חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דת ויהדות

זוגיות פרק ב׳ – כל מה שחשוב לדעת

מערכת שורש  יד כסליו, תשפא  30/11/2020

זוגות רבים חווים אושר רב במהלך "זוגיות פרק ב", אבל הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בישראל מספרת סיפור מעט אחר לפיו במחוזותינו, נישואין שניים, בהשוואה לנישואין ראשונים, מגדילים את הסיכויים לגירושין

תגיות:

אחד ההסברים "לכישלון" של נישואין שניים הוא ההיווצרות של משפחות מעורבבות, שעלולה לגרום לדוגמא לבעיות של נאמנות אצל הילד החורג כשמתעוררת מריבה בין בני הזוג החדשים. קיימים גם קשיים ומתחים אחרים המלמדים שביסוס היחסים על אמון ואינטימיות, חיוני כדי שהקשר יצליח. אילו בעיות נוספות עלולות לצוץ וכיצד ניתן לנסות להתמודד מולן היטב? קראו כאן בהרחבה.

ראשית, כל צד מביא מטען משלו

כשאנשים מתחתנים בשנית, הם עלולים להביא עימם בעיות אמון ודפוסי תקשורת לא בריאים מנישואיהם הראשונים, מה שעלול לחבל בזוגיות החדשה. לדוגמה, אם בן הזוג נבגד בעבר, הוא עלול להיות חשדן הרבה יותר כלפי בת זוגו החדשה.

שנית, פגיעות יתר

פגיעות יכולה להיות דילמה אמתית בנישואין שניים. עם זאת, הימנעות מהבעת רגשות, מחשבות ומשאלות, עלולה לסכן את מערכת היחסים כי היא פוגעת באמון ובאינטימיות שמציעה הפגיעות. כשאנחנו פגיעים אנחנו חוששים מחשיפה, אבל חשיפה היא מרכיב חשוב במערכת יחסים אמינה ואינטימית. הפגיעות היא מצב של אי ודאות, סיכון וחשיפה רגשית. לפיכך, לאהוב מישהו ולאפשר לו לאהוב אותנו, עשוי להיות הסיכון האולטימטיבי, עליו יש להתגבר.

מה לעשות? קודם כל, ליצור ציפיות מציאותיות

חשוב לקבל את העובדה שבחיי זוג בפרק ב׳ יהיו עליות ומורדות בלתי נמנעות. אהבה חדשה היא תחושה נפלאה, אבל היא לא משפיעה על כאבי הגירושין וגם לא מחזירה אוטומטית את המשפחה למעמדה הקודם. להיפך, נישואין שניים מציגים מספר סוגיות בלתי צפויות כמו יצירת קשר אמין, שיבוש משימות ההורות ואיחוד בין תרבויות משפחתיות שונות.

תקשורת בינאישית היא נושא מרכזי אליו צריכים להתייחס זוגות בפרק ב׳. וזה נכון במיוחד כאשר מדובר בנושאים כמו כספים, הטלת משמעת על הילדים והילדים החורגים, פתרון סכסוכים במשפחה שזה עתה הוקמה, טיפול ביריבויות בין בני המשפחה וכו'.

אז במי ניתן להיעזר?

עבור אלו העתידים להיכנס להליך של זוגיות פרק ב׳ כדאי לדעת כיצד למנוע את הבעיות שאפיינו את הזוגיות הראשונה – פנייה לייעוץ זוגיות ונישואין יכולה בהחלט לסייע בעניין. ייעוץ נישואין יכול לסייע לזהות סכסוכים, לפתור אותם ולשפר את מערכת היחסים הזוגית. הייעוץ מאפשר לקבל החלטות מושכלות לגבי בניית הזוגיות החדשה כאשר היועץ מטפל בדרך כלל בשני בני הזוג, ולעתים עובד רק עם אחד מהם ותוכנית הטיפול הספציפית מעוצבת בהתאם למצבם של בני הזוג.

כיצד יכול הטיפול לסייע במקרה של נישואין שניים?

תהליך טיפולי זה יכול להציע סיוע לבני הזוג בדרכים הבאות:

  1. כאשר ניתן לזהות דפוסי קשר רעילים (המוסכמים על הזוג) מוקדם מספיק, אפשר להתחיל בתהליך לשינוי אמתי.
  2. זוג בעל מוטיבציה יכול להתחיל לחקור את בעיותיו מנקודת מבט חדשה וללמוד דרכים חדשות לפתרון קונפליקטים.
  3. בני הזוג יכולים להתחיל לבנות אמון ולשפר את התקשורת ביניהם כדי למנוע שחיקה של איכות מערכת היחסים שלהם.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
המרת כתב אישום בקנס מנהלימערכת שורשחוק העבירות המנהליות מאפשר הטלת קנס מנהלי בגין עבירות שנחשבות ״קלות״, וזאת במקום הגשת כתב אישום פלילי.
אמבט פראפין – כל מה שצריך לדעתמערכת שורשמהו טיפול בשעוות פראפין? ומה השימושים שלה...
ריצוף שיש בבתים פרטייםמערכת שורשבחירת השיש למרצפות מחייבת עבודה מול ספק מקצועי שמוצרי הריצוף שלו נמצאים ברף העליון מבחינת האיכות
שם השולח
תוכן ההודעה