חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

ניקוי בריכות מירוקת

מערכת שורש  יד שבט, תשעט  20/01/2019

ניקיון הבריכה מירוקת יכול להיות אתגר רציני להלן כמה עצות מעשיות...

תגיות:
האם יש לכם בריכת שחייה ביתית המשמשת אתכם לשחייה ולבילוי? האם גיליתם סימני ירוקת ואתם מעוניינים לטפל בתופעה? ובכן, כל בעל בריכה ביתית נתקל ביום מן הימים בבעיית הירוקת (אצות) בבריכה. האצות נוצרות וגדלות באופן טבעי בבריכה משילוב של מים, אור שמש ואוויר. למזלנו הטיפול בירוקת הוא פשוט ומהיר, וניתן לבצעו באמצעים ביתיים בלבד, לרוב ללא צורך בהזמנת איש מקצוע.

כדי לנקות ירוקת חשוב לפנות לחברה מקצועית המייבאת ומשווקת בריכות שחייה ביתיות ומערכות ספא מתקדמות. יש להתאים את הטיפול בירוקת בהתאם לסוג וגודל הבריכה ובעזרת המשאבה של הבריכה והמכשור הקיים לניקוי (מטאטא יונק או שואב ייעודי לבריכה).

סיבות להופעת ירוקת בבריכה
לירוקת בבריכה ביתית קיימות שלוש סיבות עיקריות:
● רמת החומציות בבריכה גבוהה (מעל 7.6 PH).
● אין מספיק כלור חופשי במי הבריכה.
● משאבות הבריכה חלשות מידי לגודל הבריכה או פועלות מעט מידי זמן.

מניעה
הדבר החשוב ביותר בטיפול באצות בבריכה הוא מניעתן מלכתחילה. כל עוד נשמור על רמת כלור נאותה בבריכה, הירוקת לא תוכל להיווצר בה. בנוסף ניתן להוסיף למי הבריכה חומר מונע אצות, שאמור להקטין את יכולת ההתרבות של האצות. גם אם התחילה להיווצר ירוקת, ככל שנתפוס את המצב יותר מוקדם - יהיה יותר קל לטפל בה. הסימנים להופעת ירוקת הם שמי הבריכה נהיים אפורים או כהים, ורמת הכלור יורדת.

ניקוי הבריכה מירוקת בשלב ראשוני
אם נתקלתם בסימנים הראשונים להופעת ירוקת בבריכה, מה שעליכם לעשות הוא לתת מכת כלור למים בעזרת כלור גרגרי מרוכז. בשלב ראשוני צעד זה אמור לפתור את הבעיה, ולפי המלצת חברת קול פול המייבאת ומשווקת בריכות שחייה, כדאי להמיס גרגרי כלור בדלי מים ולשפוך את התערובת למי הבריכה, עדיף בשעות החושך.

ניקוי הבריכה מירוקת בשלב מתקדם
קורה שפספסתם את התחלת התופעה, והירוקת כבר התפשטה. בשלב זה וניתן לראות חלקי אצות צפים במים, וגוון המים מעכיר ומאפיר. הנה הצעדים שעליכם לעשות כדי לקטול את האצות, ולנקות את מי הבריכה:
● הברישו את דפנות הבריכה עם מברשת ניילון, כדי לנתק את האצות מבסיסן. יש לחזור על פעולה זו כמה פעמים כל כמה שעות.
● תנו "מכת כלור" לבריכה על ידי כלור גרגרים או על ידי כלור נוזלי. רצוי להוסיף כלור לבריכה בשעות הערב, כיוון במשך היום הכלור מתאדה בשמש.
● הפעילו את משאבת הבריכה למשך חצי שעה, ואז בדקו את רמת הכלור במים. רמת הכלור החופשי במים צריכה להגיע בין 8-10 PPM.
● כאשר גוון המים נהיה אפור/חלבי תדעו שהאצות מתחילות למות. מכיוון שהאצות המתות מתנקזות לפילטר, יש לנקות אותו פעמיים ביום בשלב זה.
● המשיכו להפעיל את המשאבה למשך כמה שעות כל יום, כדי לסלק את חלקי האצות המתים, ונקו את הפילטר פעם ביום בימים הקרובים.
● מומלץ לא להיכנס למים במשך היממה שלאחר התהליך עצמו.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
טיפים למעבר דירה מוצלחמערכת שורשהמפתחות לדירת החלומות החדשה כבר ביד שלכם, אז מה יכול להשתבש? ובכן, מעבר דירה יכול להיות די מעצבן. כדי להפוך את המעבר חופשי ממתחים, ליקטנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע מעבר דירה מוצלח ונוח
תריסי גלילה חשמליים לעסק כאמצעי מיגון ואבטחהמערכת שורשתריסי גלילה אינם מוצר חדש בשוק, בעבר הלא רחוק עסקים רבים רכשו תריסי גלילה ידניים, אך כיום רוב הלקוחות בוחרים תריס חשמלי נגלל בגלל נוחות התפעול והמיגון האפקטיבי
על פרויקט רובע הנחל באשדוד כבר שמעתם??מערכת שורשמשקיעים בתחום הנדל"ן! על פרויקט רובע הנחל באשדוד כבר שמעתם??
שם השולח
תוכן ההודעה