חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

לימודי הייטק – כי מי אמר שצריך תואר?

מערכת שורש  ב סיוון, תשפב  01/06/2022

בניגוד לתפיסה הרווחת, הרי שמרבית מסלולי הלימוד בהי טק אורכים מספר חודשים בודדים בלבד

תגיות:

תעשיית ההייטק מושכת אליה סטודנטים וסטודנטיות רבים הן באקדמיות והן במכללות המקצועיות השונות. בניגוד לתפיסה המקובלת, על-פיה ההשתלבות בהייטק מותנית בתואר במדעי המחשב או הנדסת התוכנה, אותן מכללות מקצועיות מוכיחות כיום כי לימודי ההייטק וההכשרות פותחים בפני הבוגרים והבוגרות דלתות בשפע של ארגונים וחברות.

אין זה מקרי שישראל עונה לשם 'סטארט אפ ניישן' בהיותה אחד ממוקדי ההייטק המרכזיים והבולטים בעולם. עם חברות הזנק הצצות חדשות לבקרים, השקות נוצצות ומוצרים המיוצאים לכל רחבי העולם, זהו אחד מן המקומות האידיאליים עבור מי שמעניין או מתעניינת בהשתלבות בעולמות התוכנה, התכנות ולוחמת הסייבר.

freepik


מה הן האפשרויות העומדות בפנינו?
קורסי הייטק זהו שם כולל למגוון רחב ועשיר של מסלולי לימוד מקצועיים שונים, המתפרשים על מספר חודשים בודדים ועד לשנה עד שנתיים.

בניגוד לתפיסה הרווחת, הרי שמרבית מסלולי הלימוד אורכים מספר חודשים בודדים בלבד, וסוללים את הדרך עבור בוגריהם לתפקידי מפתח חשובים ובעלי אפיקי קידום משמעותיים.

קורס פיתוח תוכנה
אחד מן הקורסים המובילים והמבוקשים ביותר, הוא קורס פיתוח תוכנה, החובק הן לימודים תיאורטיים חשובים והן לימודים פרקטיים הכוללים התנסות מעשית ופרויקטים מרתקים.

תכנית הלימודים כוללת נושאים לרבות, בדיקת תוכנה כללית, היכרות ופרקטיקה עם טכנולוגיות קוד חשובות, מתן פתרונות טכניים, ביצוע אינטגרציות והבסיס ללימודי UX/UI.

מסלול הלימודים אורך בין שנה לשנה וחצי, והוא איננו מצריך רקע קודם. עם זאת, לאור היותו בדרגת קושי בינונית עד גבוהה, המכללות המקצועיות מתנות את הקבלה בבחינה מקדימה וראיון קבלה.

לימודי QA
מבין מסלולי הלימודים ללימודי הייטק, קורס בודקי תוכנה QA זוכה לפופולריות יציבה, כאשר בתום מספר חודשים בודדים, הוא מכשיר אנשי QA להשתלבות מעשית בשוק העבודה ובמגוון רחב של חברות.

המסלול איננו מצריך רקע קודם כאשר מטרתו היא להעניק את הידע הפרקטי והתיאורטי הנדרש לבחינתם של יישומים, תוכנות ואתרי אינטרנט. מתוקף תפקידם, פועלים אנשי ה-QA במטרה 'להתקיל' את המתכנתים, ולאתר תקלות, באגים ושלל חוויות משתמש לקויות, אשר כדאי יהיה לטפל בהן בטרם הוצאתו של המוצר לשוק.

דוגמא מופתית לכך היא ענף האפליקציות, ובו די בתקלה אחת קטנה, כדי שהגולשים יחליטו שלא להשתמש באפליקציה בשנית. זהו ענף קשה ומאתגר מאוד, ועל-כן בדיקת היישום לניידים, בטרם הוצאתו לשוק היא בגדר הכרח.

ייעוץ לימודים מקדים
דוגמאות אלו הן רק על קצה המזלג, ומטבע הדברים שכל מועמד ומועמדת המבקשים לבחון את התאמתם ללימודי הייטק, יחושו בהיסוס והתלבטות.

בכל שאלה בנושא זה, כדאי לדעת שניתן לפנות ליועצי הלימודים מטעם המכללות הטכנולוגיות השונות. דוגמה נהדרת לכך היא מכללת סלע המציעה ייעוץ לימודים להכשרות טכנולוגיות מקצועיות.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
הכירו את מכללת שחקים ללימודי תכנות לילדיםמערכת שורשכיצד לוקחים נושאים כה מורכבים והופכים אותם למוקד של עניין, כיף והנאה? במכללת שחקים סייבר פיצחו את הנוסחה הנכונה, ומציעים מגוון עשיר של מסלולי לימוד לילדים ונוער
שיווק ברשתות חברתיות – איך זה בדיוק עובד?מערכת שורששיווק עסקים יכול לסייע לכל עסק להתקדם ולהיות נוכח יותר. שיווק ברשתות חברתיות יכול לסייע מאוד לעסקים קטנים ועצמאיים
האם פרסום באינסטגרם הוא אפקטיבי?מערכת שורשכאשר אנו נוקטים פעולה עסקית אנו חייבים להסתכל על החור שבשקל
שם השולח
תוכן ההודעה