חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

תכנון מכני – תמיכה בפיתוח מוצר

מערכת שורש  י תמוז, תשפא  20/06/2021

עבודתו של מתכנן מכאני יכולה להיות רב גונית שכן הוא יכול עזור בהפקת מוצר חדש לחלוטין, כמו גם בתמיכה ושיפור מוצר קיים בשוק

תגיות:
כאשר אדם אחראי על תכנון היבטים מכניים של מערכות, בין אם זה קשור בבקרה, חשמל, תקשורת וכיוצא בזה, תוך התעסקות בחוזק של חומר וחוזק של צורה, כמו גם בצורתץ המוצר עצמה, יחד עם עיצוב שיתאים למשתמש והתאמה לשוק היעד, כמו גם בתכנון טכנולוגיות ייצור ואף דברים נוספים – הרי שיש לו עניין לרדת לפרטים הקטנים ביותר בפיתוח מוצר.

"לרדת לשטח" עם ידיעה
למעשה, זהו תפקידו של האחראי על תכנון מכני, הלא הוא מהנדס המכונות. הוא זה שאחראי על הפרטים הקטנים לכאורה של פיתוח המוצר, בהיבט המכני שלו. בין אם זה תכנון לעמידה בטמפרטורות כמו גם בתנאי סביבה, עמידה בכוחות דינמיים ובכלל ביצוע תנועות דינמית, בדיקות של התעייפות כמו גם אמינות (stress tests יש להניח), מידות מערכת רלוונטיות למתאר כמו גם התחשבות במשקל המערכת, בבחינת נפילות והלם (סביר שזה עוד אלמנט של stress test – הניסיון ליצור לחץ "ובלאי" על המערכת כדי לבחון תפקודה), יחד עם אלמנטים הקשורים בתרמודינמיקה, אופטיקה, חשמל וכיוצא בזה. זה אמנם לא הפרטים הקטנים, אך אולי זה פשוט התעסקות במה שקורה "בשטח", עם מוצר כזה או אחר.

ידע מקצועי רלוונטי לכל רובד במערכת
על כן, כשיש כל כך הרבה תחומים שיש להבין בהם, וכל כך הרבה ניואנסים שאפשר להעמיק בהם כדי לתת מענה בשטח לפיתוח מוצר כזה או אחר, אפשר להבין שיש לנו עסק עם אנשים שיש להם ידיים על ההגה. שהם מתרגמים הלכה למעשה. שהם לוקחים את הידע הרב שהם צברו במהלך חייהם המקצועיים ובכלל, ומניבים ממנו ידיעה פשוטה כיצד לפעול ולנהוג כדי להכין מוצר או מערכת, ליציאתו לעולם. לכאורה ישנן שתי מגמות בנושא, האחת שמאפשרת כיסוי אינסופי של תחומים מסוימים והשנייה שמכוונת לכיסוי "יסודי", או רלוונטי, לאינסוף תחומים לכאורה. הדבר יכול לסייע בעיקר כשמדובר במערכות ומוצרים שיש להן מעין קיום רב ממדי. על כל ממד, לתת מענה, על בסיס הידע המקצועי וכיוצא בזה.

למעשה, עבודתו של מתכנן מכאני יכולה להיות נאמנה וחשובה לתהליך פיתוח המוצר, שכן ביכולתו להעניק תמיכה בשלל היבטים רלוונטיים להפקת הטובין. בין אם זה התחשבות בסביבת עבודה, הבנה של החומרים הטכנולוגיה הזמינים בשוק ובכלל לטובת יצירה/הפקה של מוצר נתון או מערכת, עיצוב ממש משתמש באופן רלוונטי כמו גם פונקציונלי לייצור מוצר יישומי, יחד עם הבנה בעיצוב עכשווי, ושלל היבטים אחרים של תכנון ועיצוב מוצר.

התאמה לשוק
עבודתו של מתכנן מכאני יכולה להיות רב גונית שכן הוא יכול עזור בהפקת מוצר חדש לחלוטין, כמו גם בתמיכה ושיפור מוצר קיים בשוק – אולי בפיתוח גרסאות מתקדמות יותר עבורו. גרסאות, שיכולות להיות מותאמות יותר לשוק. לדוגמה, באם יש מוצר מסוים שרוצים להביא לפיתוח המוני – אפשר להיעזר בתמיכתו של מתכנן מכני כדי לעשות את ההתאמות המתבקשות, בכל מיני רבדים של פיתוח מוצר.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
איך מתבצעת התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף?מערכת שורשעם שקע ייעודי להטענת כלי רכב חשמליים ניתן לבצע את הפעולה גם בבניינים משותפים, ללא כל חשש
וילונות לבית המגורים החדש – יוצרים את המעטפת הסופית לבית מושלםמערכת שורשעכשיו הגיע הרגע שבו אתם צריכים להשלים את הפרטים הקטנים בעיצוב הפנים ולהבטיח שיהיה לכם הרבה יותר קל ונוח להיכנס לנכס החדש ולהפוך אותו לבית
כתיבת ספר משפחתי עבור הדורות הבאיםמערכת שורשהסיפורים הללו שזורים זה בזה והם המרקם של מה שקרה בארץ ישראל לאחר הקמתה
שם השולח
תוכן ההודעה