חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

הכירו את מכללת שחקים ללימודי תכנות לילדים

מערכת שורש  א סיוון, תשפב  31/05/2022

כיצד לוקחים נושאים כה מורכבים והופכים אותם למוקד של עניין, כיף והנאה? במכללת שחקים סייבר פיצחו את הנוסחה הנכונה, ומציעים מגוון עשיר של מסלולי לימוד לילדים ונוער

תגיות:

הילדים מבלים שעות על גבי שעות מול מסך המחשב? משחקים או משוטטים ברחבי האינטרנט? את העניין הרב, ולמעשה דרך החיים הטכנולוגית המאפיינת את הדור העכשווי, תוכלו לתעל לידע חשוב, מרתק ומהנה בתכנות, סייבר וגיימינג.

אולם כיצד לוקחים נושאים כה מורכבים והופכים אותם למוקד של עניין, כיף והנאה? במכללת שחקים סייבר פיצחו את הנוסחה הנכונה, ומציעים מגוון עשיר של מסלולי לימוד לילדים ונוער בהם לומדים 'תוך כדי תנועה'. סקרנים? מה שנקרא... הישארו עמנו.

לימוד לשם הנאה

טעות היא לשער כי לימודים אינם נועדו להנאה. כאשר התוכן המועבר הוא מהנה ומסקרן, כך הוא מדרבן את המוטיבציה לשיעור הבא, את הניצוץ הדרוש כדי להעשיר את הידע הרבה מעבר לשעות הלימודים הפורמליות, להעמיק ולהיפתח לאופקים חדשים.

freepik

בשחקים סייבר שקדו על הנוסחה הנכונה שתאפשר לילדים, ילדות, בני ובנות נוער, ליהנות מתכנים מעמיקים ומורכבים בעולמות התכנות, הסייבר והגיימינג, ובהם מבלי ששמים לב, רוכשים ידע עצום ורב.

הקורסים השונים מוצעים הן במתכנות של לימוד תכנות לילדים אונליין והן במתכונת פרונטלית הנלמדת בלמעלה מ-40 מוסדות לימוד ברחבי הארץ.

אז כיצד הדבר בא לידי ביטוי בפועל? נדגים זאת דרך מסלולי הלימוד המוצעים במכללה.

לימודי מיינקראפט

מיינקראפט לעתים נתפס על-ידי ההורים כדבר מה מסתורי לחלוטין – משחק מחשב שאיננו מציע רמה גרפית גבוהה, ושלמעשה איננו מביא עמו מטרה ברורה.

אולי זהו סוד הקסם שלו, ואולי לא; מה שבטוח הוא שהילדים ובני הנוער מצביעים בידיים (או ליתר דיוק במקלדת ובעכבר) כאשר מדובר במשחק המשוחק ביותר בהיסטוריה, עם מיליוני משתתפים מרחבי העולם.

המשחק מביא עמו עולם וירטואלי, בו לכל שחקן ושחקנית ישנה דמות וירטואלית משל עצמם. המשחק איננו מציג מטרה אחת, וכל אחד ואחת יכולים להסתובב בעולם הווירטואלי הזה.

בקורס הפונה בעיקר לילדים בגילאי יסודי ועד חטיבה, משחקים בגרסת ה-Education ובה ניתן לבצע מגוון של פקודות קוד לשינויו של העולם הווירטואלי, ויצירת דמויות חדשות. דרך התנסות זו, המשולבת עם חוויית משחק, לומדים המשתתפים 3 טכנולוגיות קוד: שפת Python, שפת JavaScript ושפת סקראצ'.

רק כדי לסבר את האוזן, שפת Javascript ושפת Python נחשבות למובילות בענף ה-WEB הן לבניית אתרים, והן ליישומים לניידים ותוכנות מבוססות WEB.

קורס סייבר

קורס הסייבר של שחקים נחלק לשתיים, כאשר המכללה מציעה קורס המותאם לגילאי יסודי, ומנגד קורס המתאים ברמתו לבני ובנות נוער מגילאי חטיבה ועד תיכון, כולל.

שני מסלולי הלימוד מלמדים את המשתתפים והמשתתפות תקלות מחשב נפוצות ועונים על שאלות כגון כיצד האינטרנט עובד, וכיצד פותרים תקלות חומרה ותוכנה.

כמו-כן, שני המסלולים מעניקים התייחסות מעמיקה ומפורטת לבניית אתר, כאשר בקורס לילדים, המשתתפים בונים אתר אינטרנט פשוט, ואילו בקורס לבני הנוער המשתתפים בונים רשת חברתית משלהם (ממש כמו פייסבוק).

בקורס לילדים, למדים המשתתפים 3 טכנולוגיות קוד: Html, CSS ו-JavaScript, ובקורס לבני הנוער, נוספות 2 שפות לצד 3 הקיימות: PHP ושפת SQL.

בחלקו האחרון של הקורס, למדים המשתתפים כיצד להפיל את האתר או הרשת החברתית שבנו, כיצד לנצל חולשות בתקשורת שבין שפות הקוד, וכיצד להתגונן מפני מתקפות סייבר.

המסלולים הם חווייתיים מאוד, עמוסים בעלילות ומשחקי תפקידים מרתקים.

רוצים לדעת יותר?

וכל מה שתואר עד כה, היה רק על קצה המזלג.

בחיפושכם אחר מידע נוסף וקבלת פרטים, ניתן גם להיוועץ עם יועצי ויועצות הלימודים המקצועיים של מכללת שחקים.

לפרטים נוספים וקבלת מידע בקרו באתר המכללה: https://www.shchackim.co.il/

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
שיווק ברשתות חברתיות – איך זה בדיוק עובד?מערכת שורששיווק עסקים יכול לסייע לכל עסק להתקדם ולהיות נוכח יותר. שיווק ברשתות חברתיות יכול לסייע מאוד לעסקים קטנים ועצמאיים
האם פרסום באינסטגרם הוא אפקטיבי?מערכת שורשכאשר אנו נוקטים פעולה עסקית אנו חייבים להסתכל על החור שבשקל
הרצל וראשית הבנקים - הפן הכלכלי שכמעט ולא מוזכרמערכת שורשהרצל היה אחראי, בין השאר, להקמת בנק ליהודים, שהוא היה לימים הבנק הלאומי הראשון של מדינת ישראל
שם השולח
תוכן ההודעה