חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

בקרת טמפרטורה לחדרי שרתים – כל מה שצריך לדעת

מערכת שורש  כו תמוז, תשעט  29/07/2019

איך בונים נכון חיישן טמפרטורה לחדרי שרתים ולחדרי מחשבים?

תגיות:
כאשר מתכננים ומקימים חדרי שרתים חשוב להתייחס גם לנושא הקירור על מנת לשמור על הציוד היקר ולוודא את תפקודו התקין. בחדרי שרתים מומלץ לשמור על טמפרטורה נמוכה, הטווח המומלץ של טמפרטורת האוויר לשרתים נע בדרך כלל בין 16 מעלות ל-27 מעלות צלזיוס. הטמפרטורה בחדרי שרתים חייבת להיות אחידה ורציפה, לכן חשוב להתקין מערכת ייעודית הכולל חיישנים ייעודיים ואיכותיים ומנגנון בקרת טמפרטורה עמיד, יעיל ואמין.

פתרון מקצועי ואמין לחדרי שרתים
בעת תכנון מערכות מיזוג אוויר לחדרי שרתים יש להתייחס לגורמים רבים כגון גודל החדר, סוג ארונות השרתים ופתרונות האוורור הקיימים בהם, פיזור אחיד של האוויר הקר בחללי החדר, זרימה חופשית של האוויר, מנגנון בקרה ושליחת התראות בזמן אמת בכל בעיה ותקלה, מחיר המערכת, נצילות אנרגטית, אמינות הבקר והחיישנים ואפשרות לשדרוג המערכת עם גלאי הצפה, לחות, בקרת מתח וכדומה.

ישנן מערכות מיזוג ייעודיות שפותחו במיוחד עבור חדרי שרתים, אלו מערכות מתקדמות המבטיחות ביצועים מושלמים, רציפות בעבודה ללא תקלות ובעיות, גמישות מלאה והתאמה מדויקת לצורכי הלקוח ומאפייני חדר השרתים, כמו גם אמינות גבוהה במיוחד וחיסכון בעלויות הקירור ובהוצאות החשמל.

מערכת בקרת טמפרטורה לחדרי שרתים כוללת בדרך כלל מודם סלולרי אמין דור שלישי, בקר טמפרטורה אמין ואיכותי המחובר למודם, חיישן טמפרטורה עם כבל מובנה בדרך כלל באורך מטר אחד, ובהתאם לצורך אפשר לכלול במערכת גם חיישן לחות, חיישן לגילוי הצפה בחדר השרתים, חיישן לבדיקת סטטוס דלת הכניסה לחדר ועוד. המערכת שולחת בזמן אמת התראות בהתאם לבעיה או לתקלה שנתגלתה, למשל הפסקת חשמל המחייבת את המפעילים לדאוג לקירור חלופי או להפעלת גנרטור כדי לוודא כי השרתים מקוררים היטב ולא ייגרם לה נזק, או שליחת התראות לגורמים הרלוונטיים בגין שינוי חד בטמפרטורת החדר, כניסה לא מורשית לחדר השרתים וכדומה.

חיישני טמפרטורה מתקדמים לחדרי שרתים מחברת IDP
לאחר בחירת בקר טמפרטורה לחדרי שרתים יש לחבר לבקר חיישן איכותי, בהתאם לסוג המערכת ומאפייניה הטכניים. מומלץ לרכוש את חיישני הטמפרטורה מחברה מובילה כמו אי.די.פי מוצרי זיהוי אלקטרוניים ומערכות בקרה. החברה מציעה מגוון דגמים מתקדמים של חיישני טמפרטורה, יש גם מגוון דגמים של חיישני לחות וטמפרטורה. הדגמים המומלצים לחדרי שרתים הם:
חיישן איכותי עם חיבור 485RS - החיישן מודד בדיוק גבוה את הטמפרטורה בחדר השרתים, אפשר להתקין את החיישן גם בארונות התקשורת וציוד המחשבים. אפשר לחבר מספר חיישנים לאורכו של כבל יחיד, החיישנים מחוברים באמצעות כבל המתחבר למערכת הבקרה, ותוצאות דגימת הטמפרטורה הן בדיוק של פלוס מינוס מעלה אחת.
חיישן טמפרטורה ולחות בחיבור 485RS – חיישן אמין ויעיל הבודק את הטמפרטורה והלחות בחלל חדר השרתים, החיישן שולח התראות בזמן אמת בהתאם לצורך באמצעות הודעות טקסט או מייל.
חיישן למדידת טמפרטורה בחיבור C2I – חיישן איכותי ומתקדם למדידת טמפרטורה בחדרי שרתים ומערכות מחשוב ובחללים נוספים, מידותיו זעירות וקל להתקין אותו בחדר.
חיישן בקרת טמפרטורה בחיבור 232RS – חיישן איכותי ואמין הנחשב למומלץ גם לחדרי שרתים, החיישן דוגם את הטמפרטורה אחת לעשר שניות ומעביר את התוצאות באמצעות כבל תקשורת מסוג 232RS. ניתן לחבר את החיישן למערכת בקרה ייעודית לחדרי שרתים או ישירות למחשב של האדם האחראי על הנושא בעסק.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
דברים שכדאי לדעת על יבוא טקסטיל לישראלמערכת שורשעלויות הייצור בישראל גבוהות, לכן היקפי היבוא של מוצרי טקסטיל ובדים הולכים וגדלים עם השנים. יבואני הטקסטיל בישראל נאלצים לאתר ספקי טקסטיל אמינים, איכותיים ומקצועיים בסין
מהו באמת כוחו של מועדון צרכנות?מערכת שורשהסיבה העיקרית שבגללה אנשים מחליטים להצטרף למועדון צרכנות היא פשוטה- אותו מועדון מעניק הטבות צרכניות והנחות. ומי לא אוהב הטבות והנחות בחיים?
כל מה שצריך לדעת על מכונת אריזה בוואקוםמערכת שורשבעולם מכונות האריזה יש מגוון דגמים וטכנולוגיות אריזה, לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי כדי לבחור במכונה המתאימה ביותר לצורכי הלקוח ולסוג המוצרים שיש לארוז
שם השולח
תוכן ההודעה