חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

מחשבון הריון

מערכת שורש  י אלול, תשפ  30/08/2020

מחשבון הריון יכול לסייע בהבנת שלבי ההיריון טוב יותר ובהכנה מראש ללידה, למרות שהמחשבון איננו מדויק ב100%ולכן יכולות להתרחש חריגות

תגיות:

מחשבון הריון הוא כלי שמטרתו לעזור לחשב את שלב ההיריון המשוער, כלומר שבוע ההיריון. במרבית הפעמים, המחשבון משמש לחישוב תאריך הלידה המשוער, או תאריך ההתעברות. מחשבון הריון איננו כלי מדויק לחלוטין, שכן מדובר רק בהערכה. אולם, מומלץ מאוד להשתמש בו מכיוון שכל עוד שתאריך הווסת שהוכנס היה מדויק, חישוב שבוע ההיריון ותאריך הלידה המשוער בד"כ מאוד קרוב מאוד לתאריך הנכון, ולא בכדי, כפי שנסביר מיד.

על מה מבוסס תאריך הלידה המחושב?

freepik

מרבית הנשים מכנות את הדימום החודשי "מחזור" פשוט מכיוון שהא חלק ממחזור הפוריות הטבעי של האישה המתרחש במצב נורמלי, כל חודש (או חודש וקצת). למעשה, ימי המחזור החודשי, מתחילתו ועד סופו, אצל מרבית הנשים אורכים 28ימים (עם סטייה של יום או יומיים לכאן או לכאן), ובמהלך מחזור זה קיימים גם ימי הביוץ שבהם ניתן להיכנס להריון, וגם ימי הוסת, אותם ימים המכונים, בטעות, "מחזור".

כאן הזמן להדגיש כמה דברים חשובים: ראשית, ימי המחזור החודשי יכולים לארוך גם מעל 30יום או אף פחות מ25יום, כך שמדובר על מצב אינדיווידואלי עבור כל אישה ואישה ואין בכך דבר לא תקין. שנית, בהקשר למחשבון הריון – הדימום החודשי, או ה"ווסת" הוא השלב הנראה ביותר והמורגש ביותר במהלך המחזור החודשי כולו. מכיוון שניתן לדעת בוודאות מתי הוא מתחיל, כך גם ניתן לדעת בערך מתי יתרחש הביוץ ובהתאם, גם מתי התרחשה ההתעברות, או מתי היא עתידה או יכולה להתרחש.

תמיד מומלץ לחשב את שלב ההיריון \ תאריך הלידה

כפי שניתן להבין ממה שנאמר עד כה, מחשבון הריון איננו מדויק לחלוטין, והוא בהחלט לא יכול לקבוע את היום המדויק בו תלדי. למרות זאת, קיימת חשיבות רבה לחישוב תאריך הלידה המשוער או שלב ההיריון, מכמה סיבות עיקריות:

-          ראשית, נשים רבות מגלות מאוחר יחסית שהן בהריון, מה שאומר שלפעמים ללא חישוב, קשה לדעת כמה זמן נמשך ההיריון.

-          שלב ההיריון משפיע על גוף האישה מבחינות רבות, לרבות על ידי שינויים הורמונליים, שינויים פיזיים ועוד. ידיעת שבוע ההיריון המשוער יכולה לסייע לנשים רבות בהתמודדות עם תופעות לוואי של שבועות מסוימים או תקופות מסוימות בהריון.

-          תאריך הלידה המשוער הוא קריטי עבור המעקב אחרי ההיריון. מומלץ לוודא כי תאריך הלידה המשוער שחושב על ידי הרופא\ה האישי\ת זהה לתאריך אותו חישבה האישה בעצמה.

לסיכום, מחשבון הריון יכול לסייע בהבנת שלבי ההיריון טוב יותר ובהכנה מראש ללידה, ולמרות שהמחשבון איננו מדויק ב100%ולכן יכולות להתרחש חריגות, הוא עדיין כלי מעולה שעושה קצת סדר בתקופת ההיריון.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
התמודדות עם חרדה במשבר הקורונההרב זאב קרומביאיך, והאם, ניתן להתמודד עם חרדות ופחדים בתקופת הקורונה העוברת על כולנו?
גרי אלפמון על חשיבות בכפיפות מרפקיםגרי אלפמוןגרי אלפמון מספר לנו שכפיפות מרפקים, או "שכיבות שמיכה", הם תרגיל כושר נהדר, אישי, שאינו מצריך חדר גדול או מכשירים מיוחדים
גרי אלפמון- שני סוגי אימונים לשמירה על כושרמערכת שורשגרי אלפמון, יועץ כושר מנוסה, על חשיבות שמירת הכושר האישי בשתי דרכים...
שם השולח
תוכן ההודעה