חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

קצת על ידועים בציבור

עורכת דין איריס שוורץ  ג כסליו, תשפב  07/11/2021

על מנת להגן על הזכויות שלכם כמו גם על רכושכם מומלץ בחום לערוך הסכם חיים משותפים או הסכם ממון

תגיות:

זוגות רבים מעדיפים כיום לחיות יחד, תחת קורת גג אחת מבלי להתחתן וחלקם אף יולדים ילדים משותפים. אל ציבור זה מצטרפים גם כל אותם זוגות מנועי חיתון.

שני סוגים אלה של זוגות נחשבים לידועים בציבור אם בחרו, על אף שלא נישאו, להחיל על מערכת היחסים שלהם את כל זכויותיהם וחובותיהם של זוגות נשואים, כדוגמת הלכת השיתוף - ניהול בית משותף וקיום חיי משפחה.

זוגות שכאלה יכולים לרשת האחד את השני, ליהנות מזכויות מהמוסד לביטוח לאומי, מזכויות ירושה, לקבל קצבאות שארים ובמקרים מסוימים גם לזכות במזונות.

לעומת זאת, אם נוצרת פרידה הרי שקיים נטל הוכחה שונה עבורם בכל הנוגע להלכת השיתוף, וזאת בהשוואה לזוגות נשואים כדין. במקרה של פרידת ידועים בציבור נטל ההוכחה כבד יותר ועל הצד התובע להוכיח הלכת שיתוף לגבי כל נכס שלא נקנה ביחד ולא שימש אותו ואת בן/בת הזוג בחיי היומיום שלהם.

חשוב לזכור שנכון לשנת 2020 הסטאטוס של ידועים בציבור טעון הוכחה שכן לא קיימת חקיקה מסודרת בנושא ולכן, ההחלטה מיהם ידועים בציבור נתונה לשיקול הדעת של בית המשפט.

האם ידועים בציבור זכאים לשיתוף בנכסים?
עצם היותם של בני זוג ידועים בציבור אינה מקנה להם זכויות אוטומטיות בנכסים שלא הייתה כלפיהם כוונת שיתוף כקניין משותף. בכל הנוגע לרכוש ונכסים שנרכשו רק על ידי אחד מבני הזוג יש להוכיח את כוונת השיתוף כלפיהם.

חשיבות עריכת הסכם לחיים משותפים
הסכם חתום שכזה מגדיר את סטטוס בני הזוג. ההסכם מגדיר את תאריך תחילת החיים המשותפים, את הכללים לגבי שיתוף הרכוש ואת אופן הפרידה והיה ותקרה. הוא אינו כולל ענייני צוואה והורשה.

על מנת להגן על הזכויות שלכם כמו גם על רכושכם מומלץ בחום לערוך הסכם חיים משותפים או הסכם ממון בו תעגנו את אופי מערכת היחסים הזוגית שלכם – את מידת השיתוף הכלכלי/רכושי ואת כל הזכויות שלכם.

את ההסכם מומלץ לעשות בעזרת עורכת דין משפחה וזאת מכיוון שאין מקרה אחד דומה לשני. לכל זוג יש את הנושאים המיוחדים והחשובים לו אותם יש להכניס להסכם החיים המשותפים שלו.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מדי כוח איכותייםמערכת שורשהשימוש במדי כח איכותיים מוביל להפחתה משמעותית בבעיות חשמל
תכנון פונקציונלי של מטבחיםמערכת שורשבמסגרת תכנון פונקציונלי מזמינים מגירות למטרות שונות שהן אחד הדברים הנוחים ביותר בכל מטבח
תקלות ברכב אשר קורות בדרךמערכת שורשכדי להפחית את כמות תקלות ברכב יש להקפיד על תחזוקה שוטפת של המכונית...
שם השולח
תוכן ההודעה