חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

בדיקה שתגלה לנשים עד מתי ימשך זמן הפוריות שלהם

מערכת שורש  כא אייר, תשעז  17/05/2017

הבדיקה שתגלה לכל אישה עד מתי ישמר כושר הפוריות שלה

תגיות:
טעות נפוצה היא ההנחה שכושר הפוריות הטבעי של נשים נשמר עד גילאי 35-40. יש נשים שתמשכנה להיות פוריות באופן טבעי גם אחרי גיל 40 ואילו אחרות יגלו ירידה משמעותית בפוריות כבר בגיל 30.
 
תכנון המשפחה על בסיס הגילאים שכולם רגילים לדקלם עלולה להיות מסוכנת. נשים וזוגות דוחים הבאת ילדים לעולם בהנחה שיוכלו לעשות זאת בשנות השלושים לחייהם ללא קושי. כשהם מגלים את האמת עלול להיות מאוחר מדי ויהיה עליהם לעבור טיפולי פוריות או לקבלת תרומת ביצית, מה שהיה יכול להמנע מהם בשנות העשרים.
 
את תוחלת הפוריות הצפויה האישית של כל אישה אפשר לחשוף בסדרה של בדיקות המתבצעת במרכז הרפואי לפוריות וכוללת בדיקה של מאגר הביציות, שלפיה ניתן לחזות מתי הוא צפוי להתדלדל, בדיקה הורמונלית ואבחון גנטי. אם התוצאה מצביעה על כך שהפוריות צפויה לרדת בגיל מוקדם יוכלו זוגות להקדים את הבאת הילד לעולם או אם יבחרו בכך להקפיא ביציות או עוברים.
 
ד"ר איליה בר, יו"ר המרכז הרפואי לפוריות, ממליץ גם לנשים שכבר ילדו בגיל צעיר לבצע את הבדיקות: "נתקלנו במקרה של אישה שהרתה וילדה בדרך טבעית ללא בעיה בשנות העשרים לחייה, וכשהיא ובן זוגה רצו להרחיב את משפחתם בשלב מאוחר יותר בתחילת שנות השלושים הם גילו שכבר לא ניתן לעשות זאת ללא טיפול פוריות בגלל הזמן שעבר."
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
שיא טיפולי פוריות בישראל ולמה חלק לא מצליחיםמערכת שורששיא של 37,270 מחזורי טיפולי הפרייה מדווחים בשנת 2016... ולמה הם כאילו מצליחים פחות בישראל
קול קורא ל"אות רמון"מערכת שורשמשרד החינוך הוציא קול קורא לאתר תלמידים מצטיינים לתוכנית המנהיגות של "אות רמון"
הומאופתיה קלאסית לבעיות רבותמערכת שורשההומאופתיה הקלאסית מוכרת כיעילה למדי לצורך טיפול באינספור סוגים של מחלות ובעיות גופניות שונות
שם השולח
תוכן ההודעה