חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
תרבות ופנאי

ציוד חובה לכיתה

מערכת שורש  ד אלול, תשפא  12/08/2021

הכיתות צריכות להיות מאובזרות בצורה נאותה, כך שהתלמידים יוכלו לשבת וללמוד בכיף במהלך כל שנת הלימודים

תגיות:

החופש הגדול מאפשר לכל תלמידי בית הספר להתכונן לתחילת השנה, ספרים ומחברות עפרונות וקלמרים חדשים נארזים בתוך ילקוטי בית הספר. בשלב הזה גם צוות בית הספר מתכונן, הכיתות צריכות להיות מאובזרות בצורה נאותה, כך שהתלמידים יוכלו לשבת וללמוד בכיף במהלך כל שנת הלימודים.

רשימת ציוד לכיתת בית הספר:

  1. שולח- שולחן תלמיד צריך להיות רחב דיו, מתאים לגובה התלמיד. ישנם שולחנות עבור 2 תלמידים או תלמיד בודד. השולחן מאפשר לתלמיד לכתוב, להנית ספרים, להיבחן ועוד. שולחן המורה גבוה יותר ומאפשר לו לכתוב ולהניח את כל מה שנדרש בכדי להעביר את השיעור בצורה טובה.
  2. כסא- כסא תלמיד מגיע מעץ או מפלסטיק. הוא צריך להיות בגובה שתואם את השולחן ומאפשר לתלמיד ישיבה נוחה ובטוחה במהלך שיעור שלם. כסא המורה אף הוא מגיע בהתאמה לגובה השולחן ישנם כסאות עבור המורים שניתן לכוונן אותם לגובה הרצוי ולתקן את המשענת.
  3. מזגן- מזג האוויר הישראלי החם מחייב כיתות ממוזגות. כך שהתלמידים יוכלו לשהות בסביבה נעימה גם כשבחוץ לוהט וללמוד את החומר ללא השפעה של האקלים.
  4. לוח- בעבר היינו רגילים לראות בכיתות את הלוח הירוק שמגיע עם גיר מתפורר. אך הזמנים השתנו וכיום הלוח הירוק הוחלף בלוח מחיק גדול. הלוח המגנטי מאפשר לרשום עליו בטוש מחיק במגוון צבעים ובגמר השימוש לנקות אותו ביסודיות באמצעות ספוג תואם. כך שניתן להשתמש בו פעם אחר פעם.
  5. טושים- טושים עבור לוח מחיק מגיעים במבחר צבעים, שחור, ירוק אדום ואפילו כחול. זה מאפשר למורה להדגיש ולהבדיל בין פרמטרים שונים, לצייר ולהדגים על הלוח כל דבר שירצה.
  6. קיר קישוט- במהלך שנת הלימודים משנים את קירות הכיתה בשלל עיצובים. על פי החומר הנלמד, החגים, היצירות שנעשות בכיתה ועוד. לוח תוכן משטיח לבד, מאפשר להצמיד אליו באמצעות סיכות או נעצים שלל יצירות, משפטי השראה, בריסטולים ופלקטים.
  7. ארונית- בכיתות יש ארונית אכסון, בהם ניתן לשים את חומרי היצירה, ספרי הלימוד והאביזרים השונים שמשמשים את התלמידים והמורה במהלך שנת הלימודים.

יצירת סביבה לימודית נכונה.
ראינו שסביבה לימודית איכותית מחייבת אבזור מתאים והתאמה מלאה לצרכי התלמידים. יחד עם זאת חשוב לציין שאין דרך אחת לעצב כיתה. ישנם כיתות במגוון סיגנונות. לדוגמא, כיתות מחשב, כיתות מדע, כאלו שיושבים בהם במעגל או בטור. כל בית ספר מחליט איך לעצב ולאבזר כל כיתה בהתאם לסוג הלמידה המתבצעת בה. גם הלוחות בכתה אינם זהים. ישנם לוחות בגדלים שונים, ניתן להציבם לאורך או לרוחב בהתאם לצרכים הלימודיים.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
עגילי יהלומים – היהלום שבכתרמערכת שורשאם אתם מחפשים לרכוש מתנה יוצאת דופן, להפתיע אותה בטבעת או סט עגילים, הרי שאין כמו עגילי יהלום
איך לעבוד עם כלי עבודה חשמליים?מערכת שורשבמידה ואין לכם ניסיון רב בעבודה עם כלי עבודה חשמליים, שימו לב: הם יכולים להיות מסוכנים אם משתמשים בהם לא נכון
טיפים להכנת הקפה המושלםמערכת שורשהקפה שלכם יכול להיות הרבה יותר טעים! אתם רק צריכים לדעת מה חשוב ולהקפיד על כך בשלבי ההכנה...
שם השולח
תוכן ההודעה