חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

היתרונות של עיסוי רפואי מקצועי

מערכת שורש  ב אדר, תשפ  27/02/2020

עיסוי נכון ורפואי הוא חלק חשוב של הכנת ספורטאים.

תגיות:
עבור מרביתנו, עיסוי הוא מאורע חד-פעמי שיותר נועד לסמל רוגע, שלווה ופינוק כחלק מחבילת ספא, ופחות עניין שבשגרה. עבור ספורטאים מקצועיים וחובבים, הרי שעיסוי מקצועי הוא חלק בלתי נפרד מרוטינת האימונים, ומחקרים רבים מצביעים עליו כחלק מהותי למניעת פציעות ספורט ולשיפור הביצועים.

מהו עיסוי ספורטאים?
בדומה לטכניקות עיסוי רבות נוספות, גם עיסוי ספורטאים הוא מניפולציה המתבצעת על השרירים דרך לישה, הקשה ופעולות מתיחה. בעוד שבעיסויים רגילים המטרה היא להרפות את השרירים, הרי שכאן, מטרת המטפל היא להביא את המטופל למקסימום ביצועיים תוך הפחתה משמעותית בסיכויים לפציעות או מגבלות בתנועה.

עיסוי שכזה איננו יכול להתבצע על-ידי כל מטפל, וחשוב לחפש אחר מטפל מוסמך בעיסוי ספורטאים אשר יבחן בקפידה את האזור בו נדרש לטפל ויעניק את הטיפול הנכון והמותאם ביותר עבור הספורטאי. מדוע יש לשים כה דגש על מטפל מקצועי? מן היתרונות הבאים ניתן ללמוד רבות על תרומתה של פרקטיקה זו אם רק תתבצע כהלכה.

שיפור משך ההחלמה
עבור ספורטאים רבים, עיסוי לאחר אימון או משחק קשה עשוי לשפר משמעותית את התאוששות השרירים על-ידי הגברת זרימת הדם. מחקרים אף מצאו כי העיסוי מפחית ומאלחש את כאבי השרירים בלא פחות מאשר שלושים אחוזים.

הגדלת טווח התנועה
עיסוי ספורטאים שנעשה בצורה נכונה ומדורגת, מסייע הגדלה הדרגתית של טווח התנועה. ספורטאים רבים מעידים כי לאחר אימונים מפרכים, הם לעתים חשים כי אינם מסוגלים לערוך את אותם הביצועים שעבורם התאמנו כה רבות. המיקוד בשרירים הנוקשים וסיוע בהיפרדות הדבקויות בין סיבי השרירים לגידים, מסייעת בהגברת הגמישות ובהכנת הספורטאים לקראת התחרויות הבאות.

הפחתת מתחים נפשיים
בסופו של יום, גם הספורטאי החרוץ והמצטיין ביותר יחוש לעתים את עול התחרותיות ואת התחושה לדחוף את עצמו לשיאים חדשים. כדי להתמודד בצורה נכונה יותר עם המתחים הנפשיים הרבים שמצטברים, חשוב לשלב את עיסוי הספורטאים כחלק בלתי נפרד מן הרוטינה הקבועה. ספורטאי שיחוש נינוח ושליו יותר, הוא גם ספורטאי שיציג ביצועים טובים יותר.

כל כמה זמן מומלץ לעבור עיסוי מקצועי?
כאשר מדובר בספורטאים חובבים אשר אינם נדרשים לתחרויות, הרי שעיסוי מקצועי הוא בגדר המלצה בלבד. אם מדובר בהרמת משקולות או מסלולים דוגמת איש הברזל, הרי שמוטב כן לשלב את העיסוי לפחות פעם אחת בשבוע. עבור ספורטאים ואתלטים מקצועיים, עיסוי ספורואטים נדרש מדי שבוע מספר פעמים, ולפחות פעמיים בשבוע.

די בדוגמאות הקצרות שצוינו לעיל, כדי להבין את מידת החשיבות שיש לעיסוי עבור ריפוי השרירים והפחתת המתחים הנפשיים המצטברים.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
האם לניתוחים פלסטיים יש השפעה על בריאות הנפשמערכת שורשטיפולים קוסמטיים נמצאים במגמת עלייה. יותר ויותר אנשים מדווחים שהם לא מרוצים מהמראה שלהם ובמקביל, מספר הולך וגדל של גברים ונשים נוהגים לבצע טיפולים קוסמטיים
למה מופיעים ורידים ברגליים וכיצד ניתן לטפל בבעיה?מערכת שורשורידי עכביש הם הסוג הנפוץ ביותר של ורידים גלויים. מדובר בוורידים שטחיים וקטנים הנמצאים בשכבת העור החיצונית בין הדרמיס לאפידרמיס, כך שניתן לראות אותם
כל מה שרציתם לדעת על השתלות שינייםמערכת שורשהפתרון הנפוץ ביותר בימינו לשיניים חסרות הוא השתלות שיניים. שתלים דנטליים הם הטכנולוגיה העדכנית עליה ימליץ בוודאי כל מומחה לשיקום הפה
שם השולח
תוכן ההודעה