חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

החשיבות הסביבתית בשימוש חשבונית ירוקה

מערכת שורש  כד אייר, תשעט  29/05/2019

חשבונית ירוקה יכולה להיות גם כלי יעיל וגם כלי שמועיל מאוד לסביבה...

תגיות:
עסקים רבים החלו להשתמש במערכת מתקדמת להפקת חשבוניות באינטרנט, השירות החדשני מתאים לכל העסקים, קטנים וגדולים, ומעבר לחיסכון בעלויות העסק זוכה ליתרונות רבים נוספים, ביניהם גם תדמית של עסק ירוק דואג לסביבה. על פי חוק כל עסק חייב להפיק חשבונית מס או קבלה בגין כל עסקה, ועד להופעת שירותי החשבונית הדיגיטלית, בעלי עסקים הפיקו את החשבוניות באמצעות תוכנה ייעודית או על ידי מילוי ידני של פנקסי חשבוניות. כיום, רשויות המס בישראל מכירות גם בחשבוניות הדיגיטליות ומומלץ כל בעל עסק לבדוק את הנושא ולבחור מערכת המתאימה לצרכיו הייחודיים.

כאמור, לערכת מתקדמת להפקת חשבוניות דיגיטליות יש יתרונות רבים, למשל חיסכון בעלויות הדפוס והנייר בעסק, שליחה מהירה של החשבונית במייל, בלי לחשוש שהדוור יאבד את המעטפה בדרך, וגם אין צורך להקצות כוח אדם להפקת המסמכים במערכת. בנוסף, למערכת להפקת חשבוניות באינטרנט יש יתרונות חשובים נוספים כמו בידול העסק מהמתחרים, מיתוג של עסק הניצב בחזית הטכנולוגיה ובעיקר תדמית של עסק "ירוק" השומר על הסביבה.

שומרים על הסביבה
המודעות לחשיבות השמירה על הסביבה הולכת וגוברת עם השנים, וכיום עסקים רבים מעוניינים לזכות בתדמית של עסק ירוק השומר על הסביבה. לכן, אחת המגמות בעולם העסקי היא לחסוך ככל הניתן במשאבים ולצמצם את השימוש בחומרים מתכלים שאינם ניתנים למחזור, למזער פליטת גזים, לעבור לרכבים חשמליים ועוד. גם המעבר למערכת של חשבונית ירוקה ודיגיטלית חוסך משמעותית במשאבים כיוון שאין צורך להדפיס את המסמכים השונים כמו קבלות, חשבונית עסקה וחשבונית מס.

כמו כן, המעבר למערכת להפקת חשבונית באינטרנט מייתר את הצורך לרכוש מעטפות ובולים, כיוון ששולחים את החשבוניות ישירות מהתוכנה באמצעות הדואר האלקטרוני, ואין צורך ללכת יותר לדואר כדי לשלוח את החשבונית המודפסת במעטפה. מעבר לחיסכון המשמעותי בכמויות הנייר הפקת חשבונות דיגיטליות חוסכת משאבים נוספים מאחר ובעל העסק לא צריך לנהוג לסניף הדואר כדי לשלוח את החשבוניות, וגם מפחיתים את השימוש בטונרים ובמחסניות דיו הגורמות לפגיעה בסביבה.

אחריות סביבתית
תחום האחריות הסביבתית בקרב עסקים זוכה לעניין רב כיום בשל השלכותיו ויתרונותיו. כל עסק המאמץ את עקרונות האחריות הסביבתית תורם את חלקו במאמצים החשובים לשמירה על הסביבה ולצמצום הפגיעה בטבע ובמשאבים שנותרו בעולם. זהו תחום ההולך ומתפתח במהירות, וכיום בעלי עסקים רבים מאמצים את הגישה הירוקה כדי לשמור על הסביבה בה אנו חיים, וכמובן יש לכך גם השפעה למיתוג העסק כירוק.

חשוב לדעת כי לקוחות רבים בעלי מודעות סביבתית בוחרים ממי לרכוש שירותים ומוצרים לפי התנהלות העסק ומידת האכפתיות שלו להגנה על הסביבה, לכן מעבר לחשיבות הסביבתית יש לעסק יתרונות עסקיים רבים מדוע כדאי לו להפוך לירוק יותר, והמעבר לחשבונית ירוקה יכול להוכיח זאת. כמו כן, המעבר לחשבוניות הדיגיטליות מקנה לעסק יתרונות רבים נוספים, לכן אין זה פלא כי עסקים רבים החלו להשתמש בשירות היעיל והמתקדם של חשבונית ירוקה.
אתר images.shoresh.org.il
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
עלות הוצאת דרכון ספרדימערכת שורשכמה זה באמת עולה להוציא דרכון ספרדי?
צוואה הדדית – למי מתאים ומהם היתרונות והחסרונות?מערכת שורשמהי צוואה הדדית ומה היתרונות שלה?
טיפים לניהול אפקטיבי בעבודהמערכת שורשמגוון טיפים רחב על ניהול נכון ואפקטיבי. מנהלים משהו? זה בשבילכם...
שם השולח
תוכן ההודעה