חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

איך צורכים תוספי תזונה לספורטאים?

מערכת שורש  יד סיוון, תשפב  13/06/2022

חשוב להבהיר כי אם הנכם חדשים בתחום הספורט ומעוניינים ליטול תוספי תזונה, באופן חד משמעי יש להתייעץ עם ותיקים בתחום

תגיות:

ראשית כל, יש לומר כי תזונה נכונה הינה חשובה עבור אנשים העוסקים בספורט מאומץ וכן מסייעת בין היתר בשיפור הביצועים ומניעת פציעות. למעשה, לצד בנייה נכונה של תפריט יש להיעזר גם בתוספי תזונה שונים, אך מאחר שהשוק הינו מוצף במבחר עצום של תוספי תזונה, לעיתים ישנו קושי לבחור ביניהם את האידיאליים ביותר עבור הצרכים הספציפיים של כל אחד ואחת מאיתנו. במאמר הבא שלפניכם נציג מספר פרמטרים אודות צריכת תוספי תזונה בקרב ספורטאים וכן נציג את מספר התוספים אשר קיימים בשוק רחב זה.

סוגי תוספי תזונה לספורטאים
יש לומר כי אם תנסו לעכל 200 גרם של חזה עוף או טונה מקופסה לאחר אימון משקולות אינטנסיבי תוך כדי שהדופק שלכם גבוה לעומת שתיית שייק חלבון אשר מועשר בחומצות אמינו, סביר להניח כי פעולת אכילה במקרה זה אינה תהיה קלה כמו הפשטות עבור שתיית שייק חלבון אשר הינו נכלל בתוספי תזונה לספורטאים שכן, לעיתים יותר טעים מטונה. ישנו יתרון נוסף והוא כי אבקת החלבון הינה נקיה משומן כמעט באופן מוחלט בעוד שבמזונות כדוגמת מוצרי חלב, דגים ועוף ישנו כמובן שומן רווי אשר מעכב את ספיגתו של המזון במעי. בנוסף, שוק תוספי התזונה הינו מציע מגוון רחב של מוצרים כגון טבליות, כדורים, כמוסות, קפליות ללעיסה, סופט ג'ל, אבקות ותוספים אשר הינם נוזליים. יש לציין כי כל פורמט הינו עבור מטרה מסוימת, וכן המבחר הרחב מהווה עבור הצרכנים בלבול בפריטים לעיתים קרובות.

ייעוץ עם גוף מקצועי
חשוב להבהיר כי אם הנכם חדשים בתחום הספורט ומעוניינים ליטול תוספי תזונה, באופן חד משמעי יש להתייעץ עם ותיקים בתחום וכן עם גופים מקצועיים אשר מבינים בתוספי תזונה לספורטאים ואף רשאים להמליץ לכם על חומרים אידיאליים עבור הגוף שלכם. למעשה, יש לוודא מהי מטרתכם וכיצד להתאים את תוסף התזונה אל המטרה שלכם. נוסף על כך, יש להתייעץ בנוגע לחברה של אותו תוסף שבחרתם וכן לקרוא ביקורות וחוות דעת תחת אותה חברה.

שורה תחתונה, אין ספק כי חשוב לוודא שהתוספים הינם מאושרים על ידי הארגונים הנדרשים וכן הינם בטוחים לשימוש. כאשר ישנו ספק, קיימת העדפה לקבל על עצמנו את האובדן באופן פוטנציאלי של יתרון קטן לעומת הסיכון בפגיעה הקשורה לבריאות שלנו עקב זיהום. יש לציין ולהוסיף כי חלק גדול מהמקרים אשר בהם ספורטאים נפסלים בעקבות לקיחת חומרים אסורים הינו משום שאינם יודעים מה כתוב על התווית. לעיתים ניתן לומר כי זאת הסיבה אשר הינם נפסלים. אין ספק כי חשוב לוודא את נושא זה וכן לחקור אותו באופן מעמיק.

freepik
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
האם הווטס אפ מחליף את אתרי השו"תמערכת שורשטרנד חדש- פחות שאלות באתרי השו"ת ויותר שאלות דרך הווטס אפ
7 דברים שכדאי לדעת על אייפון 13מערכת שורששלל פרמטרים הופכים את האייפון 13 למכשיר שיקרוץ לרבים...
מדריך קידום אתרים אורגני בגוגל לעורכי דין: תוכנית אופטימיזציה אולטימטיביתמערכת שורשאיך חשוב לקדם אתרים של עורכי דין כך שיתאימו למנועי חיפוש?
שם השולח
תוכן ההודעה