חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
תרבות ופנאי

עגילי יהלומים – היהלום שבכתר

מערכת שורש  כ אב, תשפא  29/07/2021

אם אתם מחפשים לרכוש מתנה יוצאת דופן, להפתיע אותה בטבעת או סט עגילים, הרי שאין כמו עגילי יהלום

תגיות:

מבלי להגזים, ככל הנראה שיש כמה מאות אלפי דגמים של עגילים בעולם, אם לא כמה מיליוני דגמים. בכל אופן, עגילי יהלומים הם חלק ניכר מעולם התכשיטים, ולצד תכשיטי יהלומים אחרים, שלעיתים קרובות מגיעים בסט (עגילים עם שרשרת או צמיד לדוגמא), מחשבים לדובדבן שבקצפת, או ליהלום שבכתר.

היהלום הוא האבן המבוקשת, היקרה והנחשבת בעולם. המינרל הקשה ביותר בטבע, קשה לאיתור, יקר ויוקרתי, ואפילו שבני האדם החלו לייצר יהלומים באופן עצמאי, הרי שאין כמו יהלום שהתגבש בטבע. תארו לעצמכם, אבן כה יפה ומושלמת שעברה תהליך התגבשות בלחץ של 60 אלף אטמוספרות, בטמפרטורות של אזור 1,600 מעלות, בעומק של מאות קילומטרים מתחת לפני השטח, וכל זה, להערכת המדע, התרחש לפני מאות מיליוני שנים. לא לחינם היהלום קיבל שם טוב כל-כך, והפך לאבן המבוקשת בעולם, לא רק לייצור עגילים.

סוגי עגילי יהלומים
שני דברים שכדאי לזכור כשניגשים לרכוש עגילי יהלומים:

  1. איכות היהלום
  2. סוג העגיל

סוג (ואיכות) העגילים מוכתבים על ידי מספר גורמים. המעצב או המעצבת, הסגנון אליו הם כיוונו, החומרים עימם נוצר התכשיט, וחומרי החיבור, החומרים שמחברים בין החומרים השונים כמו זהב ויהלום, כסף ויהלום וכיו"ב.

איכות היהלום לעומת זאת נקבעת על ידי גורמים הקבועים מראש בטבלאות לחישוב איכות האבן. ישנם מספר סטנדרטים למדידת איכות של יהלום, בעגילים או מחוצה להם. זה מתחיל בצלילות, מדד המחפש לוודא כי אין שריטות, מהמורות, ושאר פגמים נראים לעין (בהגדלה פי 10). צבע היהלום, רגילים וצבעים מיוחדים, כאשר לכל אחת משתי הקבוצות מערך דירוג משלה. היהלומים הצבעוניים, אגב, נדירים הרבה יותר מהיהלומים השקופים וה"רגילים", ולכן מחירם בשוק גבוהה הרבה יותר.

לא רק עגילים
עולם היהלומים והתכשיטנות מציע הרבה מעבר לעגילי יהלומים. תליונים, טבעות וצמידי יהלומים הולכים לעיתים קרובות יחד כסט ייחודי, תכשיט שהופך לנכס ושומר על ערכו, ואף מוסיף. תכשיטי יהלומים נסחרים לעיתים קרובות במכירות פומביות, בעיקר תכשיטים עתיקים יותר, או תכשיטים מלאכת מחשבת עם יהלומים גדולים ובאיכות יוצאת מגדר הרגיל.

בעוד שהיהלום הגדול בעולם, קולינן (Cullinan Diamond) שקל מעל לחצי קילו (621 גרם ליתר דיוק), או 3100 קראט, וזאת לפני שלוטש וחולק לתשעה יהלומים מלוטשים, הרי שמרבית תכשיטי היהלומים הנפוצים, בין אם עגילי יהלומים, צמידי יהלומים וכיו"ב, מציגים יהלומים צנועים יותר. יהלומים של פחות מקראט אחד הם הנפוצים ביותר בתכשיטנות עדינה, עם יהלומים של 0.20 קראט, 0.60 קראט, ולעיתים מספרים נדיבים יותר, אך ממש לא באזור של קולינן, אפילו לאחר שחולק לתשעה יהלומים נפרדים.

אם אתם מחפשים לרכוש מתנה יוצאת דופן, להפתיע אותה בטבעת או סט עגילים, הרי שאין כמו עגילי יהלום. האבן הזו עושה את העבודה בשבילנו, שכן יש בכוחה להשפיע על אנשים, לעורר התלהבות, התרגשות, ומעבר לזה – היא פשוט באמת יפהפייה.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
איך לעבוד עם כלי עבודה חשמליים?מערכת שורשבמידה ואין לכם ניסיון רב בעבודה עם כלי עבודה חשמליים, שימו לב: הם יכולים להיות מסוכנים אם משתמשים בהם לא נכון
טיפים להכנת הקפה המושלםמערכת שורשהקפה שלכם יכול להיות הרבה יותר טעים! אתם רק צריכים לדעת מה חשוב ולהקפיד על כך בשלבי ההכנה...
כתיבת ספר משפחתי עבור הדורות הבאיםמערכת שורשהסיפורים הללו שזורים זה בזה והם המרקם של מה שקרה בארץ ישראל לאחר הקמתה
שם השולח
תוכן ההודעה