חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

כיצד ליצור אדניות ועציצים סנסציוניים

מערכת שורש  כה ניסן, תשפא  07/04/2021

באביב הקרוב, לפני שאתם יוצאים לקנות צמחים למרפסת, לסיפון או לפטיו שלכם, למדו מה נדרש כדי ליצור אדניות עם סגנון

תגיות:
בכדי להפוך את הגינה או המרפסת שלכם למיוחד, יש כמה דברים פשוטים שאתם יעולים לעשות וכלל לא יעלו לכם יותר מידי כסף, באמצעות שימוש בכמה טכניקות גם אדניות פשוטות עם העציצים הנכונים יעשו את העבודה הטובה ביותר ויהפכו את הגינה שלכם למיוחדת ומרשימה.

אדניות להשקייה עצמית הפכו להיות נפוצות מאוד במדינת ישראל בגלל האקלים החם והמשתנה מאוד שקיים פה. לכן, לבחירת העציצים הנכונים והיכולת שלכם לטפל בהם יש משמעות רבה. ככל שתשכילו לבחור עציצים שיתאימו ליכולת שלכם לטפל בהם הם יצמחו בצורה יותר אופטימלית ויחסכו לכם זמן יקר בטיפול וטיפוח.

תארו לעצמכם אם הסירים והשתולים שלכם תמיד יראו נהדרים. כל אורח שיכנס אליכם לגינה מיד יראה את הגינה הפורחת והיפה שלכם, כל מה שאתם צריכים לעשות רק את הבחירות הנכונות וכמה פעולות פשוטות ותקבלו את האפקט הטוב ביותר להפוך את הגינה שלכם למרהיביה.

הימים שבהם הייתם יכולים להרגיש טוב רק להרים כמה גרניומים אדומים וכמה ביגוני שעווה ורודים. הלחץ דולק. האדניות שלכם זקוקות לפנאש! אז באביב הקרוב, לפני שאתם יוצאים לקנות צמחים למרפסת, לסיפון או לפטיו שלכם, למדו מה נדרש כדי ליצור אדניות עם סגנון.

רוב הסיכויים שהגנן ששתל את האדינת היפה הזה קנה אותה במשתלה ממש כמוכם. יתכן שהם עברו באותם מעברים וייתכן שבחרו בין אותם 200 סוגי צמחים ו -10,000 שילובי צמחים אפשריים.

הטריק הוא בבחירה הנכונה.

תכננו את המבנה
תכננו את המבנה של הצמחים אותו אתם רוצים ליצור.
מבנה שתילת האדינות שלכם, כלומר. כאשר אתם בוחרים צמחים בעציצים בגודל 4 "או 6", עליכם לחשוב על גובהם, צורתם והרגלי הצמיחה שלהם בסופו של דבר. רוב הצמחים זקופים, רחבים או נגררים. שילובי האדניות המוצלחים ביותר כוללים בדרך כלל לפחות אחת מכל כמה סוגים של צמחים.

התחליו בצמח גבוה וזקוף, כמו עשבי מזרקה או שושן קנה גמד מהודר. הוסיפו צמח אחד או שניים רחבים בגובה בינוני כגון הליוטרופ, קולוס, חינניות אפריקאיות (אוסטאוספרם) או דליות ננסיות. לאחר מכן בחרו צורה נגררת אחת או שתיים, כגון גרניום קיסוס, גפן בטטה, בקופה או צמח ליקריץ

כמובן שדרך בטוחה נוספת ליצירת אמירה אדריכלית חזקה היא להציב רק צמח נועז אחד במיכל. המועמדים להשפעה זו יכללו גוש במבוק עבה וזקוף או סימטריה מושלמת של פשתן ניו-זילנדי (פורמיום). יש לאגף את הכניסה עם זוג אשוחיות אלברטה ננסיות או ברוש כוזב. גוש דשא נוי, כגון עשב קנה נוצה, נותן עיצוב יותר נועז. או שאתם יכולים למקד את כל תשומת הלב בצורה נגררת; רואים לעצמכם כד גבוה וירוק-סלדון שלא מלא יותר מידי באותם צמחים קבועים.

לשקול את תנאי הגידול
שקלו את תנאי הגידול אדנית זו כוללת צמחים אוהבי צל.
אם תמלאו ארגז חלונות באימפטיינטים אוהבי צל ואז הניחו אותו במיקום שטוף שמש, הפונה מערבה, אותם האומלנים יתקשו לשרוד. אתם עשויים להיכשל במשימה גם אם תנסו לגדל גרניום קיסוסיות אוהבי שמש במרפסת מוצלת. חשבו היכן יימצא העציץ ואז בחרו צמחים שיאהבו לחיות שם. תוויות צמחים מפרטות בדרך כלל דרישות שמש / צל.
חשוב גם לשלב צמחים עם דרישות לחות דומות. פורטולקה חובבת מדבר לא תשמח לגדול באותו עציץ עם היביסקוס אוהב לחות. גם העדפת הקרקע חשובה. עציץ מלא ברוזמרין, מפרץ וטימין צריך להכיל תערובת אדמה חולית, סחוטה, המדמה את התנאים הים תיכוניים שמעדיפים צמחים אלה. פוקסיה, לעומת זאת, רוצה אדמה חומוסית ועוצרת לחות הדומה למה שנמצא ביער גשם טרופי רטוב.

לסיכום
ככל שתשכילו לעשות את בחירת הצמחים הנכונה, ככה תצליחו יותר במשימה של עיצוב הגינה המודרנית והמיוחדת שלכם, להגיע לעיצוב מרשים ולא תצטרכו למצוא את עצמכם מתעסקים יותר מידי בטיפול, טיפוח ושימור הגינה שלכם.
pixabay
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
כיצד אפשר לטפל באמבטיה שנוצר בה חור?מערכת שורשאיך לטפל בחורים ובחלודה בחדר האמבטיה?
מפיצי ריח לבית מהיבואן לצרכן - odora מפיצי ריחמערכת שורשרכישה של מפיצי ריח לבית יכולה לשנות את כל האווירה, ולהפוך את הבית להיות המקום הנוח ביותר עבורכם.
עגורני צריח – התקנות שצריך להכירמערכת שורשחברת סקייליין הינה חברה מובילה ומנוסה המתמחה במתן מגוון שירותים, כלים ופתרונות בענף הבנייה. לרשות חברת סקייליין עומד צי הכולל למעלה מ-200 עגורנים ומנופים מתקדמים
שם השולח
תוכן ההודעה