חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
טיולים ונופשים

רומניה – מדינה שטוב לחיות בה

מערכת שורש  ו אב, תשפא  15/07/2021

רומניה הפכה בעשרים השנה האחרונות לפנינה אירופית שמחדש/ת את ימיה מלפני הממשלה הקומוניסטית שדרדרה אותה בעבר

תגיות:

רומניה הפכה בעשרים השנה האחרונות לפנינה אירופית שמחדש/ת את ימיה מלפני הממשלה הקומוניסטית שדרדרה אותה בעבר. כל מה שיכול לשגשג בה מקבל חיזוקים מאוכלוסייה חזקה ואיכותית שזורמת אליה הודות למדיניות חשובה של עידוד השקעות הון זרות ומשיכת חברות הייטק כדי לפעול בה. מדיניות של אפס מס הכנסה לעובדי הייטק בוודאי מביאים עוד אנשים לרילוקיישן המוצלח ביותר, ולמי שיש זכאות לקבל אזרחות רומנית בוודאי מנסה את מזלו למרות שההליכים לא פשוטים ולא קצרים. זה כדאי לכל מי שיכול לענות על התנאים האלה להיכנס למדינה כאזרח וליהנות מכל היתרונות הבולטים שלה.

מי זכאי לדרכון רומני?
בניגוד למקומות כמו ספרד ופורטוגל שבהן אתם צריכים להוכיח שמשפחתכם הייתה חלק מהקהילה היהודית, ברומניה יש חוקי התאזרחות אחרים לגמרי, אם כי ברור שמתחשבים גם במה שעבר על היהודים. ברומניה יש חוקים שמתייחסים לקבלת דרכון רומני זכאות לאזרחות על פי מוצא. אם נולדתם לאזרחים רומנים בשנים שבהן נחשבו לכאלה או כאלה שנלקחה מהם האזרחות בגלל הקומוניסטים, אתם יכולים להגיש בקשה. כמו כן, חשוב לדעת שגם צריך לדעת בדיוק היכן הוריכם והוריהם נולדו בדיוק באיזו שנה, משום שהשינויים בריבונות באזורים שונים ברומניה ובגבולותיה הופכים את השאלה הזאת לקריטית במיוחד. על מנת לדעת בדיוק מתי זה קרה מומלץ להתייעץ עם עורכי דין שמתמחים בהשגת אזרחות וכך תוכלו לדעת בפירוש מתי ואם אתם זכאים לקבל דרכון רומני.

למה כדאי לחיות ברומניה?
מלבד שפע האפשרויות לעבודה בתנאים נוחים וטובים כעובדי הייטק ותעשיות מתוחכמות כמו מהנדסים למיניהם, ברומניה המחיה נוחה וזולה הרבה יותר ורמת ההשכלה הגבוהה שם גבוהה במיוחד. כמו כן, תוכלו ללמוד שם חינם במוסדות ההשכלה הגבוהה אם אתם אזרחים וליהנות מלימודים מסובסדים גם כאשר צריך לשלם שכר לימוד במהלך הלימודים עצמם לא תצטרכו להוציא הרבה כסף על מחיה וזה בוודאי חשוב למי שרוצה ללמוד במסלול ארוך של כמה שנים. החיים הסטודנטיאליים הם השנים היפות ביותר שאפשר לבלות לפני שמתחילים לבנות קריירה ואם זה אפשרי, למה לא לשלם פחות כדי להרוויח יותר בעתיד?

נסיעות ועבודה באירופה
היתרון הגדול ביותר של אזרחות רומנית הוא העובדה שבהיותה חברה באיחוד האירופי ובאמנת שנגן אתם יכולים לנוע ממדינות אלה מבלי שתצטרכו ויזה או אשרת תייר. כמו כן, במדינות מסוימות כמו ארה"ב ואחרות יהיה לכם הרבה יותר קל לקבל אשרת כניסה או להיות פטורים ממנה. כשחיים במדינה שיש בה רמת חיים ואיכות חיים ידוע שיש פחות סירובים לוויזות משם ולכן יש לכם יותר היענות לאשרות כניסה למקומות נחשקים אחרים. היתרונות של נסיעות חופשיות ללא ביקורות אהובים על הישראלים שאוהבים לנסוע ולקנות ולטייל ולצבור חוויות, ולכן הדרכון הרומני עוזר מאוד בתנועה חופשית זאת. מומלץ לבדוק את הזכאות שלכם לדרכון כזה וליהנות מהיתרונות שלו בתחומים רבים.

pixabay
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
חופשה נפלאה באמסטרדםמערכת שורשאודות חופשה באמסטרדם... מה כדאי, מה צריך ומה אסור לפספס
פעילויות למשפחות בצימריםמערכת שורשמחפשים אחר נופש בצפון או בדרום הארץ? אולי נופש משפחתי לכל הסופ"ש? אם ככה, אתם כנראה צריכים גם צימרים עם פעילויות לילדים שלכם
עבודה באירופה לישראלים: איפה תמצאו את המשרות הכי משתלמות?מערכת שורשהיש היצע לעבודות בחו"ל לישראלים?
שם השולח
תוכן ההודעה