חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דת ויהדות

ניגון שיר השירים בביצוע הרכב שבט האחים

מערכת שורש  כ ניסן, תשעז  16/04/2017

ניגון שיר השירים מתוך האלבום "השכינה ביניהם" של הרכב שבט אחים (עם נגן אורח חיליק פראנק) העומד לצאת, בע"ה בסביבות שבועות.

תגיות:

בשבת חול המועד פסח נוהגים האשכנזים לקרוא את שיר השירים (הפסרדים, בדרך כלל, קוראים כל שבת), הרכב שבט אחים (עם נגן אורח חיליק פראנק) משחרר את ניגון שיר השירים המנוגן בעדינות ואהבה המתאימות ככל האפשר לעומק וקדושה של המגילה.

https://youtu.be/xClqIWhegq0

שיר השירים מבטא את הקשר הקרוב מכל קשר שבעולם בין הקב"ה לעם ישראל. אותו שלמה המלך אשר כתב את שיר השירים לימדנו "בכל דרכיך דעהו", כלומר כל מה שאנו עושים בחיים, עם הבנה וכוונה מתאימה יכול לקרב אותנו אל הקב"ה, ולעזור לנו לדעת אותו ולדבוק בו. זהו אותו שלמה המלך אשר בנה את בית המקדש, מקום המפגש בין שמים וארץ, בין הקב"ה לבין עם ישראל, ובין הקב"ה והאדם.

ניגון שיר השירים הינו מתוך האלבום "השכינה ביניהם" של הרכב שבט אחים (עם נגן אורח חיליק פראנק) העומד לצאת, בע"ה בסביבות שבועות.

אין עוד הזדמנות בעולם כמו הנישואין והמשפחה המאפשרת לנו להבין איך שניים יכולים להיות אחד מבחינה נפשית, רוחנית, רגשית ופיזית. רק בנישואין אנו שותפים לקב"ה בבריאה, בחינוך ובאהבה במידה כה גדולה. רק בנישואין יש לנו את האפשרות ללכת לגמרי בדרכי הקב"ה בהקשבה, אכפתיות, בעשיית חסד ודאגה לצורכי השני, בתמיכה, חברות עמוקה ואמתית, בהבנת הזולת ובשאיפה מתמדת לקרבה ואחדות.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
תזכורת בסמס על ספירת העומרמערכת שורשחדש ומיוחד במינו- תזכורת יומית על ספירת העומר שמגיעה אליכם בסמס. מידי יום
באתר שורש, ראש חודש- מה יעשו היום במקדש?מערכת שורשחוברת נפלאה לראש חודש- מה יעשו בדיוק היום במקדש? מה יתפללו, מה יקריבו, מה יאכלו ועוד..
מכתב תמיכה בחתימת רבנים ברב לווינשטייןמערכת שורשמכתב תמיכה של רבנים ברב יגאל לוינשטיין, בנוגע לשירות בנות בצה"ל
שם השולח
תוכן ההודעה