חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

בהייטק לא מחכים לממשלה ומיישמים סוף שבוע ארוך

מערכת שורש  י ניסן, תשעז  06/04/2017

חברת ironSource שולחת את 600 עובדיה לחופש יום א' כדי ליצור איזון בין הבית לעבודה

תגיות:
על רקע הדיונים בממשלה להפחתת ימי העבודה במשק, ענקית ההייטק ironSource המעסיקה 600 עובדים בישראל, הכריזה על מדיניות סוף שבוע ארוך במסגרתה תוסיף מספר סופי שבוע ארוכים שלא על חשבון החופשות הקיימות או שכר העובדים.
 
במכתב שהופץ בין מאות עובדי חברת איירונסורס, כותב מנכ״ל החברה תומר בר זאב, כי שיטות העבודה שאנו רגילים אליהן עוצבו בתקופה בה העבודה יכלה להיעשות רק מהמשרד. יש צורך להתאים אותן למציאות של היום, לכן החלטנו לסגור את כל הפעילות במשרד הישראלי למספר ימי ראשון לאורך השנה. זאת כדי לאפשר לעובדים לאזן יותר בין שעות העבודה לפנאי. תחילה חשבנו לתת את ימי ראשון הנוספים כימי חופש רגילים לבחירת העובד, אבל בהמשך להבנה שדפוס העבודה שלנו השתנה ואנחנו זמינים לעבוד בכל מקום ובכל זמן, המהלך יהיה משמעותי יותר אם כל העובדים יצאו לחופש באותו יום.
 
יכולנו לחכות שהממשלה תנקוט ביוזמה, אבל אנחנו לא יודעים מתי ואם בכלל יתרחש השינוי. אני לא מאמין שאנחנו צריכים לחכות למישהו אחר כדי לקבל את ההחלטה הנכונה עבורנו. לכן אנו מקדמים את היוזמה, בתקווה להוביל שינוי ולהוות דוגמה לתעשיית ההייטק כולה. אם חברות נוספות יאמצו את המודל, נוכל לדחוף את התעשייה כולה קדימה ואולי הדבר גם יניע את הממשלה לפעול לחקיקה בנושא. אני מאמין שמספר השעות שאנו מבלים במשרד אינו משקף בהכרח את רמת היעילות, היצירתיות או ההספק שלנו. אם נאפשר לעובדים להינתק מעט יותר מהעבודה, מעבר לתועלת האישית, אנו צופים גם עלייה בתפוקות המקצועיות שלנו.
 
לדברי דנה פרימו-גרשון, סמנכ"לית משאבי אנוש באיירונסורס, היוזמה הזו היא חלק מתמהיל הרווחה שגיבשנו עבור עובדי ironSource. השנה חווינו בחברה ״בייבי בום״ והחלטנו להעניק לאבות הטריים בחברה חופשה של שבועיים לאחר הלידה כדי להיות עם המשפחה בבית, וגם לאחר מכן הם זוכים ליום מקוצר בשבוע. אנחנו מאמינים שהעובדים שלנו הם הנכס הכי גדול שלנו ושהשקעה בהם תהפוך את ironSource לחברה מוצלחת וחסונה יותר.
 
מהלכים מסוג זה דורשים מהחברה להקצות משאבים, אולם אני מאמינה שהם יוכיחו את עצמם בטווח הארוך. אנו מקווים כי היוזמות ימחישו לעובדים שהארגון מכיר בצרכים שלהם מחוץ לעבודה, כמו משפחה, חברים, פנאי. זה מייצר אימפקט חיובי מבחינת המוטיבציה ותחושת השייכות של העובד, ומחזק את החיבור בינו לבין החברה.
 
ironSource הוקמה בשנת 2010 והיא אחת מהחברות הגדולות בעולם להפצה ומוניטיזציה של אפליקציות. החברה מניעה יותר מ-7 מיליון התקנות ביום של למעלה מ 80 אלף אפליקציות מובייל. לאיירונסורס, המעסיקה כיום למעלה מ־750 עובדים ברחבי העולם, משרדים בתל אביב, בייג'ינג, סן פרנסיסקו, ניו יורק, לונדון ובנגלור.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
הריון אחרי גיך 40- תשובה מהרב יניב חניאמערכת שורשתשובה חשובה בשאל את הרב באתר שורש- האם כדאי לדחות הריון לאחרי גיל 40?
זינוק במספר המשפטניםמערכת שורשדו"ח התנועה למשילות ודמוקרטיה- זינוק חריג במספר המשפטנים המועסקים בשירות המדינה
באתר שורש, ראש חודש- מה יעשו היום במקדש?מערכת שורשחוברת נפלאה לראש חודש- מה יעשו בדיוק היום במקדש? מה יתפללו, מה יקריבו, מה יאכלו ועוד..
שם השולח
תוכן ההודעה