חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

הכל על ניתוח למתיחת פנים

מערכת שורש  יט חשוון, תשעט  28/10/2018

דברים שחשוב לדעת על ניתוחי מתיחת פנים...

תגיות:
כולנו רוצים לשדר מראה צעיר, חיוני ורענן כלפי האנשים הסובבים אותנו. הפנים שלנו הם אחד האיברים החשובים בגוף בתקשורת מילולית ובלתי מילולית עם העולם. עם זאת, לאורך השנים פגעי הסביבה והזמן גורמים לדלדול עור הפנים והשומן התת עורי, לצניחת העור מטה ולעודפי עור בפנים ובצוואר. בנוסף, אנשים שהורידו משקל בצורה דרמטית נותרים עם עודפי עור בפנים, המסתירים את יופיים האמיתי וגורמים למראה עייף ומבוגר יותר.

ככל שתחום טיפולי האסתטיקה מתפתח ומתקדם, יש לבעיות אלה פתרונות שונים מתחום הקוסמטיקה והרפואה האסתטית, אחד הטיפולים המומלצים הוא לעבור ניתוח מתיחת פנים הידוע גם בכינויו ניתוח הרמת פנים.

מה קורה לעור הפנים כשמזדקנים?
לאורך חיינו מתרחשים בפנים מספר תהליכים בלתי נמנעים:
• אובדן נפח הפנים כתוצאה מדלדול העצם והשומן התת עורי.
• דלדול העור ואיבוד גמישותו והברק הטבעי שלו.
• הופעת כתמים שונים בפנים.
• היווצרות עודפי עור בצוואר.
• נפילת קו הלסת.
• צניחה של הלחיים, הגבות וזוויות הפה.
• העמקה של שקעי הרקות.
• קמטוטים באזורים שונים בפנים.

פתרונות קוסמטיים
כדי להתמודד עם בעיות אלו נשים וגברים רבים בגילאי 30 ומעלה פונים לעזרת הקוסמטיקה – לדוגמה שימוש בקרמים של אנטי אייג'ינג, מסכות, פילינג, מילויים שונים, ומעבר לאורח תזונה וחיים בריא יותר. בגילאי 40 ו-50 ומעלה מומלץ להיעזר בפתרון כולל לבעיות אלה מתחום הרפואה האסתטית – באמצעות ניתוח מתיחת פנים מלא או חלקי.

נשים רבות (גם גברים) נעזרים בשיטות שאינן פולשניות להצערת הפנים, למשך מילויים והזרקות, טיפולי מזותרפיה וכדומה. בשלב מסוים, רק ניתוח יכול לעזור, ובהליך הכירורגי נהוג לשלב טיפולים נוספים כדי לעצב ולפסל מחדש את פני המטופל.

סוגי ניתוחי פנים
הרפואה האסתטית מציעה כיום שלושה פתרונות מרכזיים למתיחת הפנים:
• מתיחת פנים ללא ניתוח (עם חוטים) - בתהליך זה מוזרקים לעור הפנים חוטים מיוחדים הנקראים חוטי פלא, בעזרתם מותחים את העור ומצמידים אותו למקומו הטבעי הקודם. בנוסף החוטים מגרים את העור לייצר אלסטין וקולגן המצעירים את העור באופן טבעי. לאחר כשבעה חודשים החוטים נמסים לתוך העור, והרקמות מתחדשות מעצמן. הליך זה מונע את הצורך בניתוח וההחלמה ממנו נמשכת כשבוע. אורך ההשפעה שלו על הפנים הינה בין שנה לשלוש שנים.
• מיני מתיחת פנים - זהו ניתוח המתאים למטופלים צעירים יותר, בעיקר לגילאי ה-40, הזקוקים למתיחת פנים קלה, בעיקר באזור מרכז הפנים. בשיטה זו נעשה חתך נסתר מאחורי האוזן ודרכו נמתחים השרירים והעור ומהודקים למקומם הטבעי. כמו כן ניתן להוסיף גם ניתוחים אסתטיים נוספים כגון הרמת גבות ועפעפיים, ניתוח סנטר ושפתיים. תוצאות ניתוח זה נראות בין 5-10 שנים לאחר הניתוח, וההחלמה ממנו אורכת כשבועיים.
• מתיחת פנים מלאה - זהו פתרון כולל למטופלים מעל גיל 50, הסובלים מרפיון כללי בעור הפנים. במהלכו נעשים חתכים במקומות שונים בפנים, ודרכם מקוצרים ונמתחים השרירים והעור. בנוסף עודפי עור מוסרים ומוסיפים נפח לפנים על ידי מילוי של שומן מהירכיים או מילויים מזינים נוספים. גם כאן ניתן לשלב הליכים אסתטיים נוספים המשפרים את מראה הפנים הכולל. ההחלמה מניתוח זה אורכת שבועיים, ותוצאותיו ניכרות בין 5-10 שנים לאחר הניתוח.

לאחר הניתוח חשוב להקפיד על תקופת החלמה של שבוע עד שבועיים, בהתאם להליך שעברתם.

סיבוכים אפשריים
כמו בכל ניתוח והליך כירורגי, גם לניתוח פנים ישנם סיכונים אפשריים שונים. בין אלה אפשר למנות זיהומים בעור, דימום תת עורי, סרומות, צלקות בולטות, פגיעה בבלוטות הרוק ועוד. הצוותים הרפואיים מכירים סיבוכים אלה, ונערכים לטפל בהם בצורה הטובה ביותר.

בחירת רופא מנתח מתאים
בחירת הרופא המנתח הוא אחד הדברים החשובים להם יש לשים לב בתהליך זה. כאשר אתם נפגשים עם הרופא בפגישת הייעוץ, בדקו שהוא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, והאם הוא חבר בארגון בינלאומי בתחום זה.

כמו כן התרשמו ממידת הידע והאמינות שלו, ושאלו אותו על המיומנות הרפואית והזמינות של הצוות הרפואי שעובד איתו. בנוסף ציינו לעצמכם מהי מידת השיתוף של הרופא איתכם בקביעת סוג הניתוח, בשיתוף במידע רפואי על ההליך הניתוחי, בהקשבה לרצונותיכם, וביצירת התוצאה הסופית המיוחלת ביחד. כמובן כדאי גם להשוות מחירים, אך אין לוותר על מומחה לניתוחים פלסטיים כדי לקבל ייעוץ מקצועי ולעבור את הניתוח בהצלחה במינימום סיכונים וסיבוכים.

נכתב על ידי צוות המומחים של ד"ר וינקלר - https://www.drvinkler.co.il
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מקורות לחנוכה בשורשמערכת שורשכמידי חג, גם בחנוכה- אגף שלם של תכנים באתר שורש
מדריך האיפור ליצירת ה"טוטאל לוק":מערכת שורשמדריך האיפור ליצירת ה"טוטאל לוק", כך תוכלו לשדרג לעצמכן הופעה זוהרת במיוחד
גורמים שמעכבים זוגות מלפנות לקבל ייעוץ זוגי או טיפול זוגי.מערכת שורשעד לפני כמה עשורים לא היה מקובל לפנות לקבל טיפול בכלל וטיפול זוגי בפרט. אנשים כמעט לא פנו לבקש עזרה למצוקות רגשיות שלהם.
שם השולח
תוכן ההודעה