חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
תרבות ופנאי

כיצד בעלי דרכון אירופאי יכולים ללמוד בחינם באירופה?

מערכת שורש  א אלול, תשעט  01/09/2019

האפשרות ללמוד בחינם באירופה קוסמת לצעירים רבים בישראל, זו הטבה משתלמת שכדאי לנצל כיוון שניתן לחסוך את שכר הלימוד הגבוה באוניברסיטאות ובמכללות בארץ

תגיות:
ישראלים רבים מחזיקים כיום בדרכון זר, ביניהם לא מעט בעלי דרכון אירופאי. חשוב לזכור כי מאז שינוי חוק האזרחות בספרד ובפורטוגל, עשרות אלפי ישראלים הגישו בקשה לקבלת האזרחות המקומית על מנת להוציא לאחר מכן את הדרכון האירופאי המקנה להם יתרונות רבים ומשמעותיים. הדרכון מאחת ממדינות האיחוד האירופי מאפשר ללמוד במגוון רחב של מוסדות אקדמיה ובתי ספר מקצועיים באירופה, בחינם או בעלות יחסית סמלית.

האפשרות ללמוד בחינם באירופה קוסמת לצעירים רבים בישראל, זו הטבה משתלמת שכדאי לנצל כיוון שניתן לחסוך את שכר הלימוד הגבוה באוניברסיטאות ובמכללות בארץ, וכמובן אפשר לרכוש השכלה גבוהה באוניברסיטאות מובילות ברחבי אירופה במגוון תחומים רלוונטיים לשוק התעסוקה בארץ ובחו"ל. מעבר לחיסכון המשמעותי בעלויות הלימודים, הצעירים הישראלים בעלי הדרכון המבוקש של האיחוד האירופי נהנים מחוויית לימודים בחו"ל, ממגורים במדינות מתקדמות ומודרניות עם תרבות עשירה ושלל אפשרויות בילוי, ופוגשים סטודנטים מכל העולם ונהנים מקשרים חברתיים ענפים.

לימודים בגרמניה
אם אתם בעלי דרכון אירופאי אתם יכולים ללמוד לתואר ראשון בחינם בכל האוניברסיטאות הציבוריות בגרמניה. הלימודים לתואר ראשון הם ללא כל עלות עבור סטודנטים בעלי אזרחות גרמנית ולבעלי אזרחות ממדינות אחרות, בהן גם שאר מדינות האיחוד האירופי.
בעת ההרשמה יש לשלם אגרה נמוכה עבור הרישום עצמו, כמו כן הסטודנט נדרש להוכיח כי ברשותו כ-9,000 אירו למחיה שנתית על מנת לקבל אשרת לימודים לסטודנט בגרמניה.

יש עשרות אוניברסיטאות ציבוריות בגרמניה, יחד עם זאת לאחרונה החלו חלק מהן לגבות שכר לימוד סמלי של כ-1,500 אירו לשנה, אך התשלום מיועד רק לסטודנטים מחוץ לאיחוד האירופי.

לימודים בצרפת
צרפת ידועה באוניברסיטאות המעולות הקיימות בה, עם זאת האוניברסיטאות הציבוריות החלו לגבות תשלום מוזל וסמלי מהסטודנטים לתואר ראשון. כיום, יש לשלם פחות מ-200 אירו לשנת לימודים לתואר ראשון, זהו תעריף מוזל המאפשר לישראלים ללמוד כמעט בחינם. חשוב לדעת כי רוב מסלולי הלימוד לתואר ראשון בצרפת הם בשפה המקומית, לכן חשוב ללמוד צרפתית מראש.

לימודים בסקנדינביה
מדינות סקנדינביה כמו נורבגיה, שבדיה ודנמרק, אינן גובות תשלום לסטודנטים הנחשבים לאזרחי האיחוד האירופי, ובנוסף האוניברסיטאות במדינות אלו מציעות פרויקטים ייחודיים למימון דוקטורט וכך אפשר ללמוד גם לתארים מתקדמים בחינם ולנצל את הדרכון האירופאי היטב.

לימודים בספרד ופורטוגל
בספרד ובפורטוגל יש אוניברסיטאות ציבוריות מתקדמות ואיכותיות בהן אזרחי המדינה ואזרחי האיחוד האירופי יכולים ללמוד בחינם או בעלות סמלית ונמוכה. יש לא מעט מסלולי לימוד המתאימים לישראלים בתחומים כמו רפואה, מנהל עסקים, אדריכלות, מקצועות

הנדסה שונים, תכנות ועוד.
לאחר שקיבלתם דרכון אירופאי תוכלו לפנות לשגרירות המדינה ממנה קיבלתם אזרחות כדי לקבל רשימת של מוסדות אקדמיה, כך תוכלו לבחור מוסד לימודים המציע תואר ראשון בחינם, ליהנות מחוויה בלתי נשכחת ולקבל תואר יוקרתי הפותח בפניכם מגוון אפשרויות תעסוקה.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
רעיונות לפעילות לסוף השנה בפעוטוןמערכת שורשלמרות הגיל הצעיר של הילדים הקטנים, נהוג לערוך מסיבת סוף שנה בהשתתפות ההורים, הצוות החינוכי, אורחים נוספים וכמובן הילדים הקטנטנים לוקחים חלק פעיל ומככבים בחגיג
מחפשים לקנות דירה בירושלים?מערכת שורשמעוניינים לקנות דירה בירושלים למגורים או להשקעה? מחפשים דירה חדשה מקבלן באזור מרכזי ואטרקטיבי בירושלים ובמחיר משתלם?
מה זה התנגדות לקיום צוואה ומהם התנאים להגשת ההתנגדות?מערכת שורשלאחר הפרסום ברשומות של בקשה לצו קיום צוואה החוק מאפשר לכל אדם בעל אינטרס לגיטימי להגיש התנגדות למתן הצו לקיום צוואת המנוח
שם השולח
תוכן ההודעה