חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
טיולים ונופשים

בטיחות בבריכה – טיפים חשובים שיסייעו לכם לעבור את הקיץ בשלום

מערכת שורש  כח סיוון, תשעט  01/07/2019

הבריכה הביתית מהווה חלופה מצוינת לרחצה בבריכות ציבוריות צפופות שמחיר הכניסה אליהן יקר, אך כדי לעבור את הקיץ בשלום חשוב לרענן את כללי הבטיחות כאשר משתמשים בבריכה

תגיות:
ישראלים רבים רכשו בריכת שחייה לחצר ביתם במהלך השנים האחרונות, ועוד רבים משתמשים בבריכות מתנפחות כדי לאפשר לילדים לבלות ולשכשך במים הקרירים והנעימים, וליהנות ממפלט מהחום והלחות. הבריכה הביתית מהווה חלופה מצוינת לרחצה בבריכות ציבוריות צפופות שמחיר הכניסה אליהן יקר, אך כדי לעבור את הקיץ בשלום חשוב לרענן את כללי הבטיחות כאשר משתמשים בבריכה, כך תוכלו לשמור על הילדים וליהנות מרחצה בטוחה בבריכה הפרטית בחצר ביתכם.

שינוי הרגלים למניעת מקרי טביעה בבריכה הביתית
עונת הקיץ רק התחילה וכבר טבעו ילדים רבים בבריכות פרטיות וציבוריות. חשוב לציין כי טביעה בבריכה מכונה גם בכינוי מוות שקט, כיוון שילד טובע אינו צורח, מניף את ידיו או צועק לעזרה. למעשה, גם בבריכה מתנפחת עם מים בעומק של 5 ס"מ כל ילד עלול לטבוע, לכן הכלל החשוב ביותר למניעת מקרי טביעה הוא להשגיח כל הזמן על הילדים המבלים להנאתם במים, ואין להסיר את המבט מהם ולו לרגע אחד.

על פי נתונים מארגון בטרם, רוב הטביעות של ילדים מתרחשות כאשר אין מבוגר בסביבה המשגיח על הילד, או כאשר המבוגר יושב ליד הבריכה אך עסוק בענייניו, למשל מנהל שיחות בטלפון הנייד, אוכל, קורא או גולש באינטרנט. לכן, יש לשנות הרגלים כאשר מבלים בבריכה הביתית או הציבורית, ומומלץ להקפיד על כללי הבטיחות הבאים:
• השגחה צמודה – אין להשאיר אף ילד לבד בבריכה, גם לא בבריכה מתנפחת עם מים בגובה 5-10 ס"מ. חובה להשגיח על הילדים ויש להימנע מהסחת דעת כמו שיחה בטלפון, עיתונים, ספר וכדומה.
• לימוד שחייה – מומלץ ללמד את הילד לשחות בגיל מוקדם, אם הילד אינו יודע לשחות יש להקפיד על מצופים ואמצעי בטיחות נוספים, וכמובן להשגיח עליו.
• גדר מסביב לבריכה – התקנות החדשות מחייבות להתקין גדר מסביב לבריכה, גם מסביב לבריכות פרטיות בחצר הבית. יש מגוון סוגים של גדרות בעיצובים יוקרתיים ומרשימים, למשל גדרות אלומיניום עם שער ומנעול או גדר רשת בגוון לבן או שחור, גובה הגדר חייב להתאים לתקנות, כלומר גובה של 120 ס"מ לפחות ועד 150 ס"מ.
• כיסוי לבריכה – חשוב לרכוש כיסוי איכותי ועמיד לבריכה כדי למנוע מילדים להיכנס למים ללא השגחה. יש מגוון דגמים של כיסויים לבריכה, בין היתר כיסוי סולארי באמצעותו ניתן לחמם את המים וליהנות מטמפרטורה נעימה כל העונה.

טיפים חשובים להורים
כאמור, בריכות ביתיות מהוות חלופה מצוינת לבילוי בבריכה ציבורית עמוסה בבליינים, בנוסף עלות הכניסה לבריכות ציבוריות גבוהה ומדובר בהוצאה משמעותית עבור משפחה ממוצעת עם 3 ילדים. הטיפים החשובים ביותר לבילוי בטוח בבריכה הם:
• הקמת גדר מסביב לבריכה.
• מבוגר אחראי משגיח על הילדים בלי להסיר מהם עיניים.
• שימוש באביזרי ציפה.
• רענון כללי ההתנהגות והבטיחות לילדים.
• ריקון המים מבריכה מתנפחת כאשר לא משתמשים בה.
• כיסוי הבריכה.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
8 טיפים שיעבירו לכם את החופש הגדול עם הילדים בשלוםמערכת שורשהחופש הגדול כבר בפתח, מסיבות סוף שנה החלו להתקיים בבתי הספר והגנים, וכעת הזמן הטוב ביותר לתכנן פעילויות וחופשות לקראת חופשת הקיץ הארוכה. כדי לעבור את החופש הגדול עם הילדים בשלום, בבטחה וללא תאונות מצטערות, כדאי לכם לקרוא את הטיפים הבאים
צריכים לשרוף זמן? תנו לנו לעזור לכםמערכת שורשאל תיבהלו- כשיש קצת זמן פנוי בקצב המהיר של חיי השגרה. נסו ליהנות מהשעות הללו שפתאום נהיו לכם
ההיסטוריה של המזוודה המודרניתמערכת שורשהחל מהמאה ה-19 המזוודה המודרנית התחילה להימכר באופן מסחרי, וכמו כל מוצר אחר בשוק, עברה שינויים רבים עד למזוודות שאנו רואים בשנת 2019
שם השולח
תוכן ההודעה