חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

מדי כוח איכותיים

מערכת שורש  כו חשוון, תשפב  01/11/2021

השימוש במדי כח איכותיים מוביל להפחתה משמעותית בבעיות חשמל

תגיות:

מדידת איכות חשמל ואיתור תקלות ברשת כוח חיונית לתחזוקה הרמונית של רשת חשמל ומניעת בעיות או הפרעות. זוהי משימה ייחודית שמצריכה תכנון קפדני ומדידה כדי להבין היכן הבעיה, וזה מה שעושים מדי כוח.

מדי כוח מספקים יתרונות רבים שכל מהנדס חשמל מוקיר ביותר ומאמר זה עוסק במכשירים שקוראים נתונים ומודדים כוח חשמלי. מדידת איכות החשמל מחייבת שימוש במכשור מתאים ליישום, והמשתמש במכשיר חייב להיות מיומן היטב בשימוש ובטיפול במכשיר.

איתור הפרעות חשמל
מדי כוח הם מכשירים פשוטים יחסית שמיועדים למדידה והקלטת נתונים. ברוב המקרים, הם מורכבים ממד עם מסך תצוגת צורת גל, מובילי מתח ובדיקות זרם.

חלק ממדי הכוח הם מכשירי כף יד ואחרים מיועדים לשימוש שולחני. מכשירים מסוימים מסקים תמונת מצב של צורת הגל והעיוות ההרמוני שנוגע לרגע בו המדידה מתבצעת. כלים אחרים מסוגלים להקליט צילומי מצב וכן תיעוד רציף של הפרעות חשמל לאורך זמן.

מהו התדר הגדול ביותר שיש לכלול במדידה?
מדי כוח מאפשרים להצביע על ההרכב של צורת הגל, ויש להם יכולת מדידה שונה בתדרים גבוהים. השימוש בהם מוביל להפחתה משמעותית של בעיות חשמל, ועל מנת לקבוע במדויק את תכולת התדר, תדירות הדגימה של מכשיר המדידה חייבת להיות גדולה פי שניים מהתדר הגבוה ביותר.

כדי לקבוע במדויק את תכולת התדר של צורת גל תדר יסודי, מדי כוח חייבים לאפשר קצב דגימה מינימלי. כמובן שקצבי דגימה גבוהים משקפים באופן מדויק את צורת הגל בפועל, ולכן מדידת נתונים במתח דורשת מובילים שניתן לחבר לנקודות בהן יש צורך במדידת ההפרעות בחשמל.

נתוני תדרים מדויקים
בדיקות זרם רגישות לשגיאות מוגברות בתדרים גבוהים מהערכים הנקובים, ולפני התקנת בדיקות זרם יש לוודא התאמה לשימוש בתדרים גבוהים ללא אובדן דיוק משמעותי. יצרנים מספקים נתונים לגבי טווח התדרים השמיש לבדיקות הנוכחיות. מדי כוח מראים מובילי מתח ומבצעים בדיקת זרם למדידות של מתח וזרם חשמלי.

יש להבין שלמרות שהבדיקה עשויה להיות מדורגת לשימוש בתדרים הגבוהים ביותר, קיים אובדן דיוק נלווה בנתונים. המטרה היא לשמור על אובדן הדיוק נמוך ככל האפשר באמצעות מדי כוח, שהם מכשירי מדידה חד פאזיים שמסוגלים לשלוט במעגלים חשמליים, ולמדוד צילומי מצב של בעיות מתח ונתוני היסטוריית בעיות חשמל למשך זמן מוגדר.

מדי כוח מציגים את צורת הגל הנוכחית עם רישום הבעיות בכוח החשמל יחד עם גרף היסטורי שימושי מאוד בקביעת מאפייני הבעיות ודפוסי התרחשותם.

ניתוח הפרעות חולפות
מדי כוח הם התקני רכישת נתונים מתקדמים ללכידה, אחסון והצגה של הפרעות במערכת החשמל במחזוריות קצרה. כפי שניתן לצפות, שיעורי הדגימה עבור מכשירים אלה גבוהים. קצבי דגימה גבוהים מספקים דיוק רב בתיאור אירועים חולפים במונחי התדירות שלכם, ותכונות אלו חיוניות לביצוע ניתוחי הפרעות חשמל.

צורת הגל מספקת מידע על פוטנציאל הנזק לציוד המושפע. תוכן התדר מודיע על האופן בו האירועים עשויים להתחבר למעגלים אחרים, ואיך ניתן למתן אותם.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
תכנון פונקציונלי של מטבחיםמערכת שורשבמסגרת תכנון פונקציונלי מזמינים מגירות למטרות שונות שהן אחד הדברים הנוחים ביותר בכל מטבח
הדברים שחשוב לדעת על בדיקה תרמוגרפיתמערכת שורשמהי בדיקה תרמוגרפית ולמה היא חשובה כל כך
מה עושים עם דירה מוזנחת ועמוסה בחפציםמערכת שורשבהתאם לכל הפרטים נוכל להעריך כמה זמן ייקח לנו לבצע פינוי בית עמוס ומוזנח בראשון לציון וכמה זה יעלה...
שם השולח
תוכן ההודעה