חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

כיצד אפשר לטפל באמבטיה שנוצר בה חור?

מערכת שורש  כו אדר, תשפא  10/03/2021

איך לטפל בחורים ובחלודה בחדר האמבטיה?

תגיות:

חורים בדרך כלל אינם רצויים לנו. כשמגלים חור בשן, רופא השיניים מרפא את הנזק באמצעות סתימה. אבל מה עושים כאשר מגלים שבאמבטיה מופיע חור? בדיוק כמו אצל רופא השיניים, דבר ראשון צריך לדעת מהו העומק של החור. ככל שמטפלים בכך בשלב ראשוני יותר, כך התהליך יותר פשוט ועשוי להיות גם יותר זול. אבל מהו בעצם הטיפול האפשרי? נסביר מהן השיטות שבהן נוקטים בעלי מקצוע בתחום התיקון והחידוש של אמבטיות.

איך נוצרים חורים באמבטיה

לפני שנסביר בדיוק איך מבצעים תיקון חור באמבטיה, איך בעצם נוצרת צרה כזאת? מבחוץ, האמבטיות נראות חלקות ועמידות מאוד. יחד עם זאת, אמבטיות עשויות להיות מיוצרות מחומרים שעם הזמן ניזוקים. פעם, היה נהוג לייצר אמבטיות מברזל יצוק. את האמבטיות הללו ציפו באמייל שעם הזמן נשחק וניזוק. כאשר הברזל שלמטה נחשף לאוויר ולמים, החלו להיווצר חלודה וחורים. חוסר טיפול ותחזוקה גורמים לחורים הללו לגדול. גם אמבטיות מסוג אחר, שעשויות מפח, מחלידות עם הזמן. אך למרבה המזל, את החורים והנזקים הללו אפשר לתקן, בתנאי שלא דוחים את התיקון יתר על המידה. אם דוחים את התיקון עוד ועוד, יתכן שלא יהיה מנוס מהחלפת כל האמבטיה. אם מטפלים בחור בזמן, אפשר לחדש את האמבטיה ולחסוך כסף רב.

חידוש ציפוי בהתזה

שיטה טובה להתמודדות עם חור נקודתי או נקודות של חלודה מבוססת על שיוף וציפוי מחדש. את האזורים הפגומים יש לשייף היטב ואז ליישם חומר ציפוי שמתייבש היטב. במידה ורוצים חידוש איכותי, ניתן להסיר את כל הציפוי של האמבטיה לפני שמצפים אותו מחדש בשכבה אחת או אפילו יותר. הגנה על שכבות הציפוי החדש יכולה להיעשות על ידי שכבת אמייל מלמעלה. בצורה כזאת מתקבל משטח חלק, אחיד, איכותי ויפה. את החדר חשוב לאוורר היטב מפני שהחומרים שמסירים את הציפוי הפגום לפני הציפוי מחדש עשויים להיות חריפים. חשוב רק להביא בחשבון שאם החלודה חדרה עמוק ויש חור מאוד רציני, הציפוי עשוי שלא לחסום לחלוטין את זליגת המים למטה. חשוב אם כן להכיר שיטות נוספות להעלמת החורים אמבטיה. בשיטה זאת, בתוך כיומיים אפשר ליהנות מחדר רחצה שנראה כמו חדש.

הלבשת אמבטיה לטיפול בחור וחלודה

היתרון בשיטה של חידוש בציפוי הוא שזו שיטה די מהירה, לא יקרה וגודל האמבטיה נותר כפי שהוא. אולם, במידה ולא משנה כל כך מה גודל האמבטיה, קיימת שיטה אפילו מהירה יותר. בשיטה זאת מבצעים הלבשה של אמבטיה מלמעלה. ההלבשה מכסה את כל האמבטיה ובין רגע מסתירה כל חור או חלודה. זו השיטה הכי מהירה אך היא מקטינה במקצת את גודל האמבטיה שלכם. ההלבשה עשויה חומרים אקריליים עמידים וטובים שמתחתם מיישמים שכבת בידוד להגנה מלאה.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מפיצי ריח לבית מהיבואן לצרכן - odora מפיצי ריחמערכת שורשרכישה של מפיצי ריח לבית יכולה לשנות את כל האווירה, ולהפוך את הבית להיות המקום הנוח ביותר עבורכם.
עגורני צריח – התקנות שצריך להכירמערכת שורשחברת סקייליין הינה חברה מובילה ומנוסה המתמחה במתן מגוון שירותים, כלים ופתרונות בענף הבנייה. לרשות חברת סקייליין עומד צי הכולל למעלה מ-200 עגורנים ומנופים מתקדמים
7 פתרונות מעולים לסגירת מרפסת ב-2021מערכת שורשיש לכם בית, או עסק עם מרפסת? הרווחתם בגדול! המרפסת היא אחד המקומות הנעימים ביותר לשהות בהם, להסתכל על הנוף, ולהירגע…
שם השולח
תוכן ההודעה