חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

מדריך קניית כיריים חשמליות

מערכת שורש  טו טבת, תשפא  30/12/2020

כיריים חשמליות עובדות במהירות גבוהה יותר והן זולות יותר להפעלה בהשוואה לסוגים אחרים של כיריים, אבל הן יכולות להיות יקרות יותר לרכישה. מאמר זה מסביר אם כיריים חשמליות מתאימות למטבח שלכם

תגיות:

איך עובדות כיריים חשמליות?

כיריים חשמליות מאפשרות לחמם מזונות במהירות וביעילות והן מהוות בחירה פופולרית בקרב צרכנים. שיטת בישול על כיריים אלו משתמשת באלקטרומגנטיות על מנת ליצור שדה מגנטי בין הסיר, שצריך להיות מורכב מתכולת ברזל גבוהה, לבין סליל מתחת למשטר הכיריים.

החשמל מועבר דרך מגנט נחושת סלילי בתוך הכיריים, ויוצר אנרגיה אלקטרומגנטית שעוברת דרך ראש הבישול ישירות לסיר ומייצרת, או גורמת לזרם אשר משחרר חום.

יתרונות כיריים חשמליות

כיריים חשמליות מגיעות עם כמה יתרונות משמעותיים:

  • חיסכון בחשמל
  • חימום מהיר
  • בישול בטוח למגע
  • אזורי בישול גמישים.

שימוש בכיריים חשמליות

יש כמה תכונות משותפות לכל הסוגים של כיריים חשמליות: גודל הסירים צריך להיות מותאם לאזור הבישול שעליו הוא מונח על מנת שניתן יהיה להפעיל את הכיריים. לדוגמא, מחבת קטנה או בינונית לא תפעל באזור הגדול ביותר.

כדי להתגבר על מצב זה, ניתן למצוא כיריים חשמליות עם אזורי גמישות או גישור שמתאימים לגודל ולצורה של כל מחבת. בנוסף לשימוש בסירים בכל גודל, ניתן להשתמש גם בכלי בישול מלבניים או בצורת אליפסה.

עוצמת החום של כיריים חשמליות

כיריים חשמליות יכולות לספק כמויות מרשימות של חום. אם אתם משתמשים באזור בודד להרתחת מי פסטה, למשל, לכיריים חשמליות ממוצעות ייקח כמחצית מהזמן להרתיח את המים, בהשוואה להרתחה על כיריים ממוצעות שפועלות על גז או כיריים קרמיות.

אבל ברגע שמתחילים להשתמש ביותר מאזור אחד בהספק מלא, כיריים חשמליות משתמשות במערכת ניהול צריכת חשמל על מנת לחלוק את הכוח הזמין מסביב. על כיריים סטנדרטיות עם ארבעה אזורים, שני אזורי החימום הימניים חולקים כוח ושני אזורי החימום השמאליים מקושרים.

מה שאומר שאם אתם רוצים להשתמש בשני אזורים במלוא העוצמה, תקבלו את התוצאות הטובות ביותר באמצעות אזור אחד מימין ואחד משמאל.

התאמת כלי בישול לכיריים חשמליות

כלי בישול שמתאימים לכיריים חשמליות צריכים להיות מיוצרים מחומרים שמכילים מספיק ברזל, כדי לאפשר לטכנולוגיה האלקטרומגנטית לעבוד.

סירים ומחבתות שמתאימים לכיריים חשמליות זמינים באופן נרחב בחנויות כלי מטבח, ואם כלי הבישול הנוכחיים שלכם לא יתאימו לכיריים החשמליות, קחו בחשבון את ההוצאה הנוספת של קניית סטים חדשים.

סירים או כלי בישול אחרים שמיוצרים מחומרים מתאימים הם:

  • ברזל יצוק פלדה
  • אמייל
  • נירוסטה עם בסיס מגנטיה
  • או אלומיניום ונחושת עם בסיס מגנטי.
אם מגנט נדבק לבסיס הסיר, הוא יתאים לכיריים חשמליות, והתפקוד יהיה עוד יותר טוב אם דפנות הסירים מגנטיות. אם קיימים פערים בין כלי הבישול לבסיס מקור החום, התפקוד יהיה פחות יעיל.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
בדק בית – מתי רצוי לעשות זאת?מערכת שורשהתהליך של בדיקת דירה מקבלן יוכל להקל עליכם עם כל הדברים הלא ברורים בכל הנוגע למצב הדירה שאתם מקבלים...
מדוע כדאי עדיין להשקיע בנדל"ן ביבשת אירופה?מערכת שורשבשנים האחרונות, רגע לפני משבר הקורונה העולמי של שנת 2020, שוק הנדל״ן האירופי גדל והתחזק האם זה עדיין שוק משתלם?
ניקוי הספה הביתית באופן מקצועי – דגשים שכדאי לדעתמערכת שורשחברות מקצועיות בתחום הם בעלות הניסיון והידע כיצד להתמודד עם כל סוגי הבדים ופריטי הריהוט. העובדים בחברה ותיקה, כבר נתקלו בעבר בסוג הרהיט ובד הריפוד שמאפיין את הספה שלכם
שם השולח
תוכן ההודעה