חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

סובלים מבריחת שתן? הכירו את הכסא שישנה לכם את החיים.

מערכת שורש  ז שבט, תשפא  20/01/2021

זה תופס אותנו פתאום ברגעי הצחוק, ברגעים אינטימיים או מטריד את שנתינו ומצעיד אותנו שוב ושוב אל השירותים - דליפת שתן. טיפול חדשני באמצעות כסא BTL EMSella ישנה לכם את החיים

תגיות:

דליפת שתן המכונה ברפואה גם 'אי נקיטת שתן' מתבטאת בהטלת שתן בלתי רצונית ומהווה הפרעה שכיחה הפוגעת בבריאותו ובאיכות החיים של הלוקה בה. היא אחת הבעיות הנפוצות הקשורות לרצפת האגן אתה מתמודדים גברים ונשים יום יום, בטווח רחב של גילאים. קרוב ל- 30% מהנשים מדווחות על בריחת שתן ושיעור הסובלות מהתופעה עולה עם הגיל. בריחת שתן, מתבטאת באיבוד השליטה בשלפוחית השתן בדרגות הרטבה משתנות – מטיפות בודדות ועד אי שליטה מוחלט על הסוגרים.

סוגים של דליפת שתן:

דליפת שתן במאמץ: סוג זה של דליפת שתן, שהוא הנפוץ ביותר, מתרחש בעיקר אצל נשים ופחות אצל גברים במצב זה בעת עלייה בלחץ התוך בטני כתוצאה מפעילות גופנית, שיעול, עיטוש, צחוק. התופעה מופיעה לרוב סביב גיל ה-40 ומעלה.

שלפוחית רגיזה: מצב המשלב דחיפות בהטלת שתן, עם או בלי דליפת שתן, תדירות גבוהה בהליכה לשירותים וצורך בהטלת שתן בלילה. התסמונת מכונה "סינדרום שלפוחית רגיזה רטובה", והיא מתייחסת למקרים בהם הנשים אינן מספיקות להגיע לשירותים בזמן ולכן יש את דליפת השתן.

דליפת שתן מעורבת עקב מאמץ ודחיפות: במצב זה האדם סובל מדליפת שתן גם כתוצאה ממאמץ וגם כתוצאה מדחיפות.

דליפת שתן עקב הצפה: דליפת שתן כתוצאה משלפוחית שתן מלאה גדושה, אשר עברה את הקיבולת המרבית שלה, וכל טיפה נוספת של שתן אינה מאפשרת לשלפוחית להכיל אותה. סוג זה יכול להיגרם על רקע חסימה במוצא שלפוחית השתן וחוסר יכולת של השלפוחית להתרוקן או ממצב של שלפוחית שתן שאינה מתכווצת.

מצבים רפואיים: נטילת תרופות מסוימות, זיהומים וגידולים עשויים להוביל לדליפת שתן ותדירות מוגברת בהליכה לשירותים.

מה הסיבה לדליפת שתן?

מרבית המקרים נגרמים כתוצאה מהיחלשות של רצפת האגן. אצל נשים לידה נרתיקית עלולה להיות בעלת השלכות על אזור רצפת האגן ולגרום לדליפת שתן. קרעים בשרירי רצפת האגן הנגרמים בלידה יכולים להביא למצב של דליפת שתן במאמץ. אצל גברים – ניתוחים (בשלפוחית השתן או בבלוטת הערמונית) , תרופות או הזדקנות הן סיבות לאי שליטה על הסוגרים, אך בהחלט לא הגורם היחיד לכך. גם זיהום בדרכי השתן, בעיות נפשיות, שינויים הורמונליים יכולים להביא למצב זה.

מסיבה מובנת לחלוטין, בריחת שתן היא בעיה שמביך לדבר עליה עם הסובבים, אבל חשוב להבין כי תופעה זו נפוצה ביותר והרפואה המודרנית פתחה מגוון רחב של טיפולים למניעת דליפת שתן. חלק מהטיפולים מבוססים על תרגולי פיזיותרפיה, טיפולים תרופתיים ואחרים מבוססים על ניתוחים כירורגיים שנועדו להשיב לסוגר השופכה את היכולת לשלוט בזמן מתן השתן.

טיפול לדליפת שתן בכסא EMSella הוא טיפול חדשני המתבצע ב BTL CLINIC, שפועל בטכנולוגיה אלקטרו-מגנטית ממוקדת. הטיפול גורם גירוי עמוק לשרירי רצפת האגן, ומהווה פריצת דרך באפשרויות הטיפול הלא פולשניות בשרירי רצפת אגן ומספק פתרון מוכח ומהפכני לבעיות דליפת השתן. הטיפול מבוצע בצורה טבעית המחזקת את רצפת האגן ומקבילה לאימון של שרירי רצפת האגן לפי “שיטת קיגל”, ויוצר, ללא מאמץ ממצד המטופל, למעלה מ-11,200 כיווצים בשרירי רצפת האגן לאורך 28 דקות של טיפול בודד. הטיפול נעשה בישיבה ובלבוש מלא ואינו כואב. התהליך כולל ליווי של פיזיותרפיסטית מומחית בחיזוק רצפת האגן לצורך מקסום תוצאות הטיפול באמצעות תרגול נכון.נשים שעברו את הטיפול עד כה מדווחות על 98% שביעות רצון.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
טיפולים מהפכנים לשאיבת שומן ללא ניתוחמערכת שורששאיבת שומן היא תהליך שמצריך התערבות כירורגית וברוב המקרים נועד לכאלו שסובלים מעודף משקל ומעוניינים לפנות לפתרון זה עקב קשיים בריאותיים או אסתטיים
החלמה אחרי השתלת שיער: טיפים חשובים להשגת התוצאות הטובות ביותרמערכת שורשקיימים כמה צעדים שכדאי להכיר ולהקפיד עליהם במהלך החלמה אחרי השתלת שיער...
טיפים לבחירת מכשירי שמיעהמערכת שורשבמידה ואובחנה אצלכם לקות שמיעה, עליכם לבחור מכשיר שמיעה המתאים לצרכים שלכם. יש מספר גורמים אותם כדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים מכשיר שמיעה, הנה הם לפניכם
שם השולח
תוכן ההודעה