חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
טיולים ונופשים

טביליסי אתרים מעניינים

מערכת שורש  א אלול, תשעח  12/08/2018

אז איפה כדאי לבקר בזמן שהותכם בטביליסי, ומה כדאי לראות כאשר נוסעים לגאורגיה? בואו נצלול ונחקור

תגיות:
בירתה הנפלאה של גאורגיה, טביליסי, היא אחת הערים היפות והמיוחדות שתפגשו בחייכם. עיר הבנויה כסמטאות צרות ומרתקות, בהן תוכלו להסתובב שעות על גבי ימים, המבנים הייחודיים והבתים מעוררי ההשתאות, והנוף לנהר וההרים סביבה פשוט לעצור ולספוג את העולם הנפלא. ושלא לדבר על הטיולים בטבע, והטרקים...
זו גם עיר של חשיבות משמעותית, לא רק בתור היותה עיר בירה אלא גם בשל ההיסטוריה הייחודית של גאורגיה. מדינה קטנה אשר מנסה שוב ושוב להתנתק מרוסיה הגדולה, המספחת אותה אליה לפרקים חוזרים ונשנים. כך תוכלו להיתקל ברמזים לרוסיה והמבנים הסובייטים, אך לצד אלו התנגדות משמעותית לכך בשל הניתוק ההיסטורי וההתכחשות לרוסיה עצמה כחלק מזהותה של גאורגיה. זהו סיפור מרתק בפני עצמו.
אז איפה כדאי לבקר בזמן שהותכם בטביליסי, ומה כדאי לראות כאשר נוסעים לגאורגיה? בואו נצלול ונחקור.

מצודת נאריחלה: לראות את טביליסי ויופייה המלא
אם תרצו, תמיד תוכלו להתחיל במצודת נאריחלה מהמאה ה-4 שמשקיפה על העיר עצמה. למעשה, זוהי דרך מושלמת לראות את יופייה של העיר נפרש אל מול עיניכם, שלא לדבר על המצודה עצמה המציגה היסטוריה במלוא תפארתה.
גם תצפית מטאחי פלאטו (Metekhi rise) נותנת מבט עילי על העיר, וזוהי נקודה נוספת שלא כדאי לפספס אם אתם רוצים לספוג את הקסם של טביליסי במלואו. נקודות יופי בעיר ישנן למכביר, אך לראות את כל העיר נפרסת למול עיניכם על נופה המרתק – שתי אלו יהיו נקודת התחלה מצוינת.

אמא גאורגיה
אין מאמר אשר מדבר על נקודות חובה לביקור בטביליסי שידלג על אמא גאורגיה. פסלה המתכתי של אמא גאורגיה עומד נישא עשרים מטרים לגובה. הפסל הועמד כחלק מחגיגות ה-1500 שנים לעיר טביליסי, בשנת 1958, והפך לסמל העיר הידוע לכל. אמא גאורגיה מסמלת את יחסם של הגאורגים אל הסביבה ותושבי האזור, שלא לדבר על אויבי גאורגיה – ביד אחת היין לשלום וקרבה, ביד שניה החרב.

פסל המלך ווחטנג גורגאסלי והמעיינות החמים
ואם התחלנו בפסלים וסמלים בעיר נפלאה זו, חובה להזכיר גם את פסל המלך. האגדה על תקומת העיר מספרת כי מלך זה יצא לציד ביער, וכאשר הצליח ופגע בעופות דורסים – אלו ברחו ונעלמו. שליחיו של המלך, אשר נשלחו לחפש אחר העופות האבודים, מצאו אותם במעיינות החמים והנפלאים של האזור, מבושלים ומוכנים למאכל. המלך הקים במקום זה את העיר טביליסי, אשר פירוש שמה הוא "מקום חם". כך גם אחד מסימני ההיכר של האזור והטיול בו הם המעיינות החמים והמפנקים.

טרקים? טרקים!
טוב, אי אפשר לדבר על גאורגיה מבלי לדבר על טרקים. כמובן שהעיר טביליסי עצמה אינה אתר טרקים בפני עצמו, אבל היא שוכנת בדיוק במקום המושלם לצאת לאינספור טרקים מרתקים וחווייתיים. אך על כך תוכלו לקרוא כבר במאמרים אחרים על הקסם האינסופי של טביליסי וגאורגיה, וכעת כל שעליכם לעשות הוא לתפוס אחת ממיני רבות טיסות לטביליסי של סאן דור הולידייס, ופשוט לצאת לדרך.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מלון בוטיק בצפון– וילה גליליימערכת שורשזהו סיפורו של מלון קסום, אשר עבר שני גלגולים בחייו, ועדיין שימר את הקסם החלוצי אשר ליווה אותו עוד מהגיית הרעיון המקורי
משפחת גולדין מזמינה את כולם לאירוע עפיפוניםמערכת שורשהזמנה לאירוע חשוב ביום שישי הקרוב בדרום- אירוע שמחה של עפיפונים, ממשפחת גולדין.
תכנון חופשה משפחתית בצפוןמערכת שורשאיך צריך לתכנן חופשה בצפון הארץ ואילו החלטות לקבל?
שם השולח
תוכן ההודעה