חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

מכונת שקילה קומבינטורית – מדריך בחירה שיעזור לכם

מערכת שורש  יג סיוון, תשפא  24/05/2021

מהי מכונת שקילה קומבינטורית ואיך בוחרים אחת?

תגיות:

בחירת מכונת שקילה קומבינטורית – הדגשים החשובים ביותר
משקלם של חומרי גלם ומוצרים מוגמרים הינו אחד מהפקטורים החשובים ביותר לתהליך ייצור מוצלח, שכן כל סטייה מהמשקל התקין יכולה לחבל בכל פס הייצור ולהביא לשחרור מוצרים שאינם עומדים בקריטריוני האיכות שהוצהרו בפני הלקוח. התוצאה הסופית עשויה להיות הרת גורל עבור העסק או המפעל שלכם וזו הסיבה מדוע עליכם לשלב בקו הייצור מכונת שקילה קומבינטורית. במה בדיוק מדובר וכיצד בוחרים במכונה שכזאת בצורה נכונה? מייד תבינו.

שקילה קומבינטורית – למה הכוונה?
ניתן למצוא מגוון רחב של מכונות שקילה תעשייתיות, אך לא כולן מבצעות שקילה קומבינטורית. בעוד מכונות רגילות מבצעות בכל פעם שקילה אחת ומעבירות את המוצר/ חומר הגלם הנשקל להמשך תהליך הייצור או האריזה, המכונות הקומבינטוריות כוללות יותר מראש שקילה אחד ולכן יכולות לבצע שקילות רבות בעת ובעונה אחת, לחסוך בזמן העבודה ולתרום לתהליך ייצור רב שלבי.

כיצד בוחרים מכונת שקילה קומבינטורית?

ישנם מספר פרמטרים אשר מבדילים בין מכונת שקילה קומבינטורית אחת לשנייה:

  • מספר ראשי השקילה – ניתן למצוא מכונות בעלות 5 ראשי שקילה אך גם כאלה עם 14 ראשים והבחירה צריכה להיות בהתאם לקצב הייצור שברצונכם להשיג.
  • קיבולת כוסות השקילה – מכונה אחת יכולה לעבוד עם מספר ראשי שקילה בגדלים שונים. יש לבחור במכונה עם ראשים שאכן מתאימים לקיבולת המוצרים/חומרי הגלם שלכם.
  • מהירות שקילה – מספר הפעמים שכל ראש שקילה מסוגל לבצע את פעולתו בצורה מדוייקת במשך דקה. על המהירות להיות מתאימה לקצב הייצור שלכם, על מנת שלא להוות גורם מגביל בתהליך.
  • מנגנוני bridging – הכוונה לסוג התנועות שגורם למוצרים הנשקלים לזרום החוצה מראשי השקילה (רעידות, סיבובים ועוד).
  • זיהוי טעויות – כל שקילה עשויה להסתיים בכשל ועל המכונה שתרכשו להיות חכמה דיו על מנת לדעת לסלק את המוצרים שנשקלו ולא עמדו במשקל היעד. על המכונה גם להתריע על מצבים שכאלו, על מנת שניתן יהיה לעצור את קו הייצור בזמן ולבדוק את מקור הבעיה.
  • שליטה – חשוב מאוד שתהיה לכם ולעובדים שלכם אפשרות לתכנת את המכונה, בין אם ממחשב מרוחק ובין אם תוך שימוש במסך טאצ' שצמוד אליה.
  • יכולת סנכרון עם מכונות אחרות – מכונות שקילה קומבינטוריות יכולות להיות מסונכרנות גם עם אלמנטים נוספים בתהליך הייצור, לרבות גלאי מתכות, מכונת אריזה וכו'.

התאמה לסוג הייצור – זה מה שחשוב!
בשורה התחתונה, כל מכונת שקילה שפועלת בצורה קומבינטורית מיועדת לסוג אחר של תעשייה ובהתאם לזאת צריך להתייחס לפרמטרים השונים בה. הבחירה בין פרמטר כזה או אחר צריכה לקחת בחשבון את המאפיינים הספציפיים של קו הייצור שלכם, על מנת שלא תצטרכו לבצע התאמות מורכבות מידי בעת התקנת המכונה בשטח, ובמקרה היותר מתסכל – תבזבזו את כספכם לשווא ורק תסרבלו את קו הייצור שלכם במקום לשפר אותו.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מה צריך לדעת כשרוצים לקנות ציוד למספרות?מערכת שורשכללים ורעיונות על רכישת ציוד למסעדות...
4 שיטות מנצחות למינוף העסק שלכם דרך פלטפורמת האינסטגרםמערכת שורשאינסטגרם היא אחת מהרשתות החברתיות המובילות בעולם. כך שלא היה מן הנמנע שבשלב כלשהו היא תהפוך לפלטפורמת ענק לפרסום עסקים, והגברת חשיפה למותגים
חשיבותו של אתר מקוון במציאות העכשוויתמערכת שורשיש לקוחות שנרתעים מרכישת מוצרים באינטרנט לאור החשש מזליגת המידע של פרטי כרטיס האשראי שלהם. זו הסיבה שאנשי המקצוע אשר עוסקים בבניית אתרי אינטרנט מקפידים על הקמת אתרים מאובטחים
שם השולח
תוכן ההודעה