חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

חומרי איטום לגג באיכות גבוהה ובמחיר אטרקטיבי

מערכת שורש  כג אייר, תשעט  28/05/2019

פעם פשוט מרחו זפת, היום יש מגוון דרכים לאיטום הגג שלכם

תגיות:
חומרים איכותיים לאיטום הגג כדאי להזמין רק מחברה מקצועית ואמינה, יש מבחר גדול של חומרים לאיטום כל סוגי הגגות, לכן כדאי לקרוא מידע טכני עליהם, לבדוק איזה חומר איטום מתאים לגג שלכם, כיצד ליישם את החומר נכון וכמובן חשוב להשוות מחירים.

ראוי לציין כי בעבר הלא רחוק שיטת האיטום השכיחה הייתה באמצעות מריחת זפת חם על הגג, ולאחר מכן סיידו את הגג בסיד לבן כדי להפחית את קליטת החום ולאפשר לדיירים בקומה העליונה ליהנות מטמפרטורה נוחה גם בקיץ הלוהט. כיום, יש שיטות רבות ומגוונות לאיטום גגות, ולכל שיטה יש חומרים ייעודיים. כמו כן, כאשר רוכשים חומרים לאיטום הגג יש להתייחס בחומרי האיטום הקיימים על תשתיות הגג, על מנת לבצע עבודה מקצועית ולהבטיח איטום איכותי לאורך זמן.

שיטות וחומרים לאיטום גג בטון חשוף
לאחר בניית הבית או המבנה, גג הבטון נותר חשוף ויש לאטום אותו היטב כדי למנוע חדירת מים לתקרה ולקירות המבנה. כדאי לדעת כי איטום גג בטון חשוף נחשב לקל ביותר כיוון שהבטון סופג את חומרי היסוד המקשרים, וכך שכבת האיטום נצמדת באופן מושלם לבטון החשוף, וניתן ליהנות מראש שקט מבעיות איטום במשך שנים ארוכות. יש שלוש שיטות עיקריות לאיטום גג בטון חשוף:
• זפת חם או קר – השיטה הוותיקה לאיטום גגות בטון חשופים, זו שיטה יעילה המתאימה בעיקר לגגות עליהם מותקנים מתקנים רבים כמו קולטים ומערכות חימום מים (דודי שמש), אנטנות ומנועי מזגנים. זו גם השיטה הזולה ביותר, אך יש לבצע סיוד אחת לשנה ונדרשת תחזוקה של הגג.
• יריעות ביטומניות – השיטה הפופולרית ביותר לאיטום גגות, יש להלחים את היריעות זו לזו כיד ליצור משטח אחיד והומוגני, את היריעות הביטומניות ניתן ליישם על בטון חשוף, גג מזופת או מעל יריעות ישנות.
• חומרי איטום אקריליים – חומרים אקריליים לאיטום גגות נחשבים ליעילים ולעמידים, עם זאת השיטה מתאימה בעיקר לאיטום גגות קטנים ולגגות בטון חדשים וחשופים, כל עוד בוצעו בגג שיפועים נכונים לניקוז המים.

איטום גג מרוצף
בישראל יש מבנים רבים עם גגות מרוצפים, לפני האיטום יש לוודא כי אין בעיות רטיבות כתוצאה מליקויי בניה ומבעיות איטום בגג. ניתן לבצע איטום גג מרוצף בשלוש שיטות – פינוי הריצוף ואיטום הגג באמצעות יריעות ביטומניות או חומר איטום אחר, מילוי הרווחים בין אריחי הריצוף ליצירת שכבה אחידה ואטומה למים, והשיטה השלישית היא הוספת אריחי ריצוף חדשים מעל השכבה הקיימת.

מחירים מומלצים של חומרי איטום לגגות
יש מבחר עצום של חומרי איטום לכן מומלץ לערוך סקר שוק, להשוות איכויות ומחירים ולבחור חומר איטום לגג מתוצרת מותג מוכר ואמין. חשוב לזכור כי לא כל שנה מבצעים איטום בגג, לכן כדאי להשקיע בחומרים איכותיים ובטיחותיים, בהתאם להמלצת קבלן האיטום או לאחר ייעוץ עם אנשי המקצוע המנוסים של החברת המייבאת את חומרי האיטום השונים.
• המחיר הממוצע של יריעות ביטומניות הוא כ-190 ₪ לגליל 10 מ"ר בעובי 4 מ"מ.
• המחיר של חומרי איטום אקריליים הוא כ-70 ₪ לגלון בנפח 5 ליטר.
• המחיר המומלץ לחומרי איטום לגג על בסיס ביטומני הוא 140-300 ₪.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
עלות הוצאת דרכון ספרדימערכת שורשכמה זה באמת עולה להוציא דרכון ספרדי?
צוואה הדדית – למי מתאים ומהם היתרונות והחסרונות?מערכת שורשמהי צוואה הדדית ומה היתרונות שלה?
למה חופשת צימרים בצפון תמיד נראית קצרה מדימערכת שורשהשנה החלטתם שאתם מזמינים חופשת צימרים בצפון עם כל המשפחה. אחרי בקתות בצפון במחירים אטרקטיביים, התארגנתם כל המשפחה, כולל ההורים, הדודים וכל הנכדים, שאין כמו חופשה בצפון, מיד אחרי חגי האביב ותחילת עונת הקיץ הרשמית
שם השולח
תוכן ההודעה