חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

עסקאות פינוי ובינוי

מערכת שורש  יט טבת, תשפב  23/12/2021

ליווי משפטי בהליך תמ"א 38 הוא דבר חשוב מאוד!

תגיות:

אזרחים רבים ובעיקר מבוגרים, גרים בדירות קטנות וישנות ברחבי הארץ. עבור רבים מהם מדובר במגורים שהם מאד לא נוחים כיוון שבמבנים הישנים הללו אין מרפסות, אין חדרי ממ"ד ואין מעלית. עבור מי שדירתו ממוקמת בקומה גבוהה זהו סבל וקושי יום יומי להגיע הביתה. בנוסף לכך מדובר בבנייני מגורים שנבנו עם קום המדינה, או מעט לאחר מכן ולכן לאחר כל כך הרבה שנים המבנים כבר אינם יציבים וקיים חשש בהם לא יחזיקו מעמד עוד שנים רבות ובמיוחד אם תהיה רעידת אדמה. זו הסיבה שהמגמה של דיירים רבים היא להצטרף להליך של פינוי ובינוי שבו יהרסו את המבנים הישנים ובמקומם ייבנו בנייני מגורים חדשים.

תהליך של פינוי ובינוי אינו תהליך פשוט, כיוון שהוא מצריך חתימה של רוב הדיירים על ביצוע מהלך מסוג זה. וועד הדיירים שוכר בדרך כלל את שירותיו של עורך דין לענייני מקרקעין בחיפה, שיש לו ידע רב בנושא הספציפי של פינוי ובינוי. תהליך הליווי שלו כולל סיוע בבחירת היזם לאחר בדיקה של אופן ביצוע העבודות על ידי יזמים שונים. בנוסף לכך הוא זה שמלווה משפטית את כל אחת מהמשפחות כדי לתת להן את מלוא המידע על הליך זה ולהחתים אותן על חוזה. בהתאם לסיכום הדברים, הם יפנו את הנכס הנוכחי, יעברו לפרק הזמן של הבנייה לדירה שכורה כשהיזם מממן את עלות דמי השכירות. בתום הליך הבנייה, הם יקבלו דירה בגודל ובמיקום שנקבעו מראש. כל הדירות הן דירות מודרניות הכוללות ממ"ד, אשר נבנות על פי התקן וברוב המקרים יש בהן מרפסת מרווחת.

פינוי בינוי מקומי
יש מקרים שבהם הליך פינוי ובינוי כולל מבנה אחד ארוך שיש בו כמה כניסות, או כמה מבני רכבת ישנים. ויש גם מקרים שבהם תהליך זה מתבצע עבור בניין אחד בלבד. לאחר בחירת היזם והחתמת כל הדיירים על ההסכמים, השכנים כולם עוזבים את הדירות שלהם שבהן הם חיו שנים רבות. בטקס מרגש המבנים נהרסים ובתאם לתוכניות החברה הקבלנית בונה מגדלים גבוהים שבהם חלק מהדירות מיועדות לבעלי הדירות במבנים הישנים, על פי ההסכם ויתרת הדירות נמכרות ללקוחות המעוניינים בכך.

הליך תמ"א 38
אופציה נוספת אשר כלולה בהליך של פינוי ובינוי הוא תמ"א 38. מדובר בטיפול קונקרטי בבתים שהיסודות שלהם אינם יציבים והם לא יחזיקו מעמד בעת רעידת אדמה. כדי לשפר את איתנותו של הבניין, מוסיפים יסודות חדשים וגם יציקות בטון ליסודות הקיימים על פי ההוראות של המהנדסים. החברה הקבלנית מבצעת בנוסף לכך גם שיפור בנראותו של הבניין וגם מקבלת אישור להוסיף מעל המבנה הקיים כמה קומות בהתאם לחוזקו החדש של המבנה.

ליווי משפטי בהליך תמ"א 38
גם בהליך זה חיוני מאד שיהיה עורך דין מומחה לתחום זה שייצג את הדיירים. הוא מסייע להם בבחירת החברה הקבלנית ונמצא בקשר עם כל הגורמים המקצועיים והמנהליים, כדי לקדם את התהליך ובסופו של דבר כל הדיירים ייהנו ממגורים בבניין איכותי ומשודרג.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
ניקוי עובש משטיחיםמערכת שורשתחזוקה נכונה של שטיחים בהכרח תגרום לנכס שלכם להיראות במיטבו
רכישת משרד להשקעהמערכת שורשלעומת רכישת משרד להשקעה, הליך רכישת דירת מגורים להשקעה מצריך מהמשקיע הון עצמי גבוה יותר וברוב המקרים גם קבלת הלוואת משכנתא מהבנק
בדק בית בדרום - אילו ליקויים יכולים להימצא?מערכת שורשכאשר מחפשים בדק בית בדרום או בכל מקום אחר, לא תמיד בטוחים בכך. יכול להיות כי אתם אפילו מהססים ולא בטוחים כי מומלץ לכם לבצע בדיקת בדק בית בדירה החדשה אותה אתם רוכשים
שם השולח
תוכן ההודעה