישראל גבוהות, לכן היקפי היבוא של מוצרי טקסטיל ובדים הולכים וגדלים עם השנים. יבואני הטקסטיל בישראל נאלצים לאתר ספקי טקסטיל אמינים, איכותיים ומקצועיים בסין ובמדינות אחרות, לפקח על עבודות הייצור, לנהל משא ומתן יעיל מול היצרנים ולדאוג להובלה ימית, לעמילות מכס, לסימון מוצרי הטקסטיל כנדרש בתקנות, להובלה יבשתית ולשחר ממכס ועוד.

לכן, כאשר מתכננים לייבא מוצרי טקסטיל לישראל מומלץ להיעזר בחברה מקצועית המתמחה בתחום זה. יבוא טקסטיל לישראל מחייב הכרות מעמיקה צווים וחוקים, לדוגמה פקודת היבוא והיצוא, התשל"ט-1979, צו יבוא חופשי וכדומה. יש להתייחס לדרישות רגולטוריות וטכניות המחייבות את יבואני הטקסטיל, למשל סימון בגדים, ויש לבדוק האם נדרש רישיון יבוא מיוחד ומהן תקנות המכס הנוגעות לעניין.

איתור יצרנים ומשווקים
כדי לייבא מוצרי טקסטיל לישראל יש לאתר מפעלי ייצור איכותיים ומקצועיים ומשווקים אמינים בסין או במדינה אחרת. זו אינה משימה פשוטה, לכן רוב יבואני הטקסטיל מתכננים ביקורים אחת לתקופה במדינות שונות במזרח הרחוק, בהן ניתן לייצר בגדים ומוצרי טקסטיל נוספים בעלויות נמוכות ומשתלמות. בעזרת חברה מקצועית ליבוא מוצרי טקסטיל ופריטים נוספים מסין, ניתן לקבל רשימה של יצרנים מומלצים ואמינים, לאתר ספקים חדשים ולצאת למסע רכש יעיל וממוקד במדינת היעד, תוך ליווי של צוות מקומי.

חובת סימון מוצגי טקסטיל
צו הגנת הצרכן (סימון טובין), התשמ"ג-1983, קובע כי חלה חובת סימון בעברית של כל מוצרי הביגוד והטקסטיל, טרם היבוא בפועל. יחד עם זאת, יש נוהל ספציפי המאפשר ליבואנים לסמן את מוצרי הטקסטיל במחסני היבואן, כדי להשיג אישור לסימון מוצרי הטקסטיל לאחר היבוא יש להשיג אישור מיוחד ממשרד הכלכלה.

חשוב לזכור כי יבואני הטקסטיל לא מסוגלים לפקח על שלבי הייצור במפעלי הטקסטיל השונים מהם הם מייבאים, לכן הם מתקשים לבדוק את איכות המוצרים המיועדים ליבוא ואת הסימון בהתאם לתקנות המחייבות בישראל. כדי להימנע מבעיות ועיכובים בשחרור הסחורה מהמכס בארץ, וכדי להימנע מעלויות בלתי צפויות נוספות, כדאי לבצע את היבוא בעזרת חברה מקצועית ובעלת שלוחות בסין ו\או במדינות אחרות.

שילוח בינלאומי ועמילות מכס
לאחר הסדרת התשלום ליצרן או למשווק של מוצרי טקסטיל בחו"ל, חשוב לדאוג להסכם עם חברת שילוח אמינה וזולה. חברת שילוח דואגת למשלוח ימי או אווירי, ובהתאם לצורך היא יכולה להציע גם שירות לאיסוף מוצרי הטקסטיל מהמפעל ושינוע שלהם למחסן בנמל. כאשר הסחורה מגיעה לישראל יש לשחרר אותה מהמכס ולדאוג להובלה יבשתית לבית הלקוח.

לכן, יבוא טקסטיל מסין וממדינות נוספות כדאי לבצע רק בעזרת חברה מקצועית המתמחה ביבוא. החברה דאגת לכל הפרטים הקטנים והגדולים, לרבות אריזה מקצועית, בקרת איכות במפעלי הייצור, בדיקת חוקיות הסימון, הובלה יבשתית וימית, עמילות מכס ועוד.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מהו באמת כוחו של מועדון צרכנות?מערכת שורשהסיבה העיקרית שבגללה אנשים מחליטים להצטרף למועדון צרכנות היא פשוטה- אותו מועדון מעניק הטבות צרכניות והנחות. ומי לא אוהב הטבות והנחות בחיים?
כל מה שצריך לדעת על מכונת אריזה בוואקוםמערכת שורשבעולם מכונות האריזה יש מגוון דגמים וטכנולוגיות אריזה, לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי כדי לבחור במכונה המתאימה ביותר לצורכי הלקוח ולסוג המוצרים שיש לארוז
טיפים לבחירת חברה לבניית חנות אינטרנטיתמערכת שורשבחירה נכונה של חברה לבניית אתר המכירות, חייבת להבטיח לעסק ROI מהיר. אתר איכותי הבנוי על הפלטפורמה הנכונה, עם הניראות הנכונה והאחסון המתאים לצורך ולאורך זמן
שם השולח
תוכן ההודעה