חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
טיולים ונופשים

תביעה נגד עירית תל אביב- מתעללת בנכים

מערכת שורש  כב סיוון, תשעז  16/06/2017

נכה תובע מעיריית תל אביב 47500 שח בטענה של נתינת דוח שלא כדין

תגיות:
עיריית תל אביב עושה כסף על גבם של אוכלוסיית הנכים החלשה בנתינת דוחות נגד החוק.

דן עמיאל נכה 100+ נפגע פעולות איבה המסתייע בכיסא גלגלים לניידות תובע מעיריית תל אביב 47500 ש"ח על עגמת נפש בגין התנהלותה בתיק נגדו.

בתאריך 3/9/15 קיבלתי דוח מעיריית תל אביב על חניה בגן. החניה לא מצאה חן בעיני הפקח למרות שבוצעה בהתאם לחוק החליט להעניש אותי בדוח של 475 ש"ח. הפקח לא ציין כנדרש ממנו כי מדובר ברכב נכה ואף לא המציא תמונת העבירה.

על אף תחינותיו בבקשה לביטול קנס לא שעתה עיריית תל אביב לבטל את הקנס.
למרות שביקש להישפט המשיכה עיריית תל אביב שלא כדין לשלוח מכתבים מאיימים לנקיטת פעולות גבייה ואף בעיקול מביתי.

עיריית תל אביב פועלת בשיטתיות נגד נכים ונותנת דוחות על חניות שמותרות על פי חוק אינה מעדכנת את הנכים על זכותם לקבל את החומרים בצורה אלקטרונית ומטרטרת אותם לבית הדואר. לצערי נכים רבים מעדיפים לשלם את הקנס ולא להתמודד עם הסאגה המשפטית.

בשנת 2012 כבר התקיים דיון סוער בועדת הכנסת בו קבלו ארגוני הנכים לנגד עיריית תל אביב אך לאחר חמש שנים מתברר ששום דבר לא נעשה ואף חמור מכך עיריית תל אביב ממשיכה להוציא הודעות לפקחים לתת דוחות אף שיודעה שאינם עומדים במבחן החוק.
בהתנהלותה זימנה אותי עיריית תל אביב לדיון באולם בית המשפט אשר אינו נגיש לכראוי לכיסא גלגלים ואף זימנה אותי שוב לדיון אשר התבטל בלי לעדכן אותי. נכים לא יודעים שיש להם זכויות רחבות לקבלת עדכונים וחשוב לי להביא את זה לידיעת הציבור.

הסיפור הזה ממש מזכיר לי את סדום ועמורה ואף כתבתי כך לשופט. אין רגישות לנכים אין עמידה בתקנות הנגישות בהליכי הדיון ואף אולם בית המשפט עצמו לא מונגש כראוי לכיסא גלגלים.

עיריית תל אביב חושבת שיש חוק אחד לכל הארץ וחוק אחד לעצמה ומשתמשת בהליכים משפטיים להתעמר בציבור הנכים כשהיא טוענת שהיא חותמת על הסכמים עצמאיים עם ארגוני נכים להסדרת התנועה בעיר כשהדבר אינו בסמכותה כלל.

לאור זאת החליט דן עמיאל לצאת בבקשה לבית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב - יפו לקנוס את עיריית תל אביב בסך העולה פי מאה מהקנס שקיבל.

אם שאלתם את עצמכם, את הכסף מייעד דן לסיוע לעמותות נכים במסגרות שונות.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
30 שניות- למה צריך קוד אתימערכת שורשהקוד האתי לאקדמיה משגע ומטריד את ישראל... למה באמת צריך אותו? סרטון של 30 שניות
נתנאל מלול- אתה המלךמערכת שורשנתנאל מלול, סולן פרחי מגדל אור, בשיר מרגש...
ספר חדש- מבט תורני על שחרור ירושליםמערכת שורשירושלים- 50 שנה לשחרור העיר וספר חדש ועצום...
שם השולח
תוכן ההודעה