חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

כניסה ראשונה לגן

מערכת שורש  ב אלול, תשעט  02/09/2019

בפעוטון הילדים משחקים, לומדים שירים, יוצרים חברים חדשים, יוצרים אינסוף עבודות אומנות – ונתקלים בשפע של חיידקים

תגיות:
בגן או בפעוטון הילדים משחקים, לומדים שירים, יוצרים חברים חדשים, יוצרים אינסוף עבודות אומנות – ונתקלים בשפע של חיידקים. המחלות שמועברות מילד לילד בגן הן בדרך כלל לא חמורות, אבל אם תדעו למה לצפות ותהיו מוכנים מראש עם הטיפול הטוב ביותר האפשרי, תוכלו למנוע את התפשטותן גם לבני המשפחה.

ייתכן ותעדיפו לפנות לרופא הומאופת ולקבל ממנו את אחד מאותם טיפולים הומאופתים לילדים המציעים רמדי הומאופתי המבוסס על דילול רב של חומר מן הטבע (צמחים, בעלי חיים מינרלים). החומר עצמו מותאם על ידי ההומאופת לפי התסמינים שמאפיינים את הילד החולה.

העקרונות העיקריים של הרפואה ההומאופתית הם:
חוק ׳דומה מרפא דומה׳ – לפי חוק זה החומרים הגורמים לתסמינים דומים, יכולים לעזור לרפוי. לדוגמה, ההומאופתיה מציעה את ארס הנחש כריפוי למחלת האבולה, מכיוון ששניהם כרוכים בדימום. או את הקפה כטיפול הומאופתי לנדודי שינה כי הקפאין הוא חומר מעורר.

חוק המינון המינימלי – חוק זה גורס כי התרופות יעילות יותר כאשר הן ניתנות במינון הנמוך ביותר האפשרי, מה שמוביל לדילולים עצומים של מרבית התרופות ההומאופתיות. למרות שאחרי שמדללים את החומר באופן קיצוני, לא נותר בו אף אחד מהמרכיבים המקוריים, רופאים הומאופתיים טוענים שהתרופות עובדות בגלל ש׳מהות דמוית רוח׳ או ׳זיכרון׳ של המרכיב, עדיין נותר בתוך הרמדי המדולל.

ונחזור לשנה ראשונה בגן המאופיינת בכמה מחלות שכיחות ביותר:
1. הצטננות
הצטננות נגרמת על ידי נגיפים (למען האמת יותר ממאתים זנים שונים), ואלה נוטים להכות באנשים בחודשים שבין ספטמבר למאי. ילדים בגיל הרך יהיו מצוננים בין שישה לשמונה פעמים בשנה, כי הם חוזרים ונדבקים מחבריהם לגן. לפעמים נדמה שהילד שלכם חווה יותר ימי הצטננויות, מאשר ימים בריאים.
תסמינים: התקררויות רבות מתחילות עם כאב גרון בגלל הצטברות של ריר המתפתח לאף סתום, נזלת ושיעול. אם הילד סובל גם מחום גבוה, מתקשה לנשום או סובל מהקאות, יש לגשת לרופא.
עזרה: מכיוון שווירוסים לא יכולים להיעלם באמצעות אנטיביוטיקה, רוב הזמן תצטרכו להמתין עד שהמחלה תעבור. בזמן המחלה שמרו על הילדים בבית כדי שיוכלו גם לנוח וגם לא להפיץ את הווירוסים שלהם לאחרים. תוכלו להקל על חלק מהתסמינים באמצעות תרופה המתאימה לגיל הילד שייתן לכם הרופא בקופת החולים או רופא הומאופת. לפי בחירתכם.

2. חיידק בקיבה
חיידק קיבה הידוע בשם גסטרואנטריטיס (gastroenteritis), גורם לדלקת במערכת העיכול (פה, ושט, קיבה, מעי). חיידק זה יכול להיגרם מזיהום נגיפי או חיידקי. יתכן שהוא יתפשט באמצעות אוכל או מים מזוהמים, אם כי בגן הילדים סביר להניח שהוא יועבר על ידי מגע ישיר עם ילד אחר שסובל מחיידק זה.

תסמינים: חיידק בקיבה מתחיל בדרך כלל בבחילה ועד מהרה הופך להקאה או לשלשול. חלק מהילדים עשויים גם להרגיש חום ולהתלונן על כאבי בטן וכאבי גוף.

עזרה: לפעמים כאבי הבטן נמשכים מספר ימים בלבד אבל הם יכולים להימשך גם יותר משבוע. בזמן שהילד חולה חשוב לוודא שהוא שותה מים שכן הקאות ושלשולים תכופים עלולים לגרום להתייבשות. אבל אל תגזימו, אחרת השלשול יתחיל שוב לזלוג. התחילו בכמויות מים קטנות אך תכופות, והגדילו את הכמות בהדרגה. אם המצב מחמיר לאחר 24 שעות, צרו קשר עם הרופא.

3. דלקת הלחמית (Pinkeye)
דלקת הלחמית נוצרת בעפעפיים. זו דלקת מדבקת ביותר ויכולה להתפשט באמצעות מגע ישיר, כמו נגיעה במשטח נגוע, נגיעה בעיניים או יצירת קשר אישי עם מישהו שסובל מהדלקת. מובן שקשה לשלוט במניעת הדבקה בסביבת הגן בה ילדים אוחזים ידיים וחולקים ביניהם עפרונות צבעוניים וקוביות.

תסמינים: השם פינקי (Pinkeye) נוצר מאחד מסימני ההיכר הראשונים לזיהום – אדמומיות בלובן העין. ככל שהדלקת מתקדמת היא תגרום להתנפחות של העין וליצירת חומר קרומי. ילדים עשויים להתלונן גם על עיניים מגורות או בוערות.
עזרה: דלקת הלחמית היא בדרך כלל תוצאה של זיהום חיידקי וניתן לטפל בה בטיפות עיניים או במשחה אנטיביוטית מרופא הילדים. צורה שכיחה נוספת של תופעה זו נגרמת על ידי נגיפים, והרופא יוכל לקבוע מה מקור הדלקת בעיניים של הילד שלכם.

דלקת לחמית נגיפית מדבקת גם היא, אבל בניגוד לזיהום הבקטריאלי, אנטיביוטיקה לא תסייע לריפוי. לכן, חשוב להשאיר את הילד בבית, עד שכל התסמינים של הדלקת ייעלמו. בדרך כלל זה קורה בין 7 ל-14 ימים.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מה חשוב לדעת כאשר בוחרים כריות?מערכת שורשיש מגוון עצום של כריות לחדרי שינה, רגילות או אורטופדיות, עם וללא נוצות אווז, ומחומרים ובדים שונים. את הכרית עליכם לבחור בהתאמה מושלמת למבנה הגוף שלכם ולתנוחת השינה המועדפת עליכם
הדרך המהירה להעלמת כתמי פיגמנטציהמערכת שורשהיום בזכות טכנולוגיה מתקדמת ומחקר בתחום הקוסמטיקה הרפואית, אפשר למצוא בקליניקות רבות פתרונות מהירים וזמינים להבהרת הכתמים
הדברה בכל מחיר!מערכת שורשבכל מקרה של חרקים בבית, במשרד או במקום ציבורי, יש לפנות מיד אל שירותי הדברה אשר יספקו את הפתרון היעיל ביות
שם השולח
תוכן ההודעה