חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

הפלה טבעית: סיבות, תסמינים ודרכי התמודדות

מערכת שורש  כו אב, תשפא  04/08/2021

נושא ההפלות הינו רגיש במיוחד, ויוצר תסכול רב בקרב נשים שכה מצפות לתינוק משלהן

תגיות:

הפלה טבעית היא הפלה שמביאה לאובדן העובר בשלב מוקדם של ההיריון, התסמין השכיח ביותר הוא דימום נרתיקי והתכווצויות בבטן. נושא ההפלות הינו רגיש במיוחד, ויוצר תסכול רב בקרב נשים שכה מצפות לתינוק משלהן, וחוות כל פעם מחדש אכזבה ושברון לב בעקבות הפלות טבעיות או הפלות חוזרות. הפלה יכולה להתרחש ממגוון סיבות כגון נסיבות גנטיות או מומים ברחם או הפרעות הורמונליות בתפקוד הפרוגסטרון.
במסגרת דרכי ההתמודדות יש לפנות אל הרופא כדי לבחון דרכים למניעת הפלה חוזרת בעתיד, למשל מעקב רפואי במהלך ההיריון הבא לאבחון בעיות פוטנציאליות, בדיקות גנטיות וכדומה, כדי להימנע מהפלה חוזרת.

מה הסיבות להפלות חוזרת?
הפלה חוזרת היא הפלה שגרמה לאובדן העובר ושהתרחשה לפחות 3 פעמים בהריונות עוקבים. אחוז ההפלות החוזרות הוא 2% אצל נשים בגיל הפוריות. הפלות חוזרות נפוצות לאחר גיל 35 ולרוב הסיבות לכך הן הפרעות כרומוזומליות של העובר, מומים ברחם כגון רחם דו קרני או גורמים גנטיים יכולים להיות גורמי סיכון להפלות חוזרות. סיבות נוספות הן מחלות בעלות רקע אוטואימוני אשר ניתן לבצע עבורה אבחון באמצעות בדיקת דם. סיבה נוספת היא כישלון של המערכת החיסונית של האם שיוצרים מצב של דחייה אימונולוגית של העובר, גם כאן ניתן לבצע אבחון לתופעה זו באמצעות בדיקת דם מתאימה.

כיצד מטפלים בסוגיה של הפלות טבעיות?
הטיפול תלוי במאפייני התופעה שבגינה התרחשה ההפלה. כך למשל, במקרה של רחם דו קרני, מבצעים תפירה של צוואר הרחם אם הוא פתוח או פעילות כירורגית אחרת, כדי לטפל בבעיה שהובילה להפלה. אם יש רחם עם מחיצה אז מבצעים כריתה של המחיצה כדרך טיפול לבעיה זו. אם יש הפלה כתוצאה מנסיבות טרומבופיליות אז נותנים תרופה נגד קרישה או אם יש רמת פרוגסטרון נמוכה אז מוסיפים הורמון פרוגסטרון כדי לטפל בבעיה.

אם ההפלה נבעה מהפרעות כרומוזומליות אצל ההורים אז מבצעים להיריון הבא ייעוץ גנטי מורחב וייתכן גם דיקור מי שפיר. לכל בעיה ממנה נבעה ההלה מבצעים את הטיפול המתאים עבורה, בהתאם לנסיבות המקרה, ובתקווה להצלחה של ההיריון הבא וללידה בידיים מלאות עם עובר בריא.

בכל מקרה בו אתן מתלבטות וחוששות, פנו אל רופא המטפל בתחום מיילדות וגניקולוגיה, ותוכלו לקבל ייעוץ וטיפול מתאים עבורכם. מומלץ להתייעץ עם מומחה להפלות זה כדי שתקבלו שירות יעיל ומקצועי עבורכם ומענה לכל שאלה או בקשה לאורך כל הטיפול/ייעוץ.

freepik
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מהו ייעוץ משפחתי ומתי צריך אחד כזה?מערכת שורשחשוב לזכור שבכל בעיה, גם זו הקטנה ביותר, נכון לטפל כמה שיותר מהר...
שיטות לעיצוב הגבות המושלמותמערכת שורשהגבות נמצאות במרכז הפנים שלנו והן חלק אינטגרלי וחשוב מהם. הן נותנות לנו מסגרת לפנים וכשמביטים למישהו בעיניים, מיד רואים גם את הגבות שלו, שבולטות ומהוות חלק מהבעות הפנים
ניתוח אוברול אחרי לידה – מה זה אומר ולמי זה מיועד?מערכת שורשמהו ניתוח אוברול אחרי לידה ולמי הוא מיועד בכלל? את כל התשובות תוכלו לקבל בהמשך מאמר זה!
שם השולח
תוכן ההודעה