חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

עלות הוצאת דרכון ספרדי

מערכת שורש  כב אייר, תשעט  27/05/2019

כמה זה באמת עולה להוציא דרכון ספרדי?

תגיות:
האם בדקתם את זכאותכם לקבל אזרחות ספרדית לאור שינוי חוק האזרחות בספרד בשנת 2015? מעוניינים להוציא דרכון ספרדי המקנה לכם יתרונות חשובים רבים? ובכן, כדי לנצל את ההזדמנות הקורצת להוצאת אזרחות ספרדית עליכם לעבור תהליך יחסית ממושך הכרוך גם בעלויות שונות. ברוב המקרים, מוציאים את האזרחות הספרדית בעזרת חברה מקצועית ועורכי דין מנוסים, לכן מעבר לעלויות כמו אגרות שיש לשלם לנוטריון ספרדי ולרשויות השונות בספרד, יש עלויות נוספות שחשוב לשים לב אליהם כגון תרגום מושבע של המסמכים הרלוונטיים, ייעוץ וליווי משפטי, מחקר גנאלוגי ועוד.

הליכי ועלויות להוצאת הדרכון הספרדי
בשלב הראשון להליך הגשת הבקשה לדרכון ספרדי בוחנים האם אתם עומדים בקריטריונים לקבל האזרחות, על פי הקריטריונים שנקבעו בחוק האזרחות הספרדית משנת 2015. בדיקת הזכאות היא לרוב בחינם, ובמהלכה בודקים את שם המשפחה, ייחוס משפחתי וזיקה אישית לספרד ולתרבותה.

אם הבדיקה העלתה כי אתם זכאים לאזרחות ספרדית ממשיכים לשלב הבא, בשלב זה מכינים את החומרים הנדרשים להגשת בקשה מסודרת לרשויות בספרד. זהו שלב קריטי המחייב גם מחקר גנאלוגי, ולמעשה מכינים את החומרים להוכחת הייחוס המשפחתי למגורשי ספרד. כמו כן, יש לאסוף מסמכים שונים לחיזוק הבקשה ולהוכחת קשר וזיקה לספרד ולתרבותה.
חשוב לציין כי את כל המסמכים יש לתרגם על ידי מתרגם ושבע המוסמך על ידי הרשויות בספרד. בנוסף, יש להטביע חותמת אפוסטיל להוכחת אמיתות המסמכים השונים, לכן זהו השלב היקר ביותר בהליך.

כמו כן, מגיש הבקשה נדרש לעבור בהצלחה שני מבחנים – מבחן שליטה וידע בשפה הספרדית ומבחן ידע על החוקה, ההיסטוריה והתרבות של ספרד. את המבחנים יש לעבור במכון סרוונטס הממוקם בתל אביב, יש לעבור בהצלחה מבחן שפה ברמה 2A, מעבר לעלויות המבחן יש להוסיף גם את עלות קורסי ההכנה, בהתאם לצורך ולרמת הידע של מגיש הבקשה.

כעת, עליכם להוציא מהמשטרה תעודת יושר עדכנית, את התעודה יחד עם שאר המסמכים יש לאמת על ידי נוטריון, לאחר תרגום שלהם לספרדית. לאחר שהתיק מוכן שולחים אותו באופן מסודר לרשויות בספרד, וניתן לתאם ראיון עם הנוטריון הספרדי.

עלות ממוצעת לקבלת הדרכון הספרדי
כדאי לדעת כי העלות הממוצעת להליך הוצאת דרכון ספרדי היא 15,000 עד 20,000 ₪. זו הערכה בלבד, כיוון שהעלויות עשויות להשתנות בהתאם למאפייני מגיש הבקשה ומורכבות התיק. מעבר לעלות הייעוץ והליווי הצמוד של חברה מקצועית המטפלת בנושא, יש הוצאות נוספות כמו שהייה בספרד (טיסות, לינה, אוכל, תחבורה וכדומה), יש לטוס לספרד לפחות פעם אחת כדי להתייצב בפני נוטריון לראיון אישי.

כדי לשפר את הסיכויים לקבלת הדרכון הספרדי, כדאי לפנות לחברת קמפוס - החברה המובילה בישראל במימוש הזכאות עבור צאצאי מגורשי ספרד לקבל אזרחות ספרדית. לחברה יש שיתופי פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים, לרבות שיתופי פעולה עם עורכי דין מקצועיים בספרד המתמחים בנושאי הגירה וקבלת אזרחות.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
צוואה הדדית – למי מתאים ומהם היתרונות והחסרונות?מערכת שורשמהי צוואה הדדית ומה היתרונות שלה?
טיפים לניהול אפקטיבי בעבודהמערכת שורשמגוון טיפים רחב על ניהול נכון ואפקטיבי. מנהלים משהו? זה בשבילכם...
המדריך למשקיע המתחילמערכת שורשהשקעות בנדל״ן הן שדה מרגש זרוע ברמת סיכון גבוהה, בתמורה נדיבה ובהמון שיקולים שצריך לקחת בחשבון.
שם השולח
תוכן ההודעה