חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

כיצד מומלץ לנקות צמנט לאחר השיפוץ בבית?

מערכת שורש  כז אב, תשעט  28/08/2019

במהלך עבודות השיפוצים והבנייה בביתכם הקבלן משתמש בחומרים רבים שונים, ביניהם כמובן גם צמנט. הצמנט הוא חומר מליטה נפוץ ונעשה בו שימוש רב בעבודות הבנייה

תגיות:
במהלך עבודות השיפוצים והבנייה בביתכם הקבלן משתמש בחומרים רבים שונים, ביניהם כמובן גם צמנט. הצמנט הוא חומר מליטה נפוץ ונעשה בו שימוש רב בעבודות הבנייה, החומר מהווה בסיס לחומרי הדבקה בתעשיית הבטון והמלט, ולאחר השיפוצים בבית שלכם לבטח גם אתם גיליתם שאריות בטון ומלט על הרצפה והקירות המחופים.

קבלני השיפוצים דואגים בדרך כלל לניקיון יסודי אחרי העבודה, אך הם בעיקר מתמקדים בפינוי פסולת הבנייה מהנכס ובניקוי כללי של הרצפה. לכן, עליכם לדאוג לניקוי שאריות הבטון והמלט, יחד עם זאת קשה לנקות את כתמי הצמנט לאחר שאלו התקשחו, לכן כדאי להכיר מספר שיטות יעילות ואפקטיביות לניקוי שאריות הצמנט בביתכם בסיום עבודות השיפוצים.

ניקוי והסרת לכלוך קשה לאחר שיפוץ הבית
אם החלטתם לבצע שיפוץ מקיף, נרחב ויסודי בדירה או בבית הפרטי, הנכס שלכם הופך תוך זמן קצר לאתר בנייה מלוכלך ומלא אבק, שאריות צבע, טיח ובטון, ומגוון לכלוכים קשים נוספים. בדרך כלל מזמינים חברת ניקיון מקצועית כדי לנקות את הנכס אחרי השיפוצים, ולרוב החברה מבצעת גם פוליש וקס לרצפה, אך יש להסיר את שאריות הבטון והצבע לפני הפוליש.

אם ברצונכם לנקות שאריות צמנט אחרי השיפוץ בביתכם באפשרותכם לפעול באחת הדרכים הבאות או לשלב ביניהן:
תערובת מים וחומץ – שיטה יעילה להסרת שאריות בטון, מלט וטיח מאריחי הריצוף ומחיפויי הקירות. אפשר להכין דלי עם מים מהולים בחומץ איכותי, את החומץ אפשר לקנות בכל מכולת, סופר או חנות לחומרי בנייה. יש לפזר את התמיסה מעל שאריות הצמנט והלכלוך הקשה, להמתין ורק אז לנקות. יחד עם זאת, חשוב לציין כי החומץ עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לאריחי הריצוף והחיפוי, לכן ההמלצה היא להשרות תמיסה באזור קטן ובלתי נראה כדי לבדוק שלא נגרם נזק לאריחים.
תמיסת חומצת מלח עם מים – באפשרותכם להכין תמיסה המכילה מים וחומצת מלח, החומצה חזקה ופעלת מהר על שאריות בטון, מלט ולכלכוך קשה. זו תמיסה יעילה להסרת שאריות בטון כיוון שהחומצה מאכלת את הבטון יחסית במהירות ולאחר מכן קל לנקות את האזור. עם זאת, החומצה עלולה לפגוע גם ברובה, באריחי הריצוף והחיפוי, במיוחד באריחי טרצו ושיש, לכן כדאי לנסות את התמיסה באזור קטן ונסתר כדי לבדוק האם היא מזיקה לאריחים. חשוב לשטוף היטב את האזור לאחר השימוש ופיזור התמיסה.
תכשיר ייעודי לניקוי לכלוך קשה – בחנויות כלי עבודה וברשתות עשה זאת בעצמך יש מגוון תכשירים לניקוי ולהסרת לכלוך קשה לאחר שיפוץ ובנייה. בין התכשירים הפופולריים ניתן למצוא מוצרים יעילים להסרת שאריות בטון, חלקם מבוססים על חומצת מלח לכן חשוב לפעול על פי הוראות היצרן.

לוחות פיבר צמנט, חומרי בנייה וגמר, פתרונות לבידוד, איטום, אקוסטיקה ובנייה ירוקה – כל אלו ועוד תוכלו למצוא באתר של חברת רוטנברג. החברה הוותיקה מתמחה ביבוא ושיווק חומרים וציוד לענף הבנייה והשיפוצים.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מתי הגיל המתאים להתחיל בטיפולי פניםמערכת שורשהטריק הוא התאמה אישית של מוצרי הטיפוח לסוג העור שלך, כך שהתכשיר יענה באופן עקבי על הצרכים שנוגעים לדאגות העור הנוכחיות שלך, ויסייע להפיג חששות עתידיים
איך נשדרג את הגינה לקראת הקיץמערכת שורשבזמן הקיץ עומדת בפנינו ההזדמנות לשבת בגינה וליהנות אולם כמובן שבכדי למקסם את החוויה צריך לדאוג לטיפוח הגינה ולשדרג אותה באמצעות כלי גינון איכותיים
חומרים לבניית קיר אקוסטי לגינה הפרטיתמערכת שורשאיך נכון לגשת לבניית קיר אקוסטי בגינה, באילו חומרים יש להשתמש ומדוע
שם השולח
תוכן ההודעה